XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 LISTOPADA 2005 ROK NIEDZIELA BIBLIJNA 2005-11-13

Dziś w naszej diecezji przeżywamy Niedzielę Biblijną pod hasłem: „Korzystać z darów Bożych”. Każdy z nas otrzymał od Boga różnego rodzaju zdolności i talenty, które pozwalają nam realizować nasze zadania i posługi. Tych Bożych darów ani nie należy marnować, ani egoistycznie myśleć o ich wykorzystaniu. Stalibyśmy się wtedy nieużytecznymi sługami i pozbawilibyśmy się radości bycia z naszym Panem. Szanując naszą wolność, Bóg cierpliwie czeka na naszą odpowiedź: na podjecie współpracy z Nim w wypełnianiu codziennych obowiązków, w przestrzeganiu przykazań. Rozpoczynając sprawowanie Najświętszej Ofiary, przeprośmy Boga za wszelkie nasze niedoskonałości w podejmowaniu tego wezwania do współpracy.

1.Przypominamy, że dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na bieżące potrzeby parafii z tytułu jej prowadzenia. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel

2.Po południu o godz. 17.30 Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. Zapraszamy na wspólną modlitwę za zmarłych.
Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

3. Przypominamy, że w okresie zimowym Msze święte wieczorne będą odprawiane o godz. 17.00.

4. W tygodniu Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami będzie w poniedziałek, wtorek i w sobotę po wieczornej Mszy świętej.

5. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej.

6.W piątek pamiętajmy o wieczornej Drodze Krzyżowej w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II. Będzie ona jak zwykle o godz. 20.00. Postarajmy się przyjść jak najliczniej rodzinami na to piękne pasyjne nabożeństwo. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej korzystamy z możliwości ucałowania Relikwii Krzyża Świętego.

7. W piątek 18 listopada we wspomnienie Błogosławionej Karoliny Kózkówny w naszej diecezji będzie odbywać się druga część "sztafety modlitwy o wzrost liczebny i o świętość powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego". Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Tarnowskiego z dnia 12 kwietnia br. (OC-3/8/05) we wszystkich parafiach naszej diecezji ma być sprawowana Msza Święta w intencji powołań oraz dana okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu. W naszej parafii będzie ta Msza św. o godz. 17.00 a po Niej adoracja.

8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

9. W przyszłą niedzielę będzie specjalna pierwsza w tym sezonie grzewczym zbiórka przed kościołem do skarbony na ogrzewanie Kościoła. Pamiętajmy, że idzie zima i trzeba ogrzewać kościół.

10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki św. Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

11. Wszystkim na cały tydzień życzymy wszystkim Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.