XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 LISTOPADA 2010r. 2010-11-14

„Nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie” (Łk 21,28). Słowa te spełniają się podczas każdej Eucharystii, w czasie której Jezus uobecnia dla nas i dla naszego zbawienia tajemnice paschalne: mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Odnoszą się one do całego Kościoła, do wszystkich wierzących w Chrystusa, gdziekolwiek żyją, realizując swoje chrześcijańskie powołanie.
Dzisiejszej niedzieli, przeżywanej w Kościele w Polsce jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, chcemy o to doświadczenie tajemnicy odkupienia, o potrzebne łaski, prosić dla wszystkich naszych braci i sióstr, którzy cierpią z powodu prześladowania i dyskryminacji. Prośmy, aby w tym trudnym doświadczeniu nie tracili ducha. Prośmy również za siebie nawzajem, abyśmy nie pozostawiali bez pomocy tych, którzy się źle mają.
Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby bieżące parafii.

1. Po południu o godz. 17.30 Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. Po nim wieczorna Msza święta. Zapraszamy na wspólną modlitwę za zmarłych.
Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana Tajemnic różańcowych dla Matek

2. W tygodniu Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami będzie w poniedziałek, wtorek i w czwartek po wieczornej Mszy świętej o godz. 17.00.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie jak zwykle po Mszy św. wieczornej.

4. W czwartek po wieczornym nabożeństwie spotkanie formacyjne w Domu Katechetycznym Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

5. W piątek zapraszamy na cotygodniową Drogę Krzyżową w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II o Jego rychłą beatyfikację i kanonizację

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Odmówimy Akt poświecenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi.

7. W przyszła niedzielę będzie prowadzona specjalna pierwsza w tym sezonie grzewczym zbiórka przed kościołem do skarbony na ogrzewanie. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

8. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
· we wtorek, 16 listopada – Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, najważniejszego sanktuarium maryjnego na Litwie, także bardzo bliskiego Polakom;
· w środę, 17 listopada – świętej Elżbiety Węgierskiej. Po śmierci męża została tercjarką franciszkańską i poświęciła się bez reszty ubogim i zaniedbanym;
· w czwartek, 18 listopada – błogosławionej Karoliny Kózkówny, męczennicy, która oddała swoje życie, broniąc dziewictwa i czystości;
· w piątek, 19 listopada – błogosławionej Salomei. Swoje oddanie wyłącznie Bogu potwierdziła decyzją o dziewiczym małżeństwie. Ostatnie lata swego życia spędziła w klasztorze w Skale;
· w sobotę, 20 listopada – świętego Rafała Kalinowskiego, powstańca styczniowego, wywiezionego na Sybir. Po odzyskaniu wolności wstąpił do Karmelu, któremu nadał impuls do rozwoju.
Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki św. Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

9. W odpowiedzi na Apel Ks. Bpa Ordynariusza, Parafialny Oddział Caritas, przeprowadzi w niedzielę 28 listopada, zbiórkę pieniędzy sprzed denominacji, banknotów i bilonu, celem wymiany w NBP w Krakowie, które zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację dzieci. Kto posiada takie nominały pieniędzy niech skorzysta z tej formy pomocy dla Caritasu.

10. W minionym tygodniu odeszli do Pana + Wiktoria Witek l. 82. Jej pogrzeb będzie jutro o godz. 13.00 i + Tadeusz Dumara l. 80, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13.00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie………..

11. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże
błogosławieństwo.

OGŁOSZENIA DODATKOWE

W „Gościu Niedzielnym" przeczytamy między innymi:
* relację z pielgrzymki Benedykta XVI do Hiszpanii
* rozmowę z kard. Nyczem o jego roli w Kościele polskim i powszechnym
* czy Polsce potrzebne są powiaty?
* o pogrzebie 37-letniej Moniki Brzozy w czasie którego uczestnicy w białych
strojach klaskali i śpiewali
* o jubileuszach małżeńskich w naszej diecezji
* co potrafią wirusy komputerowe

Komisja Wyborcza przypomina, że w dniu wyborów samorządowych, Obwodowe Komisje Wyborcze będą żądać od każdego głosującego okazania dokumentu ze zdjęciem umożliwiającego stwierdzenie jego tożsamości. Może to być dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, legitymacja uczniowska, studencka. Bez dokumentu tożsamości nikt nie otrzyma karty do głosowania.