XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 PAŹDZIERNIKA 2008 ROK DZIEŃ PAPIESKI 2008-10-12


Stoimy dziś przed Bogiem jako wspólnota Kościoła, w Dniu Papieskim aby składać Mu Eucharystię – dziękczynienie. Dziękujemy za posługę Sługi Bożego Jana Pawła II, który trzydzieści lat temu został wybrany na następcę Świętego Piotra. Utrwalając pamięć o Janie Pawle II, uczmy się od niego całkowitego zawierzenia Jezusowi i obrony godności człowieka.Przypominamy, że dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na spłacenie długu zaczerpniętego na zakup parceli na parking. Bóg zapłać za ofiary na ten cel

1. Po południu godz. 17.15 będzie Różaniec na który zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich a zwłaszcza tych, którzy nie mogą uczestniczyć w tygodniu. Jest to Dzień Papieski dlatego będziemy modlić się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II. Po nim o godz. 18.00 Msza św. wieczorna. Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. Z racji Dnia Papieskiego dziś jest specjalna zbiórka dobrowolnych datków z przeznaczeniem na sfinansowanie stypendiów dla uzdolnionych uczniów gimnazjów, będących stypendystami Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zbiórka przed kościołem do specjalnych puszek kwestarskich prowadzona jest przez młodzież. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę. Prosimy o wielkoduszne wspieranie Fundacji przyznającej stypendia bo w ten sposób budujemy żywy pomnik Janowi Pawłowi II.

3. W naszej świątyni są odprawiane każdego dnia nabożeństwa różańcowe o godz. 17.15. Kochani Rodzice przyprowadzajcie swoje dzieci z radością do Maryi naszej najlepszej Matki. Gdzie będziecie szukać pomocy dla swoich dzieci jak nie u Matki Bożej? To Ona właśnie szczególnie dzieci prosi o taką modlitwę.
Zachęcajmy się wzajemnie i idźmy razem na wspólną modlitwę różańcową.

4. W czwartek będziemy przeżywać 30 rocznicę wyboru Jana Pawła II. Zapraszamy do wspólnej modlitwy zwłaszcza wieczorem na Różaniec i Mszę św. Młodzież naszego Gimnazjum przygotowuje specjalny program jubileuszowy, który będzie połączony z Różańcem o godz. 17.15.

5. W piątek na godz. 20.00 zapraszamy na kolejną Drogę Krzyżowa w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II. Liczna obecność będzie świadczyć o naszej pamięci o Ojcu świętym w 30 lecie wyboru na Stolicę Piotrową.

6. W sobotę na godz. 20.00 nasza parafia jest zaproszona na czuwanie Fatimskie przed Odpustem. Weźmy w nim udział jak najliczniej. O godz. 19.00 wyruszy piesza pielgrzymka z pod kościoła

7. Przyszła niedziela jest Światową Niedzielą Misyjną i inauguruje Tydzień Misyjny w całym Kościele. Składka na tacę jest przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.

8. W dalszym ciągu przypominamy o robieniu porządków na cmentarzu i składaniu śmieci do pojemników na to przeznaczonych. Nie odkładajmy tych prac na ostatni dzień. Dziękujemy tym, którzy już te porządki porobili. Wykorzystujmy sprzyjającą pogodę. Niech nikt nie zostawia tych prac na ostatnie dni przed Wszystkimi Świętymi.

9. Od dzisiaj przyjmujemy na wypominki za dusze zmarłych. Prosimy pisać czytelnie nazwiska i imiona zmarłych i przekazywać Księżom lub Siostrze w zakrystii przed lub po nabożeństwach w kościele w ciągu tygodnia lub w niedzielę.

10. Dziewczęta i Chłopców w wieku od lat 10 zapraszamy do włączenie się w Liturgię Mszy św. poprzez śpiew psalmów responsoryjnych. Spotkanie kandydatów na kantorów odbędzie się w kościele w najbliższą sobotę o godz. 16.15. Spotkania poprowadzi p. Organista.

11. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

12. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: + Janina Ejgierd l. 103, której pogrzeb będzie dzisiaj na naszym parafialnym cmentarzu o godz. 14.00 i + Józefa Krzemińska l. 61, której pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15.00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

13. Zainteresowanych Kursem Przedmałżeńskim informujemy, że mogą skorzystać z niego w parafii św. Józefa i M.B. Fatimskiej od 29 października. Spotkania będą w środy o godz. 19.00 oraz w niedziele o godz. 17.00.

13. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy błogosławieństwo Boże.


Dodatek do ogłoszeń


Z okazji Dnia Papieskiego oprócz tekstów poświeconych Janowi Pawłowi II, znajdziemy w „Gościu Niedzielnym” płytę DVD z filmem Krzysztofa Zanussiego „Z dalekiego kraju”, który do końca komunizmu był wyświetlany jedynie w kościołach. Cena „GN” z płytą pozostaje bez zmiany. Zamówiliśmy 50 egzemplarzy. Ponadto warto zwrócić uwagę na:
* wartość diety oczyszczającej
* jak prezydent Kolumbii doprowadził do poświęcenia Sercu Pana Jezusa swego kraju
* czy można ustrzec się przed astmą


Dzisiejsza „Niedziela” to specjalne wydanie w całości poświęcone Janowi Pawłowi II z okazji 30 rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową. Do „Niedzieli” dołączono album o JP II i dlatego kosztuje 6 zł.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie