II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU - 2 STYCZNIA 2011 r. 2011-01-02

Wdzięczni Bogu za dar nowego czasu, z nadzieją spoglądamy w przyszłość i pragniemy zawierzyć Mu wszystko, co wypełni dni nowego roku, a dziś jest jeszcze zakryte przed naszymi oczami. Kolejny raz w okresie Bożego Narodzenia zabrzmią dziś w liturgii słowa Ewangelii: „Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas”, które pozwalają nam spojrzeć w samo serce tajemnicy Boga, który stał się człowiekiem. Niech staną się one okazją do ożywienia wiary w Jego obecność wśród nas. W szczególny sposób doświadczamy jej, uczestnicząc w Eucharystii. Po Mszy świętej pozostańmy na wspólną krótką Adorację. Aby nasz udział we Mszy Świętej był godny ofiary, którą składamy, przeprośmy Boga za nasze grzechy, zaniedbania w czynieniu dobra oraz niewierności i prośmy o przebaczenie.

1. Nadal przeżywamy radość Narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po świętach. Po południu o godz. 15.00 Msza św. Na godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory niedzielne. Po nich wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

Po Mszy o godz. 10.30 Będą Jasełka w wykonaniu dzieci.

2. W środę po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego popularnie zwana Trzech Króli. Jest Dniem Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Patronalnym Świętem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Składka w tym dniu jest przeznaczona na cele misyjne. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 10.30 Kolędnicy Misyjni złożą dary na Misje, które otrzymali w czasie kolędowania. W tym też dniu przypada trzynasta rocznica przyjęcia Sakry Biskupiej naszego Ks. Biskupa Ordynariusza Wiktora Skworca.

Tego dnia w kościele poświęcimy kadzidło i kredę, którą później oznaczymy drzwi naszych domów inicjałami C+M+B, co oznacza prośbę, by Chrystus błogosławił nasz dom Christus mantionem benedicat.

Caritas będzie rozprowadzała komplety na Trzech Króli w których znajdzie się kreda, węgielek i kadzidło. Ofiary za komplet 2 zł. Można złożyć większa ofiarę, będzie ona przeznaczona na potrzeby Caritas naszej parafii.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W piątek o godz. 17.00 Msza święta a po Niej cotygodniowa Droga Krzyżowa w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II o rychłą jego beatyfikację i ucałowanie Relikwii Krzyża świętego.

Chorych odwiedzimy od godz. 7.45. Prosimy zgłosić Ich w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami. Spowiedź będzie od godz. 16. 00.

5. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii.

6. Comiesięczne spotkanie modlitewne dla klas II przed I Komunią świętą, będzie w niedzielę 9 stycznia na Mszy św. o godz. 10.30. Prosimy o sumienną obecność wszystkich dzieci i ich Rodziców. Po Mszy św. będą omawiane sprawy związane z I Komunią.

7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Ryszard Szymański l. 59. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu..........

8. W naszej Parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Jak się do tej wizyty przygotowujemy? Jak chcemy ją przeżywać, aby była jak najbardziej owocna?

9. Za chwilę w czasie Adoracji będziemy prosić o Boże błogosławieństwo i powrócimy do naszych domów. Niech to błogosławieństwo, otrzymane dzięki Bożej miłości do nas, towarzyszy nam każdego dnia i umacnia na drogach codziennego życia. Niech dodaje każdej i każdemu z nas potrzebnej mocy i wytrwałości w naśladowaniu największej Miłości – Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Zbawiciela.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Pozostańmy na Adorację.

ZAPROSZENIE

Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” i Kwartet Smyczkowy „Dafo” serdecznie zapraszają na Tarnowski Koncert Noworoczny, który odbędzie się w sobotę, 8 stycznia 2011 o godz. 19.30 w Bazylice Katedralnej. Podczas koncertu będzie miało miejsce prawykonanie suity kolędowej „Dziecię Narodzone” Miłosza Bembinowa. Koncert zostanie zarejestrowany i wydany na płycie DVD.

Rekolekcje dla osób żyjących w związkach cywilnych po rozwodzie.

Kościół katolicki, do którego należycie, podejmuje wyzwania, w jakich przychodzi mu pełnić, z woli Chrystusa, misję zbawczą. Jedną z istotnych trosk duszpasterskich naszych czasów są małżeństwa żyjące w związkach niesakramentalnych. Od wielu lat otacza się w naszym kraju opiekę duszpasterską osoby znajdujące się w takiej sytuacji. Jedną z form tej duszpasterskiej troski są rekolekcje dla osób żyjących w związkach cywilnych po rozwodzie zorganizowane w diecezji tarnowskiej. Zapewne przeżywacie Państwo w swoim życiu różne trudności. Dlatego zachęcam Was do wzięcia udziału w tych rekolekcjach. W czasie tego spotkania będzie okazja do zastanowienia się nad Waszą sytuacją i szukania możliwych rozwiązań oraz pomoc w złagodzeniu przeżywanych trudności wewnętrznych.

Rekolekcje dla osób żyjących w związkach cywilnych po rozwodzie „Jak żyć w kościele?” odbędą się w dniach od 18 do 20 lutego 2011 roku w Centrum Formacyjno-Rekolekcyjnym Diecezji Tarnowskie „ARKA” w Gródku nad Dunajcem. Zgłoszenia można dokonać telefonicznie lub mailem w „ARCE”: (18)440 13 00, info@cfr-arka.pl Zachęcając do udziału w tych rekolekcjach polecam trudne sprawy Waszego życia samemu Bogu.

Porządek kolędy na ten tydzień

poniedziałek – 03 stycznia od godz. 15.00

I ksiądz: ul. Żurawinowa i ul. Malinowa

II ksiądz: ul. Krzyska numery 149 – 131 i ul. Jeżynowa