NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM - ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY - 28 XII 2008 2008-12-28

Gromadzimy się przy ołtarzu Pańskim w dniu święta Najświętszej Rodziny Nazaretańskiej. Pozostanie ona na zawsze najdoskonalszym wzorem dla każdej rodziny. Pragniemy dziś modlić się w intencji wszystkich rodzin, aby stanowiły zdrowy fundament życia ludzkiego na ziemi. Prośmy dziś w sposób szczególny Najświętszą Rodzinę, by nasze rodziny za jej przykładem żyły i promieniowały miłością, nadzieją i pokojem. Wnikając w nasze sumienia, rozważmy jak wypełniamy nasze obowiązki rodzinne? A za to, że niekiedy je zaniedbywaliśmy, przeprośmy teraz Boga, byśmy mogli godnie uczestniczyć w tej Eucharystii.

1. Msze św.; 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Po południu o godz. 17.30 zapraszamy na niedzielne nieszpory. Po nich wieczorna Msza św. o godz.18.00. O godz. 16.00 Msza św. w intencji Lektorów – Seniorów. Zapraszamy.
Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. W środę ostatni dzień roku kalendarzowego 2008, liturgiczne wspomnienie św. Sylwestra. Msza Święta rano godz. 6.30 i po południu o godz. 17.00. Podziękujemy Bogu - Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, które otrzymaliśmy w tym Roku. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Warto też zapytać siebie: jak wygląda moje życie, czy i na ile wypełniam moje chrześcijańskie zobowiązanie dawania świadectwa wiary wobec bliźnich? Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” tego dnia będzie można uzyskać odpust zupełny.
Nasza liczna obecność na nim niech będzie podziękowaniem Panu Bogu za miniony Rok 2008.

3. W czwartek, 1 stycznia, w pierwszy dzień nowego roku i jeszcze w oktawie Bożego Narodzenia, w liturgii celebrujemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte będą o godz. 7. 00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i 18.00. Ta maryjna uroczystość należy do
świąt nakazanych. Zobowiązuje nas do udziału w świątecznej Eucharystii. Wpatrzeni w Maryję – Królową Pokoju, w pierwszy dzień stycznia modlimy się o tak potrzebny pokój na świecie. Składka z Nowego Roku przeznaczona jest na cele diecezjalne.

4. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota stycznia. Msze św. wotywne w piątek rano o godz. 6.30 i wieczorem o 17.00. W pierwszy piątek pamiętajmy o modlitwie w intencji Misji i złożeniu ofiary podczas wieczornej Mszy św. Spowiedź będzie od 16.00 w piątek.
Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.45. Prosimy zgłosić ich w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

5. Cotygodniowa Droga Krzyżowa w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II o rychłą Jego beatyfikację będzie po wieczornej Mszy św. Pamiętajmy o niej.

6. Zgodnie z decyzją Ks. Biskupa Ordynariusza w naszej diecezji posługują Szafarze Eucharystii. Cieszymy się, że w naszej parafii jest pięciu Szafarzy, którzy mogą zanieść do chorych Pana Jezusa w niedziele i święta. Mogą oni także rozdawać Komunię Świętą w czasie Mszy św. a jeśli jest potrzeba usłużą chorym zanosząc Pana Jezusa. Trzeba podejść do nich osobiście i zgłosić im chorych, którym usłużą podając Komunię Świętą. Na przyjście szafarzy Komunii św. należy stół nakryć białym obrusem, ustawić na stole krzyżyk, zapalić świece. Gdy spotkamy szafarzy na ulicy udających się z Panem Jezusem do chorych należy przyklęknąć lub się przeżegnać.
Szafarz niosący Pana Jezusa ma na szyi założoną bursę.

7. Wszystkim, którzy pracowali przy sprzątaniu i dekorowaniu kościoła, przygotowali dekorację szopki w kościele i na zewnątrz kościoła, składamy serdeczne podziękowania. Niech Dobry Bóg za każdy czyn dla Niego i parafii wynagrodzi swoją łaską i błogosławieństwem. Wszystkim dziękujemy na ręce siostry Zakrystiani Roberty mówiąc Bóg zapłać.

8. W sobotę rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Podstawową wartością kolędy pozostaje wspólna modlitwa, błogosławieństwo i poświę­cenie mieszkania.
Pokropienie wodą święconą przypomina naszą przynależ­ność do Kościoła, która rozpoczęła się w momencie chrztu. Stąd chrześcijanin przyjmujący kolędę daje niejako świadectwo swojej przynależności do Ko­ścioła. Chciejmy zawsze odwiedziny kolędowe w naszych domach przeżywać w duchu bożo­narodzeniowej radości, w duchu modlitwy, serdecznej rozmowy z duszpa­sterzami. Niech błogosławieństwo kolędowe chroni Wasze domy, rodziny i umacnia na drodze życia chrześcijańskiego.

W tym tygodniu kolęda będzie tylko w sobotę od godz. 9.00 – Pójdzie trzech kapłanów.
1 - Partuły i ul. Nowodąbrowska od Lisiej Góry w stronę miasta, lewa strona do numeru 245B. 2 - ul. Wiśniowa od bażanciarni do ulicy Krzyskiej oraz 3 - ul.
Wiśniowa od ul. Nowodąbrowskiej do ul. Krzyskiej i ul. Krzyska od Wiśniowej w stronę Pawęzowa. Prosimy o przyjazd po księdza.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia:
błogosławieństwa Bożego i opieki swoich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Andrzej Kuma l. 62. Pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 14.00 na naszym cmentarzu. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

11. Nowo narodzony Jezus przyszedł na świat, aby każdej rodzinie, każdemu z nas przynieść w darze miłość, radość i pokój. Niech Boże błogosławieństwo uzdolni nas do tego, abyśmy umieli pomnażać dary, zwłaszcza w kręgu naszych rodzin.
Wszystkim na cały tydzień i na cały Nowy Rok życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy błogosławieństwo Boże.