XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 LIPCA 2010 r. 2010-07-18

Każda Eucharystia to czas uobecniania tajemnicy Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku. To, co Chrystus uczynił dla każdego z nas w sposób krwawy dwa tysiące lat temu, my – we wspólnocie Kościoła – każdorazowo uobecniamy na ołtarzu w naszej parafialnej świątyni. Stąd też w wakacyjny czas przyszliśmy na niedzielną Eucharystię, aby spotkać się z Bogiem w sakramentalnym uobecnieniu ofiary Jezusa Chrystusa. Pośród rozlicznych zajęć i prac, w czasie przerwy wakacyjnej potrzeba nam chwili ciszy, modlitwy i refleksji. Niech więc ta Eucharystia będzie dla nas umocnieniem w wierze i pomocą do bezpośredniego kontaktu z Bogiem. Niech to będzie dla nas wszystkich czas szczególnej modlitwy – czas spotkania z naszym Panem.

Zatroskani o sprawy doczesne zapominamy niekiedy o tym, co najważniejsze w naszym życiu wiary. Bóg pragnie z nami mówić w ciszy naszych serc. Pozostawmy zatem wszelkie sprawy dnia codziennego, stańmy w chwili ciszy, by w skupieniu wsłuchiwać się w głos własnego sumienia i w głos Boga.

W imieniu Ks. Rektora dziękujemy za złożone dziś ofiary na tacę na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 11.00. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00. W czasie wakacji nie ma Nieszporów.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej.

3. W piątek pamiętajmy o wieczornej Drodze Krzyżowej o godz. 20.00 w intencji Jana Pawła II o rychłą Jego beatyfikację i kanonizację.

4. W przyszłą niedzielę 25 lipca po Mszach św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00, będzie poświęcenie i błogosławieństwo pojazdów. Wszystkim kierowcom potrzeba błogosławieństwa Bożego w sprawnym kierowaniu pojazdem. Tego błogosławieństwa potrzeba także wszystkim podróżującym, bowiem nasze życie bez codziennego korzystania z jakichkolwiek środków transportu, staje się właściwie niewyobrażalne. Skorzystajmy, więc z możliwości uproszenia Bożej łaski w podróży.

5. Również w przyszłą niedzielę nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: Błogosławieństwa Bożego i opieki Ich Świętych Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

7. W minionym tygodniu odeszła do Pana + Helena Węc l. 80. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 16.00. Rodzinie składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego na ręce córki siostry zakonnej a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

8. Wakacje i urlop to stosowny czas, by wypocząć i odzyskać siły fizyczne oraz psychiczne. Wypoczynek fizyczny i psychiczny okaże się bezowocny, jeśli nie będzie mu towarzyszyć umocnienie ducha. Przykład dał nam sam Jezus, który często udawał się na miejsce pustynne i modlił się. Naśladujmy Go także pod tym względem. Niech w czasie wakacji nie opuszcza nas Boże błogosławieństwo. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DODATKOWE

W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali:

* we wtorek, 20 lipca – błogosławionego Czesława, duchowego syna świętego Dominika, od którego przyjął habit dominikański;

* w czwartek, 22 lipca – świętą Marię Magdalenę, której zawdzięczmy odkrycie pustego grobu Zmartwychwstałego Pana;

* w piątek, 23 lipca – świętą Brygidę, Patronkę Europy, matkę ośmiorga dzieci, które przykładnie wychowała, a potem dała początek nowej rodzinie zakonnej. Jest autorką dzieł mistycznych;

* w sobotę, 24 lipca – świętą Kingę, która prowadziła życie pokutne najpierw w białym małżeństwie, a po śmierci męża w ufundowanym przez siebie klasztorze klarysek w Starym Sączu.