XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 SIERPNIA 2009 r. 2009-08-16

Ilekroć sprawujemy Eucharystię, tylekroć korzystamy z zaproszenia Jezusa, abyśmy karmili się Jego Ciałem i Krwią. Składając w Jego ręce całe nasze życie fizyczne i duchowe, otwórzmy się na Jego słowo i zaprośmy Go do naszych serc. Świadomi własnej niedoskonałości i grzeszności, prośmy naszego Pana, aby nam wybaczył grzechy i przemienił nasze życie. Przypominamy, ze dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na KUL i PAT. Jest ona przeniesiona z ubiegłej niedzieli gdyż wtedy była zbiórka na spłatę długu na parking. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

1. Jutro wyruszy Piesza Tarnowska Pielgrzymka do Częstochowy. Łączmy się duchowo z diecezjanami i parafianami pielgrzymującymi do Matki Bożej na Jasną Górę. Relacje z pielgrzymki są codziennie w radiu RDN Małopolska i w internecie na stronie: www.ppt.lap.pl

2. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy św.

3. Pamiętajmy, że w piątek o godz. 20.00 cotygodniowa Droga Krzyżowa w intencji

Sługi Bożego Jana Pawła II o rychłe wyniesienie Go na ołtarze. Niech nasza liczna obecność będzie wyrazem wdzięczności za Jego posługę i przypomnieniem o Jego codziennej Drodze Krzyżowej.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców. Prosimy o tym pamiętać.

Również w przyszłą niedzielę Odpust w Pawęzowie. Uroczysta suma o godz. 11.00.

5. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia:
błogosławieństwa Bożego i opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

6. Kiermasz podręczników szkolnych odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 14 w Tarnowie, 21 sierpnia /piątek/ od godz.14.00 do 16.00. Będzie można zakupić podręczniki szkolne dla klas Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: + Zofia Armatys l. 77, + Bogdan Piesyk l. 38, + Wiesław Dulian l. 62 oraz + Julian Sasak l. 84. Jego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 16.00.

Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

8. Pouczeni przez Bożą mądrość i umocnieni Ciałem i Krwią Chrystusa Pana wracamy do naszego codziennego życia. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam na każdy dzień i pomoże nam właściwie otoczyć troską życie fizyczne i duchowe, które otrzymaliśmy od Boga. Niech pomaga nam przemieniać nasze życie.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

DODATKOWE OGŁOSZENIA

1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W następną sobotę, 22 sierpnia, radujemy się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz Naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

2. W maryjnym sierpniu pamiętajmy szczególnie o modlitwie w intencji trzeźwości naszego Narodu. Wiele zależy od nas samych. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa! Maryi – Królowej złóżmy wotum czasowej lub całkowitej abstynencji.

3. Nie zapominajmy też o pielgrzymach oraz wypoczywających na wakacjach. Prośmy Matkę Boga i naszą o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu.

W tym tygodniu patronują nam:

· 17 VIII – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), prezbiter, polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej (wspomnienie obowiązkowe);

· 18 VIII – bł. Sancja Szymkowiak (1910-1942), wielkopolska serafitka, która podczas ostatniej wojny wielu ludzi nazywało „aniołem dobroci” (wspomnienie obowiązkowe);

· 20 VIII – św. Bernard (1090-1153), opat cystersów w Clairvaux (Francja) i Doktora Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, nazywany „wyrocznią Europy” (wspomnienie obowiązkowe);

· 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię Święta; nazwano go „papieżem dzieci” (wspomnienie obowiązkowe).