XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 LIPCA 2009 ROK 2009-07-12

Przychodząc na Mszę Świętą, chcemy najpierw wsłuchiwać się w słowa Pana. Liturgia słowa pomaga nam przygotować się i głębiej przeżyć liturgię eucharystyczną, podczas której następuje przemiana chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa.. Chcąc w sposób owocny uczestniczyć w Ofierze Mszy Świętej, musimy zdobyć się na wysiłek skupienia. Nie jest to jednak łatwe i często nasze myśli znajdują się zupełnie gdzie indziej. Dlatego prośmy Boga o pomoc, a za wszystkie nasze dobrowolne uchybienia w tej dziedzinie przeprośmy Go teraz, na początku tej Mszy Świętej. Składka na tacę przeznaczona dziś na spłatę długu na parking. Przed kościołem są zbierane ofiary na pomoc dotkniętym podwoziami. Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Porządek Mszy św. wakacyjny; 7.00, 9.00, 11.00 i wieczorna Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej.

3. W piątek o godz. 20.00 cotygodniowa Droga Krzyżowa w intencji Jana Pawła II o rychłą Jego beatyfikację. Po niej zakończenie w kościele i ucałowanie Relikwii Krzyża Świętego. Bierzmy z radością udział w niej by, choć w ten sposób spłacić dług wdzięczności Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.

4. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie

5. Poświęcenie pojazdów będzie w niedzielę 26 VII po Mszach świętych o godz. 9.00 i 11.00. Zapraszamy bardzo serdecznie już dzisiaj wszystkich posiadaczy pojazdów do skorzystania z poświęcenia i błogosławieństwa swoich pojazdów. Tak wiele niebezpieczeństwa jest na drogach, tyle wypadków i to nieraz śmiertelnych. Dlatego wszystkim kierowcom potrzeba błogosławieństwa Bożego w sprawnym kierowaniu pojazdem i uniknięciu nieszczęścia na drogach. Tego bezpieczeństwa potrzeba też podróżującym. Skorzystajmy, więc z możliwości uproszenia Bożej łaski w podróży.

6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki Ich Świętych Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

7. Korzystajmy z Odpustów ku czci Matki Bożej Szkaplerznej na Burku i w klasztorze Sióstr Karmelitanek.

8. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.