II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 8 MARCA 2009r. 2009-03-07

Bóg czasem wystawia człowieka na próbę jak Abrahama. W trudnych sytuacjach życiowych nasza wiara umacnia się, dojrzewa. Dobrze, że odpowiedziałeś na dzisiejsze zaproszenie na Mszę Świętą. Pan Jezus czeka na ciebie, aby ożywiać twoją wiarę. Podczas Wielkiego Postu, gdy rozpamiętujemy cierpienia Pana Jezusa, On chce nas umocnić tak jak Piotra, Jakuba i Jana. Przemienienie Jezusa na górze Tabor wnosi dużo blasku i nadziei, ukazuje Boski wymiar Chrystusa.


Przypominamy, że dzisiaj ofiary na tacę są przeznaczone na spłatę długu zaciągniętego na parking. Bóg zapłać1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie Słowa Bożego i sprawowanie Sakramentu Pojednania i Pokuty. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w niedzielę 29 marca dla wszystkich a zakończą w środę 1 kwietnia. Szczegółowy program będzie podany w przyszłą niedzielę


2. Dzisiaj 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet! Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety wypełniają szczególną rolę w świecie, w Kościele i rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.


3. Również dzisiaj w kościołach zorganizowano specjalną zbiórkę pieniężną do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny. To okazja do wielkopostnego podzielenia się dobrem materialnym z tymi, którzy głoszą Chrystusa z dala od nas, często wśród prawdziwej biedy i wielu niebezpieczeństw. Bóg zapłać za złożone ofiary.


4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie jak zwykle po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00.

5. W czwartek comiesięczne spotkanie dla klas II i ich Rodziców połączone z Mszą św. o godz. 17.00. Prosimy o sumienną obecność wszystkich
Po wieczornej Mszy św. Krąg Biblijny na który serdecznie zapraszamy.

6. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Godzinkami o Męce Pańskiej o godz. 6.30. O 7.00 Msza św. a po Niej Adoracja, którą rozpoczyna Franciszkański zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. Adoracja potrwa do godz. 16.15. O tej godzinie będą Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O 16.30 pierwsza Droga Krzyżowa a po niej Msza św. Druga Droga Krzyżowa o godz. 19.00. Szczegółowy program jest podany w gablocie ogłoszeń i w biuletynie.

7. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii i na pokrycie kosztów ogrzewania i prądu budynków parafialnych.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe, obfitych łask Bożych oraz opieki ich świętych patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.


9. Od dzisiejszej niedzieli Caritas będzie rozprowadzać paschaliki wielkanocne czyli miniatury paschału, dużej świecy święconej w Wielką Sobotę i wnoszonej do kościoła. Ofiara wynosi przynajmniej 5 złotych i jest przeznaczana na pomoc chorym. Paschaliki te przyniesiemy w Wielką Sobotę na uroczystości Wigilii Paschalnej o godz. 21.00, będą wtedy poświęcone i zapalone od paschału, we Wielkanoc zapalimy je na naszych świątecznych stołach a w drugi dzień świąt na grobach naszych bliskich zmarłych. Oprócz paschalików będą do nabycia baranki wielkanocne. Od przyszłej niedzieli będzie otwarty kiosk Caritasu. Będą w nim do nabycia różne przedmioty.

10. Dla dzieci Szkoły Podstawowej w dobie wszech obecnie panującego internetu i telewizji proponujemy zajęcia ruchowo-muzyczne, które odbywać się będą w Domu Katechetycznym im. Jana Pawła II. Spotkanie organizacyjne rodziców wraz z dziećmi odbędzie się w środę 11 marca o godz. 16:00 w Domu Katechetycznym. Zapraszamy.


11. Napełnieni Bożym światłem płynącym z góry Tabor, umocnieni wspólną modlitwą i ofiarowaniem swoich spraw Bogu Ojcu w Ofierze Chrystusa, nieśmy Bożą miłość do naszych domów. Odważnie używajmy skarbu wiary w codzienności i cieszmy się, że Bóg odpowiada na nasze modlitwy. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie