II NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 STYCZNIA 2011 r. 2011-01-16Niedziela – dzień Pański to szansa, aby nie tylko uwielbić Boga, ale aby Go coraz bardziej poznawać. Eucharystia, zwłaszcza w tej części, którą nazywamy liturgią słowa, jest katechezą przybliżającą nam Chrystusa. Jednak poznać kogoś to nie tylko dużo o nim wiedzieć, wiele o nim słyszeć. Chrystusa poznajemy, coraz bardziej jednocząc się z Nim, obecnym na ołtarzu pod postacią chleba i przyjmując Go w Komunii Świętej. W ten sposób każda Eucharystia przybliża nas do Chrystusa, daje nam Go pełniej poznać, jednoczy nas z Nim i napełnia nas Jego miłością. Niech przeżycie dzisiejszej, drugiej w ciągu roku, niedzieli zwykłej, będzie dla nas wspaniałym duchowym doświadczeniem promieniującym na cały tydzień, który się rozpoczyna.

Dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania.


1. Msze święte jak w każdą niedzielę. Niedzielne Nieszpory będą połączone z wieczorną Mszą Świętą o godz. 18.00. Dzisiejsze ofiary zbierane przed kościołem są przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania. Bóg zapłać.

2. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej.

3. Dziękujemy tym wszystkim, którzy pamiętają o cotygodniowej Drodze Krzyżowej w intencji Jana Pawła II i w ten sposób dziękują Bogu za wielki dar naszego Rodaka papieża prosząc o rychłe wyniesienie Go na ołtarze. W okresie zimowym Droga Krzyżowa jest po wieczornej Mszy świętej, która jest o godz. 17.00 i na nią serdecznie zapraszamy. Rozważania poprowadzą Róże Ojców.

4. Codziennie w parafiach naszej diecezji w ciągu roku odbywają się Adoracje Najświętszego Sakramentu. Dla naszej parafii ten dzień został wyznaczony na 22 stycznia każdego roku. Przypada on w tym roku w najbliższą sobotę. Adoracja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 8.00 a zakończy się przed Mszą św. o godz. 17.00. Wierni obecni na Mszy św. o godz. 8.00 będą adorować Najświętszy Sakrament po Mszy św., do godz. 9.00. Od godziny 9.00 Adoracja będzie wg wyznaczonego porządku, który jest wywieszony w gablocie ogłoszeń. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.30. Przyjdźmy na Adorację jak najliczniej znajdując czas dla Chrystusa obecnego w Eucharystii i na osobistą modlitwę. Porządek adoracji - Załącznik…

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

6. W piątek 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w sobotę 22 stycznia - Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, Babcie tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć. Dlatego zapraszamy na specjalną Mszę świętą w najbliższą niedzielę o godz. 15.00 wszystkie Babcie i wszystkich Dziadków. Po Mszy św. Jasełka.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, szczególnie błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

8. Parafia MB Szkaplerznej w Tarnowie organizuje kurs przedmałżeński. Rozpoczęcie w niedzielę, 16 stycznia 2011 roku, w sanktuarium na Burku, po Mszy św. o 18.30. Spotkania będę codziennie wieczorem przez dwa tygodnie. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Zapraszamy wszystkich, którzy w najbliższym czasie planują zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego.


9. Kończy się najważniejszy moment naszego przeżywania niedzieli – Eucharystia. Ofiara Chrystusa spełniona. Niech nasze życie będzie radosną ofiarą codzienności, przeżywanej we wspólnocie rodzinnej, zawodowej, narodowej i chrześcijańskiej. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.UWAGA: DRODZY: WNUCZKO I WNUCZKU JEŚLI KOCHASZ BABCIĘ I DZIADZIA TO PROŚ ICH I PRZYJDŹ Z NIMI NA SPECJALNĄ MSZĘ ŚW. W NIEDZIELĘ O GODZ. 15.00.Porządek kolędy na ten tydzień

poniedziałek – 17 stycznia od godz. 15.00

I ksiądz: ul. Morelowa, Gruszkowa i Leszczynowa i z ul. Krzyskiej nr 98

II ksiądz: ul. Kiepury – numery parzyste od ul. Bogusławskiego

wtorek – 18 stycznia od godz. 15.00

I ksiądz: ul. Zelwerowicza od ul. Nowodąbrowskiej z nr 144a i 142b

II ksiądz: ul. Dutkiewicza

III ksiądz: ul. Kiepury – numery nieparzyste od ul. Bogusławskiego

środa – 19 stycznia od godz. 15.00

I ksiądz: ul. Ćwiklińskiej od ul. Modrzejewskiej

II ksiądz: ul. Ćwiklińskiej od ul. Solskiego

czwartek – 20 stycznia od godz. 15.00

I ksiądz: ul. Olchowa

II ksiądz: ul. Węgrzyna od końca i z ul. Krzyskiej nry 101, 99 i 99a

piątek – 21 stycznia od godz. 15.00

I ksiądz: ul. Dunikowskiego i Reisinga (z dwóch stron) od ul. Nowodąbrowskiej

II ksiądz: ul. Dunikowskiego i Reisinga (z dwóch stron) od ul. Modrzejewskiej

sobota – 22 stycznia od godz. 9.00

I ksiądz: ul. Schillera od ul. Nowodąbrowskiej z ul. Bodo i Kurnakowicza

II ksiądz: ul. Schillera od ul. Solskiego z ul. Smosarskiej i Adwentowicza

niedziela – 23 stycznia od godz. 14.00

I ksiądz: ul. Fałata od ul. Krzyskiej z ul. Siemiradzkiego i Michałowskiego

II ksiądz: ul. Fałata od Modrzejewskiej

poniedziałek – 24 stycznia od godz. 15.00

I ksiądz: ul. Krzyska od Cmentarza z ul. Ciasną, Klonową i Jesionową

II ksiądz: ul. Krzyska od ul. Jaracza

III ksiądz: ul. Woszczerowicza – numery parzyste od 22 i ul. Krzyska 89a, 89 i 87
OGŁOSZENIA DODATKOWE


1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą. Przyjmijmy też serdecznie tych, którzy wśród nas szukają lepszego życia dla siebie i najbliższych. Wykorzystajmy ten dzień, aby uczyć się rozumieć innych – oni też są ukochanymi dziećmi Bożymi, naszymi braćmi.

2. Ale w najbliższych dniach Kościół wzywa nas, abyśmy spojrzeli jeszcze szerzej, poza siebie, nawet poza własną wspólnotę parafialną. Już jutro, w poniedziałek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie pochylić się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.

3. A od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno! Nasza osobista komunia z Bogiem musi się przekładać na nasze relacje z wszystkimi bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.

4. W piątek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

W tym tygodniu patronują nam:

* 17 I – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, słynny pustelnik, który do dziś znajduje wielu naśladowców w praktykowaniu takiej właśnie drogi doskonałości chrześcijańskiej (wspomnienie obowiązkowe);* 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, tak zwanych sercanek (wspomnienie obowiązkowe);* 21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku (wspomnienie obowiązkowe).

<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie