Informacja dotycząca organizacji pracy w Domu Katechetycznym im. Ojca Świętego Jana Pawła II w roku szkolnym 2009/2010 2009-09-12

Przypominamy, Domem Katechetycznym im. Jana Pawła II (zwanym dalej „dkJP2”) zarządza Społeczny Zarząd w składzie: Janusz Cetnar, Jacek Jarmuła, Mirosław Dumara - pełniący funkcję gospodarza obiektu. Nadzór nad całością sprawuje ks. Proboszcz jako gospodarz miejsca.

Z sal „dkJP2”mogą korzystać zorganizowane grupy /dzieci, młodzież, dorośli, minimum 6 osób/ z parafii, dzielnicy Krzyż. Każda grupa winna posiadać opiekuna. W przypadku osób niepełnoletnich konieczna jest zgoda rodziców na udział dziecka w zajęciach.

Odpowiedzialność za bezpieczeństwo ponoszą rodzice wraz z opiekunem oraz instruktor.

Od września 2009 r. – koszty związane z bieżącym utrzymanie obiektu /prąd, gaz, woda, środki czystości, itp/ pokrywają uczestnicy zajęć. Kwota opłaty za zajęcia zbierana przez instruktorów prowadzących, zawiera opłatę w wysokości 10 zł na pokrycie w/w kosztów.

Aktualnie w Domu Katechetycznym prowadzony jest remont ostatniej sali, przeznaczonej do nauki języków obcych, oraz wykonywana jest nowa instalacja centralnego ogrzewania całego budynku. Zwracamy się z prośbą o pomoc w pokryciu kosztów związanych z zakupem materiałów do w/w prac. Kontakt : zarząd@dkjp2.pl lub w Domu

Katechetycznym w godzinach odbywania się zajęć.

Aktualnie do dyspozycji pozostają wyremontowane sale:
- 2 sale o powierzchni ok. 100 m. kw. każda – przeznaczone do spotkań większych grup,
grupy teatralnej, zajęć judo , aerobicu, zajęć taneczno-ruchowych itp.

- 2 sale o powierzchni ok. 50m.kw. każda – przeznaczone do spotkań grup parafialnych, nauki języków obcych, organizacji spotkań do 20 osób.

- 2 pomieszczenia szatni oraz kuchnia.

Informacja dotycząca regularnych zajęć organizowanych w „dkJP2”:

NAUKA JĘZYKÓW OBCYCH – prowadzi doświadczona szkoła nauki języków obcych TEDDY BEER mieszcząca się w Tarnowie przy ul. Krakowskiej 2. W ubiegłym tygodniu odbyły się pierwsze zapisy. Zapisało się ponad 80 osób. W poniedziałek i wtorek odbędą się rozmowy kwalifikacyjne i przydział do odpowiednich grup. Informacje dotyczące spotkań dla poszczególnych osób są dostępne na tablicy ogłoszeń w SP nr.14, oraz na stronie internetowej www.dkjp2.pl . Bliższych informacji można uzyskać dzwoniąc bezpośrednio do szkoły TEDDY BEER tel. 014 8888888. Istnieje jeszcze możliwość zapisu : poniedziałek w godz. 16-17 w Domu Katechetycznym. Koszt nauki w grupie 10-12 osobowej: 500 zł za cały rok nauki /62 godziny/. Opłaty kwartalnie. Zajęcia w godzinach popołudniowych , osoby dorosłe w godzinach wieczornych. Dokładne godziny zajęć zostaną podane po ustaleniu ilości grup.

GRUPA TEATRALNA – zapraszamy wszystkich chętnych. Spotkania: środa w godz. 15-17.
Prowadzi Pani z Gimnazjum.

SOBOTNIE PRZEDSZKOLE – rozpoczęcie spotkań w I sobotę października , spotkania przeznaczone dla dzieci w wieku 4-5 lat nie uczęszczające do przedszkola.

Prowadzą Panie pracujące w przedszkolu, mieszkające w naszej dzielnicy.

JUDO - zajęcia prowadzą doświadczeni trenerzy , terminy spotkań : grupa młodsza wtorek i czwartek godz. 16.30 , grupa starsza wtorek i czwartek godz. 18.00.

Opłata 40 zł.

AEROBIC - w aktualnie zorganizowanych grupach nie ma miejsc.

Od miesiąca października istnieje możliwość zorganizowania nowych grup.

Możliwe terminy: wtorek i czwartek o godz.19.15 oraz grupa dopołudniowa : wtorek i czwartek o godz. 8.00. Zapisy: zarząd@dkjp2.pl lub w Domu Katechetycznym.

Opłata : 30 zł.

TENIS STOŁOWY- organizacja grup w zależności od zainteresowania. Do dyspozycji 3 stoły tenisowe.

GRUPY PARAFIALNE - terminy spotkań są podawane w Biuletynie Parafialnym oraz w ogłoszeniach parafialnych.

Zapraszamy do zaangażowania się w działalność prowadzoną w Domu Katechetycznym.

Społeczny Zarząd „dkJP2”