XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 VIII 2010 r. 2010-08-22

Ilekroć gromadzimy się na Mszy Świętej, tylekroć jesteśmy pewni, że to wspólne przebywanie w jednym miejscu i wspólna modlitwa są zgodne z wolą Bożą. Eucharystia, będąca świętym zgromadzeniem Kościoła, wskazuje, że Bóg pragnie kiedyś w niebie zgromadzić przy sobie nie tylko nas, którzy tutaj teraz jesteśmy, ale wszystkich ludzi wszystkich czasów. Tę pełną miłości wolę Boga wobec całego rodzaju ludzkiego Kościół nazywa powszechnym powołaniem do zbawienia.

Niech dzisiejszy nasz udział w Eucharystii umocni w nas przekonanie, że Bóg pragnie zbawić wszystkich ludzi, każdego człowieka. Znakiem tej woli powszechnego zbawienia jest właśnie dar Eucharystii, w której na sposób sakramentalny uobecnia się dzieło Jezusowego odkupienia całej ludzkości. Świadomi, jak bezcennym darem dla nas i całego świata jest Jezusowe odkupienie, na początku Mszy Świętej wzbudźmy w sercu akt żalu za to, że nasza wola nie zawsze była zgodna z Bożą wolą, pragnącą naszego zbawienia.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 11.00. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

2. We wtorek, 24 sierpnia, obchodzimy święto Bartłomieja Apostoła. Według tradycji, po Zesłaniu Ducha Świętego dotarł z Ewangelią aż do Indii, dokonując licznych cudów i uzdrowień. Zginął prawdopodobnie śmiercią męczeńską w 70 roku na terenie dzisiejszej Armenii.

3. W czwartek, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał nam Ojciec Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Zapraszamy na wieczorną Mszę świętą.

4. W piątek, 27 sierpnia – czcimy świętą Monikę, matkę świętego Augustyna, która płakała nad niewiarą swojego syna bardziej niż matka płacze nad grobem swojego dziecka i wymodliła nawrócenie syna. Polecajmy jej trudne sprawy powrotu do Kościoła ludzi zaniedbujących życie duchowe.

Nie zapomnijmy o Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 20.00 w intencji Jana Pawła II o wyniesienie Go na ołtarze. Dziękujemy za obecność na Drodze Krzyżowej i w dalszym ciągu prosimy o prowadzenie rozważań.

5. W sobotę, 28 sierpnia, w liturgii wspominamy świętego Augustyna, Doktora Kościoła, jednego z największych umysłów naszej kultury, który przeszedł imponującą drogę do poznania Chrystusa.

6. W przyszłą niedzielę po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców. Również Odpust w Starych Żukowicach. Suma o godz. 11.00.

7. W najbliższy czwartek 26 sierpnia, kończą pobyt i pracę w naszej parafii Siostry: siostra przełożona Ernesta, siostra zakrystianka Roberta i siostra katechetka Renata. Bardzo serdecznie dziękujemy Im za pracę w naszej parafii, za modlitwy a swoją wdzięczność okażemy w modlitwie. Uczynimy to w szczególny sposób we środę podczas Mszy św. i Nowenny. Będziemy mogli Im też osobiście podziękować po nabożeństwie na które serdecznie zapraszamy. Życzymy Im, dużo potrzebnego zdrowia, siły, ludzkiej życzliwości, aby na nowym odcinku pracy Chrystus Ukrzyżowany w cudownym wizerunku w naszej parafii udzielał obfitych łask a Matka Najświętsza Nieustającej Pomocy miała Ich w swojej matczynej opiece. Bóg zapłać i Szczęść Boże na dalszą prace na niwie Bożej i w życiu zakonnym.

8. Miło nam też poinformować, że wczoraj złożyła śluby czasowe w Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek Dębickich nasza parafianka siostra Maria Małgorzata Marcinek. Przyjedzie do parafii na trzy dni od poniedziałku a od czwartku podejmie prace w Odporyszowie. Polecamy Ją naszej modlitwie a Rodzicom gratulujemy.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe; błogosławieństwa Bożego i opieki ich św. Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego.

10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Antoni Kiełbasa l. 83. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…..

11. Niech Boże błogosławieństwo płynące z Najświętszej Ofiary napełni nasze serca nadzieją, że Bóg nie tylko pragnie, abyśmy byli z Nim w wieczności na zawsze, ale także nieustannie nam pomaga w drodze prowadzącej do osiągnięcia tego celu. Eucharystia jest jednym z tych darów Bożej pomocy – pokarmem na drogę do życia wiecznego. Obyśmy więc napełnieni Chlebem życia i Słowem dającym zbawienie byli każdego dnia wiernymi świadkami Bożych zamiarów powszechnego zbawienia.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.