XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 CZERWCA 2009 ROK 2009-06-14

Uczestnicząc w Eucharystii w czasie Oktawy Bożego Ciała, przychodzimy do samego Źródła życia. Jezus Chrystus, który się za nas ofiaruje, napełnia nas życiem Bożym i sprawia, że ono w nas wzrasta i dojrzewa aż do czasu, kiedy osiągniemy jego pełnię w królestwie Bożym w wieczności. Otwórzmy się zatem na ten dar życia wiecznego poprzez żywą wiarę, gorącą miłość i ufną nadzieję. Za to wszystko, co niszczy życie Boże w nas, na początku tej Mszy Świętej szczerze Boga przepraszajmy. Dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na spłatę kolejnej raty pożyczki na parking.


1. Trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Dzisiaj Procesja Eucharystyczna Oktawy Bożego Ciała będzie po Mszy św. o godz. 10.30. Po południu godz. 17.30 Nieszpory Eucharystyczne a po nich procesja ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa.

Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. W tygodniu procesje Oktawy Bożego Ciała będą po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00. Prosimy o liczny udział w procesji zwłaszcza dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia a dzieci klas II w strojach komunijnych, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Lektorów, Ministrantów. Prosimy o branie wszystkich feretronów i sztandarów. Zapraszamy zwłaszcza na wieczorne nabożeństwa.

3. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci będzie wieczorem połączone z Mszą świętą o godz. 18.00.

4. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w Uroczystości Bożego Ciała zwłaszcza w procesji. Była to naprawdę piękna manifestacja wiary w Chrystusa obecnego w Eucharystii. Szczególnie dziękujemy za przygotowanie czterech ołtarzy, trasy procesji i ofiary złożone na ten cel. Wszystkim, którzy włączyli się do godnego przyjęcia Chrystusa Eucharystycznego w rejonie procesji, niech Bóg błogosławi. Dziękujemy także niosącym feretrony sztandary wszystkim dzieciom, które wzięły udział, Szafarzom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Siostrom, p. Organiście. Policji i Straży Miejskiej za utrzymanie porządku na ulicach w czasie procesji. Bóg zapłać.


5. W piątek, 19 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Cały czerwiec poświęcony jest czci Bożego Serca. Ten kult na naszej ziemi zawsze był bardzo żywy. To na prośbę polskich biskupów papież Klemens XIII w 1765 roku uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa rozciągnął na cały Kościół. Wielu pamięta jeszcze praktykę specjalnego poświęcenia rodzin Najświętszemu Sercu. Tyle pokoleń dobrych ojców i matek, tyle powołań kapłańskich i zakonnych kształtowało się w szkole Jezusowego Serca! To Serce jest źródłem miłosierdzia dla współczesnego człowieka i świata. Podczas Eucharystii będziemy gorąco prosić, by Jezus uczynił serca nasze według Serca swego a modląc się za kapłanów prośmy, aby wiernie przekazywali miłość ukazaną w otwartym Sercu Jezusa. W piątek będzie też procesja po wieczornej Mszy świętej o godz. 18.00. O 20.00 Droga Krzyżowa w intencji Jana Pawła II o rychłą beatyfikację i kanonizację. Z racji uroczystości N.S.P.J. w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

6. W piątek zakończenie Roku Szkolnego. Msza święta dla Gimnazjum o godz. 8. 00 a dla Szkoły Podstawowej, zerówek i przedszkola będzie o godz. 9.00. Szczegóły informacji zakończenia roku podaje Dyrekcja Gimnazjum i Szkoły Podstawowej.

7. W sobotę przeżyjemy Jubileusze; 50 – lecia Dzielnicy Krzyż, 10 – lecia Gimnazjum Jana Pawła II, 10 – lecia Klubu Sportowego Iskra. Obchody tych uroczystości rozpoczną się Mszą świętą o godz. 10.00, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Dzielnicy i zaproszonych Gości.

8. W przyszłą niedzielę przeżyjemy Uroczystość Odpustową ku Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczysta Suma będzie o godz. 11.00, której będzie przewodniczył Ks. dr Stanisław Bilski kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Po Sumie będzie Procesja Eucharystyczna, dlatego prosimy o liczny udział w procesji zwłaszcza dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, dzieci klas II w strojach komunijnych. Prosimy o zabranie feretronów, sztandarów.

9. Od przyszłej niedzieli Msze święte będą według porządku wakacyjnego czyli o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. O tych godzinach na czas wakacji będą Msze święte niedzielne i świąteczne. W pierwszą niedzielę miesiąca będzie też Msza św. o godz. 15.00, podczas której będzie udzielany Sakrament Chrztu Świętego.

10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia:
błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

11. Msza św. w intencji wszystkich pielgrzymów do Częstochowy, Liczenia i Łagiewnik będzie w środę wieczorem. Uczestników pielgrzymki zapraszamy.

12. W piątek 19 czerwca po wieczornej Mszy św. odbędzie się kolejna prelekcja medyczna na temat "Wirusowe zapalenie wątroby - jak zapobiegać, czy można skutecznie leczyć?".

13. Uczestnicząc w Eucharystii, doświadczyliśmy miłującej obecności Boga Ojca. Niech nasze życie będzie ciągle zjednoczone z Bogiem, bo tylko wówczas odnajdziemy jego sens i będziemy zmierzać wytrwale do wyznaczonego celu, którym jest pełnia życia w królestwie niebieskim. Wszystkim na cały Tydzień życzymy Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie