VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 17 MAJA 2009 ROK 2009-05-16

Od sześciu już tygodni trwamy w radości wielkanocnej. Za chwilę w modlitwie będziemy prosić Boga, abyśmy gorliwie oddawali cześć Chrystusowi zmartwychwstałemu oraz aby wydarzenia, które wspominamy w liturgii, przemieniały nasze życie. Kierunek tej przemiany wskazuje nam Jezus w dzisiejszej Ewangelii. On, nasz Zbawiciel, prosi nas, abyśmy wytrwali w Jego miłości i zachowywali przykazania. Tak postępując, będziemy Jego przyjaciółmi. Módlmy się również o to, abyśmy trwali w przyjaźni z Bogiem i na tym fundamencie budowali przyjaźń z naszymi bliskimi. A za to, że nie zawsze zabiegaliśmy o więzy przyjaźni z naszym Panem, oraz za to, że nie zawsze respektowaliśmy przykazania odnoszące się do bliźniego, przeprośmy Boga, byśmy mogli godnie uczestniczyć w tej Eucharystii. Przypominamy, że dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na pokrycie długu zaciągniętego na parking. Bóg zapłać za ofiary.

1. Po południu o godz. 17.30 Nabożeństwo majowe, na które serdecznie zapraszamy.

2. Od najbliższego poniedziałku, 18 maja, przez trzy kolejne dni poniedziałek, wtorek i w środę będziemy się modlić o dobre urodzaje. Będziemy prosić Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy ludzkiej na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie. Są to Dni Krzyżowe przed Wniebowstąpieniem Pańskim. Tradycyjnie, jeśli pozwoli pogoda udamy się w procesji z feretronami i sztandarami do Figury Matki Bożej za szkołą. Zachęcamy do licznego udziału w tych błagalnych procesjach o godz. 18.00. Tak bardzo nam wszystkim potrzeba łaski Bożej i Bożego błogosławieństwa, które możemy wypraszać podczas tych błagalnych nabożeństw. Niech nie zanika tak piękna tradycja Dni Krzyżowych i modlitw o urodzaje, by nie zabrakło nam chleba. Prosimy o obecność dzieci i młodzieży a także kogoś z domu. W drodze powrotnej będzie śpiewana Litania do Matki Bożej. Po procesji będzie Msza Święta.

W czwartek, piątek i w sobotę nabożeństwa majowe będą połączone z Mszą świętą o godz. 18.00.

3. W poniedziałek przypadają też 89 urodziny Sługi Bożego Jana Pawła II oraz Dzień Patrona Gimnazjum nr 6 Jana Pawła II. W związku z tym będzie specjalna akademia i Msza św. o godz. 10.30.

4. W piątek, 22 maja, rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Warto odprawić to nabożeństwo, wypraszając dla siebie i innych wiele światła Ducha Ożywiciela i Uświęciciela, aby nasza wiara, nadzieja i miłość nie ustawały w trudnej codzienności. Będzie ona zawsze wieczorem w czasie nabożeństwa majowego.

5. W dalszym ciągu modlimy się za naszego Wielkiego Ojca Świętego Jana Pawła II przychodząc w piątek na Drogę Krzyżową o godz. 20.00

6. W przyszłą niedzielę, 24 maja, przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

7. W czwartek Spotkanie Grupy Modlitewnej Ojca PIO. O godz. 17.15 cząstka Różańca świętego, o 18.00 Msza św. po niej nabożeństwo majowe i Adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. Urząd Miasta Tarnowa, Bazylika Katedralna i Radio RDN Małopolska zapraszają na koncert z okazji rocznicy urodzin Jana Pawła II. Koncert pod tytułem „Dziś są Twoje urodziny” odbędzie się (jutro) – w poniedziałek 18 maja o 19:00 na Placu Katedralnym w Tarnowie. Podczas koncertu będzie można posłuchać poezji Karola Wojtyły w aranżacjach i wykonaniu Wojtka Klicha i tarnowskich muzyków. Wstęp jest wolny.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: potrzebnego zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności; + Roman Sasak l. 91 i + Zofia Śliwa l. 85 której pogrzeb będzie jutro na naszym cmentarzu o godz. 15.00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…

11. Te osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Częstochowy i Lichenia proszone są o potwierdzenie wyjazdu do jutra włącznie i uregulowanie należności. Jeśli nie będzie potwierdzenia tym samym osoba zapisana będzie skreślona z listy i na jej miejsce wpisana inna, która wyraża życzenie wyjazdu.

12. „Nazwałem was przyjaciółmi”. Te słowa Jezusa słyszeliśmy w dzisiejszej Ewangelii. Żyć w przyjaźni z Bogiem i bliźnim to największe szczęście człowieka. Tak żyjąc potwierdzamy, że realizujemy najważniejsze przykazanie miłości Boga i bliźniego. Obyśmy to czynili zawsze z wewnętrznego przekonania. Niech w tym umacnia nas Boże błogosławieństwo. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.