XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 LISTOPADA 2005 ROK
JUBILEUSZ 80 LECIA PARAFII I ZAKOŃCZENIE MISJI ŚWIĘTYCH
2005-11-05

Liturgia ostatnich tygodni roku liturgicznego coraz częściej przypomina nam o naszej przemijalności i o przyjściu Chrystusa w chwale. Szczególnie pierwsze dni listopada kierują nasze myśli ku bliskim zmarłym. W tym naszym rozpamiętywaniu życia bliskich nie można zapomnieć o słudze Bożym, wielkim papieżu Janie Pawle II, który w tym roku wszedł do domu Ojca. Warto ciągle przypominać przesłanie, które zostawił: jak roztropnie kroczyć przez życie, jak przygotować się do przejścia przez bramę śmierci, aby cieszyć się spotkaniem z Jezusem na wieki, jak nieustannie odnawiać swoje życie, aby nie przyjąć stylu życia panien nierozsądnych, o których usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Te myśli też towarzyszyły nam w czasie Misji Świętych, które przygotowywały nas do uroczystego przeżywania 80 lecia powstania naszej parafii. Dziękujmy więc dzisiaj Bogu za wszystko co nasza wspólnota parafialna przeżyła w ciągu tych 80 lat i prośmy o dalszą opiekę Bożą na dalsze lata.


1.Po południu o godz. 17.30 Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. Zapraszamy na wspólną modlitwę za drogich nam zmarłych. Udzielanie chrztu o godz. 15.00.

2.W tygodniu wieczorna Msza św. o godz. 17.00. Różaniec za zmarłych w tym tygodniu połączony z wypominkami będzie w poniedziałek, wtorek i w sobotę po wieczornej Mszy św.

3.W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po wieczornej Mszy św. na którą serdecznie zapraszamy.

4.W czwartek będzie comiesięczne spotkanie modlitewne dla dzieci i Rodziców klas II, przygotowujących się do I Komunii świętej podczas Mszy świętej wieczornej o godz. 17.00. Prosimy o sumienną obecność.

5.W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca, Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza święta a po Niej rozpoczyna się Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. Szczegółowy program Adoracji jest podany w gablocie ogłoszeń z którym prosimy się zapoznać. O godz. 16.45 Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 17.00 MSZA ŚWIĘTA z kazaniem i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. Zapraszamy do udziału w całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu a zwłaszcza do udziału w wieczornym nabożeństwie. Cieszmy się z tego, że mamy cudowny Krzyż a na nim Wizerunek Chrystusa Cierpiącego ale też pamiętajmy, że to nas zobowiązuje do oddawania czci Krzyżowi. Bardzo prosimy aby wyznaczone Róże brały udział w Adoracji a zelatorki czy zelatorzy poszczególnych Róż zorganizowali Adoracje.

6.W piątek 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Z tej racji zapraszamy na Mszę świętą w intencji Ojczyzny na godz. 9.00.

7.W piątek pamiętajmy o wieczornej Drodze Krzyżowej w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II. Będzie ona jak zwykle o godz. 20.00. Przyjdźmy na nią jak najliczniej. W pamięci mamy Misyjną Drogę Krzyżową z liczną na niej obecnością. Za obecność bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne drogi Krzyżowe. Prosimy kolejne rodziny o prowadzenie rozważań.

8.W przyszłą niedzielę w całej naszej Diecezji obchodzić będziemy Niedzielę Biblijną, która ma nam pomóc aby jeszcze bardziej ukochać Pismo święte i czytać Go jak najczęściej.

9.Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia, jak zwykle w II niedzielę miesiąca. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel. Będą też zbierane ofiary przed kościołem na „Remont”.

10.Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask Bożych i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

11.Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie