I NIEDZIELA ADWENTU – 27 LISTOPADA 2005 ROK 2005-11-26

Rozpoczynający się dzisiaj okres liturgicznego Adwentu nawiązuje do czasu oczekiwania Izraelitów na spełnienie Bożej obietnicy zbawienia. Bóg okazuje się wierny, dotrzymuje słowa. Wszystko przemija i przeminie – nie przeminie tylko Jego słowo, które będzie ostatnim słowem ludzkiej historii, kiedy Pan przyjdzie i zakołacze. Dlatego trzeba się przygotować na to przyjście. Do postawy czuwania wzywa nas dzisiaj Chrystus, aby przyjście Pana stało się dla nas radosnym spotkaniem z Nim

1.Witamy bardzo serdecznie Dyrektora Starosądeckiego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II Ks. Tadeusza Sajdaka, który jak było zapowiedziane w ubiegłą niedzielę wygłosi Słowo Boże i zbierze ofiary na jego budowę zgodnie z zarządzeniem Ks. Biskupa Ordynariusza, aby włączyły się wszystkie parafie w jego powstanie.

2.Po południu o godz. 17.30 ostatni w tym roku Różaniec połączony z wypominkami na który serdecznie zapraszamy. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana Tajemnic Różańcowych dla Ojców.

3. Od poniedziałku rozpoczynają się Roraty. Będą one codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. Przed Roratami będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy bardzo serdecznie do licznego udziału w Roratach wszystkich parafian a zwłaszcza dzieci i młodzież. Prosimy aby dzieci przychodziły z lampionami. Wszyscy przychodźmy z radością każdego dnia. Niech to będzie nasza ofiara dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus. Dzieci, które będą chodzić codziennie na Roraty będą losowały małe Dzieciątko Jezus, które stanie się ich własnością. Dlatego niech przynoszą małe karteczki ze swoim imieniem, nazwiskiem i klasą do której chodzą. Także zachęcamy przedszkolaków. Karteczki będą zbierane przed Roratami a losowanie będzie po skończonych Roratach każdego dnia. Na zakończenie Rorat, w Wigilię dzieci, które będą przynajmniej 15 razy, rozlosują Dzieciątko Jezus w Wigilię rano.

4. W środę po Roratach będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek na godz. 17.00 zapraszamy Młodzież klas III Gimnazjum na comiesięczne spotkanie modlitewne przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Prosimy o udział również Rodziców. Po nabożeństwie będzie sprawdzenie obecności.

6. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca grudnia. Spowiedź przed I piątkiem będzie dla klas III, IV, V, VI w środę od godz. 16.00
Dla Gimnazjum w czwartek od godz. 16.00
Dla młodzieży i starszych w piątek również od godz. 16.00
W piątek odwiedzimy chorych od godz. 7.45. Prosimy ich zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

7. W każdy I piątek miesiąca modlimy się za Misje i podczas wieczornej Mszy świętej wspieramy je naszymi ofiarami. Pamiętajmy o tym.

8. Przyszła niedziela 4 grudnia będzie przeżywana jako Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. W tym dniu w całej naszej Ojczyźnie będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na potrzeby tamtejszego kościoła. W naszej parafii ze względu na comiesięczną zbiórkę w I niedzielę miesiąca na Remont będziemy zbierać ofiary na ten cel w niedzielę 11 grudnia. Dzień 4 grudnia będzie ważnym wydarzeniem dla wielu Polaków. Jedni są emocjonalnie związani z tamtymi terenami, drudzy trudzą się wspomagając w różny sposób tych, którzy przyczyniają się do odradzania Kościoła katolickiego na Wschodzie. Specjalny dzień modlitwy w tych intencjach jest wszystkim Polakom bardzo potrzebny.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask Bożych i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

10. Tradycyjnie już Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską akcję wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom rozprowadzając świece wigilijne. Nasza parafia otrzymała do rozprowadzenia 300 sztuk tych świec. Podstawowa ofiara za jedną świecę wynosi 4 złote. Można a nawet trzeba złożyć większą ofiarę, która zasili kasę pomocy dla dzieci biednych w naszej diecezji. Świece te będą rozprowadzać Panie z naszej Caritas w bocznej nawie i w przedsionku kościoła. Podejdźmy do tej akcji sumiennie pamiętając, że jest to adwentowa ofiara na pomoc dla dzieci, jako znak i owoc radosnego oczekiwania na Zbawiciela.

11. Tradycyjnie już odwiedzi nasze domy i dostarczy opłatki p. organista Wojciech Chruściel. Uczyni to już od jutra od godz. 9.00. Prosimy skorzystać z tej posługi i złożyć Mu ofiarę, która będzie uzupełnieniem wynagrodzenia za Jego pracę w kościele i wyrazem naszej wdzięczności za nią. Pan organista będzie miał imienne, aktualne zaświadczenie z pieczątką parafii i podpisem Ks. Proboszcza.

12. Niech Boże błogosławieństwo, które teraz przyjmiemy, umocni naszą nadzieję i ożywi miłość, abyśmy czuwając na modlitwie i pełniąc czyny miłości byli gotowi na przyjęcie objawiającego się Boga.

Wszystkim na cały tydzień i Adwent życzymy Szczęść Boże.