XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 CZERWCA 2009 ROK ODPUST KU CZCI MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY 2009-06-21

W dzisiejszą Uroczystość Odpustową zwracamy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki Nieustającej Pomocy. Wiele naszych modlitw zanoszonych do Boga za pośrednictwem Maryi składamy właśnie na ręce Matki Bożej Nieustającej Pomocy, mając pewność, że nigdy nie ustaje Ona w okazywaniu nam swojej opieki i macierzyńskiej miłości. Zawsze możemy liczyć na naszą matkę w niebie. Czy jednak Ona może liczyć na nas swoje dzieci? Jak łatwo zapominamy, że otrzymywane dary zobowiązują nas nie tylko do wdzięczności, ale również do podzielenia się z innymi okazaną miłością.1. Msze św. : 7.00, 9.00. O godz. 11.00 Uroczysta Suma Odpustowa, którą odprawi Ks. dr Stanisław Bilski, proboszcz kustosz sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie.

Po sumie Procesja Eucharystyczna. Po południu zapraszamy na godz. 17.30 na świąteczną Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 wieczorna Msza Święta.


2. Dzisiaj z racji Odpustu Parafialnego możemy zyskać odpust zupełny spełniając warunki

jego zyskania: stan łaski uświęcającej, Komunia Święta. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu.

3. Msze św. w tygodniu o godz. 6.30 i wieczorem o 18.00. Po niej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

4. W środę 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy św.

5. W piątek zapraszamy na cotygodniową Drogę Krzyżową o godz. 20.00 w intencji Jana Pawła II o rychłą beatyfikacje i kanonizację. Po niej zakończenie w kościele.

6.W sobotę, 27 czerwca, liturgiczne święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zwłaszcza w każdą środę zwracamy się do Niej jako naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy - pomagania innym!

Zapraszamy na Mszę św. rano a szczególnie wieczorem.


7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana Tajemnic różańcowych dla Ojców.

8. Przypominamy, że na okres wakacji Msze święte niedzielne i świąteczne będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. W pierwszą niedzielę miesiąca będzie też Msza. Święta o godz. 15.00 podczas której będzie udzielany Sakrament Chrztu Świętego.


9. Rozpoczęły się wakacje. Niech będą one dla nas a zwłaszcza dla dzieci okazją do pogłębiania wiary, przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z tak cudowną przyrodą.

Przez piękno naszej ojczystej ziemi niech przemawia do nas sam stwórca. Zechciejmy w ten wakacyjny czas otworzyć dla Niego nasze serca i umysły. Nie zapominajmy o obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej w czasie wakacji.

Pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo święte.

10. Zwracamy się do Rodziców, których synowie są ministrantami i lektorami aby w czasie wakacji posyłali synów do służenia w czasie Mszy Świętych i Nabożeństw, zarówno rano jak i wieczorem.

11. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, zwłaszcza, Janom, Władysławom, Piotrom i Pawłom składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki Ich świętych Patronów. Jak zawsze zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczególne życzenia składamy Ks. Pawłowi. Dziękujemy Mu za pracę duszpasterską i katechetyczną. Życzymy aby w naszej parafii czuł się dobrze i by Chrystus Ukrzyżowany zawsze udzielał Mu potrzebnych łask do wypełnienia zadań a na co dzień by Matka Boża Nieustającej Pomocy miała Go w swej nieustannej opiece. Bóg zapłać i Szczęść Boże w
dalszej gorliwej pracy kapłańskiej.

12. W czwartek spotkanie modlitewne Grupy Ojca Pio. Rozpoczęcie o godz. 17.30 odmawianiem cząstki Różańca o godz. 18.00 Msza święta a po niej Adoracja do godz. 19. 00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

13. Wszystkim na cały tydzień i rozpoczynające się wakacje życzymy Szczęść Boże.

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie