UROCZYSTOŚĆ ŚW. BOŻEJ RODZICIELKI – 1 STYCZNIA 2006 ROK 2005-12-31

„Nowy rok bieży…” Przybywamy w pierwszy dzień Nowego Roku do świątyni, aby po raz kolejny zaprosić Jezusa do naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Nowy Rok obchodzony jest jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój i równocześnie jako uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Uwielbiamy dziś Boga za to, że przez dziewicze macierzyństwo Maryi obdarzył nas łaską zbawienia, że obdarzył nas Księciem Pokoju, o który dziś szczególnie się módlmy. Niech ten pokój wypełni także nasze serca, tak często rozbite konfliktami i trudnościami codzienności.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i 18.00. Po południu o godz. 17.30 niedzielne Nieszpory na które serdecznie zapraszamy.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy bardzo serdecznie.

3. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana Trzech Króli. Przyjdźmy na Mszę św. bo Epifania – Objawienie to wielkie święto i obowiązuje nas pod grzechem uczestnictwo w Niej. Msze św. w Trzech Króli ; 7.00, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.00. W kościołach święcona jest kreda, którą zgodnie z pradawnym polskim zwyczajem na drzwiach naszych domów i mieszkań kreślimy pierwsze litery Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że jak oni, tak my teraz chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego znalezienia. Oznakowanie w ten sposób drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie czekają. Poświęcenie kredy, złota i kadzidła będzie po Mszach świętych. Będzie do nabycia zestaw na Trzech Króli podobnie jak w ubiegłym roku. W nim znajduje się kadzidło, węgielek i kreda. Cena 2 złote. Najlepiej nabyć przed Mszą świętą w Trzech Króli

Uroczystość Objawienia Pańskiego jest Dniem Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Patronalnym Świętem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Składka w tym dniu jest przeznaczona na cele misyjne związane z potrzebami diecezjalnymi i ogólnopolskimi. Na Mszy św. o godz. 16.00 Kolędnicy Misyjni złożą dary na Misje, które otrzymali chodząc po kolędzie.

O godz. 20.00 będzie cotygodniowa Droga Krzyżowa w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II o rychłą Jego beatyfikację. Pamiętajmy o niej.

4. W tym też dniu przypada ósma rocznica konsekracji Księdza Biskupa Wiktora Skworca, Biskupa Tarnowskiego. Niech Bóg wspomaga Go swoimi łaskami i zachowa dla naszej diecezji po najdłuższe lata.

5. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 8.00. prosimy zgłosić ich w zakrystii i usłużyć samochodem.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

7. W tym tygodniu rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. Kolęda jest swego rodzaju nabożeństwem liturgicznym w domu ludzi wierzących. Pamiętajmy aby na stole był Krzyż, w miarę możności dwie zapalone świece, woda święcona i kropidło. Jak na ołtarzu stół powinien być nakryty o ile to możliwe białym obrusem. Życie religijne człowieka toczy się przecież nie tylko w kościele ale i w domu. Modlitwa z kapłanem ma sprowadzić na dom i rodzinę potrzebne łaski do świadectwa wiary wobec najbliższych i sąsiadów. Wspólna modlitwa i bezpośrednie spotkanie Rodziny z Księdzem niech przybliżą nas do Boga. Z kapłanem pójdą ministranci. Prosimy też aby przyjeżdżać po księdza przed rozpoczęciem kolędy o wyznaczonej godzinie, a po zakończonej kolędzie odwieźć Go na plebanię. Z góry serdecznie dziękujemy za pełne wiary przyjmowanie kapłana. Wizyta duszpasterska będzie do godz. 21.00 w danym rejonie. Szczegóły o kolędzie są w naszym Biuletynie Krzyskim.

PORZĄDEK KOLĘDY
02 – 07. 01. 2006

PONIEDZIAŁEK

9.00 – ul. Wiśniowa od bażanciarni do ul. Krzyskiej
15.00 - ul. Nowodąbrowska od ul. Wiśniowej do nr.234


WTOREK

9.00 - Partuły i ul. Nowodąbrowska od Lisiej Góry w stronę miasta
strona lewa do nr. 245 B

15.00 - ul. Wiśniowa dalszy ciąg – od ul. Nowodąbrowskiej do Krzyskiej


ŚRODA

15.00 - ul. Krzyska od ul. Wiśniowej w stronę Pawęzowa i powrót
15.00 - ul. Nowodąbrowska od nr. 247 do 223 i poprzeczna ul. Majchra.


CZWARTEK

15.00 - ul. Nowodąbrowska – od nr. 221 do 205
ul. Chełmońskiego
15.00 - ul. Porzeczkowa


SOBOTA

9.00 – ul. Krzyska z ulicami poprzecznymi – Kalinową, Sosnową,
Platanową do Traktorowej
9.00 – ul. Nowodąbrowska od 205 do 1439. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Maria Jarek l. 72. Rodzinie składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie ...

10. Franciszkański Zakon Świeckich działający przy naszej parafii zobowiązał się do prowadzenia Nabożeństwa wynagradzającego pięciu pierwszych sobót miesiąca w każdą I sobotę o godz. 16.30 w okresie zimowym i o godz. 17.30 w okresie letnim a także Modlitwę różańcową w połączeniu z modlitwą Anioł Pański w każdą niedzielę o godz. 11.30 a w okresie wakacyjnym o godz. 10.30.

12. Bardzo wiele łask stało się naszym udziałem w czasie tej liturgii. Zanieśmy je do naszych domów i do naszych środowisk. Szczęść Boże wszystkim na cały tydzień i cały Nowy Rok..
<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie