XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 WRZEŚNIA 2008 ROK 2008-09-28

Dzisiaj Kościół w Polsce rozpoczyna 64 Tydzień Miłosierdzia, przypominając nam, że być uczniem Chrystusa to być zarazem sługą miłosierdzia. Nasza wiara nie ogranicza się jedynie do osobistego zawierzenia Chrystusowi, modlitwy, wzrastania w przyjaźni z Bogiem poprzez przystępowanie do sakramentów świętych. Jest ona zobowiązaniem do czynnej miłości bliźniego. Uczy jej sam Chrystus swoim słowem, a jeszcze bardziej przykładem. Prośmy Chrystusa o siłę do naśladowania Go w miłości do bliźnich w potrzebie. A ponieważ tej miłości często brakowało w naszych sercach przeprośmy za to Pana Boga.


Przypominamy, że dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na budujące się kościoły w diecezji.

1. Msze św.: 7.00, 9.00, 10.30 dla dzieci, 12.00 i o godz. 18.00. O godz. 17.30 będą Nieszpory na które bardzo serdecznie zapraszamy.

Po Prymarii zmiana Tajemnic różańcowych dla Ojców

2. W środę rozpoczynamy miesiąc Różańca świętego. Zorganizujmy wspólną, rodzinną modlitwę różańcową, a także weźmy udział we wspólnych nabożeństwach parafialnych, które w naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 17.15 a po nich będzie Msza św. wieczorna. Za pośrednictwem Różańca czerpiemy obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela. Dzieci i młodzież gimnazjalną w tygodniu zapraszamy do uczestnictwa kiedy tylko mogą a szczególnie w dni prowadzenia modlitwy.

3. W środę cotygodniowa Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, będzie połączona z Różańcem. Po Mszy św. będzie spotkanie całej Rady Duszpasterskiej.

4. W czwartek będzie spotkanie modlitewne Klas II przed I Komunią Św. w czasie nabożeństwa różańcowego. Prosimy o sumienną obecność na tym spotkaniu zarówno dzieci jak i Ich Rodziców.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca października. Msze św. wotywne rano o godz. 6.30 i wieczorem po nabożeństwie różańcowym.

Spowiedź przed I piątkiem miesiąca:

W środę od godz. 16.30 dla dzieci klas V, VI

W czwartek od 16.30 dla młodzieży klas I, II i III Gimnazjum

W piątek od 16.30 dla dzieci klas III i IV, młodzieży i starszych

Prosimy aby dzieci korzystały ze Spowiedzi w wyznaczone dni.

W piątek odwiedzimy chorych. Prosimy zgłosić ich w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami od godz. 7.45.

6. W piątek o godz. 20.00 kolejna Droga Krzyżowa w intencji Jana Pawła II o Jego rychłą beatyfikację i kanonizację. Serdecznie zapraszamy.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności + Józefa Chęcińska l. 87 i + Józef Mróz l. 49. Rodzinom składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie………………………………..

9. W przyszłą niedzielę Odpust w Lisiej Górze. Suma o godz. 11.00.

10. Parafialna Rada Duszpasterska wyraża serdeczne podziękowanie za ofiary na cele inwestycyjne. Składka zebrana na tacę 21 września wyniosła 2 848, 94 złotych. Z pieniędzy tych systematycznie spłacamy pożyczkę zaciągniętą na zakup terenu, jak również finansujemy kolejne etapy prac przygotowawczych pod budowę parkingu. Więcej informacji na ten temat w Biuletynie.

11. Wszystkim na cały tydzień Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

OGŁOSZENIA DODATKOWE


Jutro, w poniedziałek, 29 września, przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a w czwartek, 2 października, wspomnienie świętych św. Aniołów Stróżów. Nie zawsze pamiętamy, że Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie, Jego głosem. Łączą Niebo z ziemią. Wszędzie, gdzie spotykamy dobroć, miłość, jedność i pokój, tam też są obecne Anioły. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Boga. Korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei. W dziejach Kościoła ciągle odnotowuje się wiele cudownych ingerencji tych naszych Niebieskich Przyjaciół.

W tym tygodniu patronują nam:

* we wtorek, 30 września, wspominamy świętego Hieronima, prezbitera iv Doktora Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.
* w środę, 1 października, prosimy o wstawiennictwo świętą Teresę odv Dzieciątka Jezus, dziewicę i Doktora Kościoła, która jest patronką misji katolickich.
* w sobotę, 4 października, czcimy świętego Franciszka z Asyżu, ojcav wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ nie tylko na życie wierzących i Kościoła.

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m. in.:

- historię nowego polskiego błogosławionego Ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny
- rozmowę z Bernardem Margueritte o owocach papieskiej pielgrzymki do Francji
- czy pedofilia jest normalną przypadłością i czy moralna jest kastracja chemiczna
- skąd się wziął kryzys finansowy w USA
- artykuł o renesansie chorału gregoriańskiego

Natomiast w „Niedzieli” warto przeczytać:

- reportaż z podróży Benedykta XVI do Francji
- kilka artykułów o bł. Ks. Michale Sopoćce
- czy sześciolatki powinny chodzić do szkoły<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie