NIEDZIELA I PO NARODZENIU PAŃSKIM 2010-12-24

ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY - 26 XII 2010

Gromadzimy się przy ołtarzu Pańskim w dniu święta Najświętszej Rodziny Nazaretańskiej. Pozostanie ona na zawsze najdoskonalszym wzorem dla każdej rodziny. Pragniemy dziś modlić się w intencji wszystkich rodzin, aby stanowiły zdrowy fundament życia ludzkiego na ziemi. Prośmy dziś w sposób szczególny Najświętszą Rodzinę, by nasze rodziny za jej przykładem żyły i promieniowały miłością, nadzieją i pokojem. Wnikając w nasze sumienia, rozważmy: jak wypełniamy nasze obowiązki rodzinne? A za to, że niekiedy je zaniedbywaliśmy, przeprośmy teraz Boga, byśmy mogli godnie uczestniczyć w tej Eucharystii.

1. Msze św.; 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Po południu o godz. 17.30 zapraszamy na niedzielne nieszpory. Po nich wieczorna Msza św. o godz.18.00.

Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy św.

3. W piątek ostatni dzień roku kalendarzowego 2010, liturgiczne wspomnienie św. Sylwestra. Msza Święta rano godz. 6.30. Po południu o godz. 17.00 podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, podziękujemy Bogu – Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Nasza liczna obecność na nim niech będzie podziękowaniem Panu Bogu za miniony Rok 2010.

4. W sobotę, 1 stycznia, w pierwszy dzień nowego roku w oktawie Bożego Narodzenia, w liturgii celebrujemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte będą o godz. 7. 00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i 18.00. Ta maryjna uroczystość należy do świąt nakazanych. Zobowiązuje nas do udziału w świątecznej Eucharystii. Wpatrzeni w Maryję – Królową Pokoju, w pierwszy dzień stycznia modlimy się o tak potrzebny

pokój na świecie. Składka z Nowego Roku przeznaczona jest na cele diecezjalne.

5. Cieszymy się, że w naszej parafii jest pięciu Szafarzy, którzy mogą zanieść do Chorych Pana Jezusa w niedziele i święta. Mogą oni także rozdawać Komunię Świętą w czasie Mszy św. a jeśli jest potrzeba usłużą chorym zanosząc Pana Jezusa. Chorych prosimy jak zawsze zgłosić w zakrystii lub bezpośrednio u szafarza z danego rejonu. Trzeba wtedy podejść do nich osobiście i zgłosić im chorych, którym usłużą podając Komunię Świętą. Nazwiska szafarzy są w zakrystii z podanym telefonem.

6. Wszystkim, którzy pracowali przy sprzątaniu i dekorowaniu kościoła, przygotowali dekorację szopki w kościele i na zewnątrz kościoła, składamy serdeczne podziękowania. Niech Dobry Bóg za każdy czyn dla Niego i parafii wynagrodzi swoją łaską i błogosławieństwem. Wszystkim dziękujemy na ręce siostry Zakrystianki Albiny mówiąc Bóg zapłać.

7. We wtorek rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Podstawową wartością kolędy pozostaje wspólna modlitwa, błogosławieństwo i poświęcenie mieszkania. Pokropienie wodą święconą przypomina naszą przynależność do Kościoła, która rozpoczęła się w momencie chrztu. Stąd chrześcijanin przyjmujący kolędę daje niejako świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Chciejmy zawsze odwiedziny kolędowe w naszych domach przeżywać w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy, serdecznej rozmowy z duszpasterzami. Niech błogosławieństwo kolędowe chroni Wasze domy, rodziny i umacnia na drodze życia chrześcijańskiego.

Prosimy o przyjazd po księdza a po skończonej kolędzie przywieźć na plebanię.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki swoich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

9. Nowo narodzony Jezus przyszedł na świat, aby każdej rodzinie, każdemu z nas przynieść w darze miłość, radość i pokój. Niech Boże błogosławieństwo uzdolni nas do tego, abyśmy zdołali pomnożyć te dary, zwłaszcza w kręgu naszych rodzin.

Wszystkim na cały tydzień i na cały Nowy Rok życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy błogosławieństwo Boże.

10. Porządek kolędy na ten tydzień

Wtorek – 28 grudnia od godz. 9.00

I ksiądz: ul. Krzyska nr 206 i 208 oraz ul. Wiśniowa od Krzyskiej (w stronę Bażanciarni)

II ksiądz: ul. Wiśniowa od Bażanciarni do ul. Krzyskiej