XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 WRZEŚNIA 2008 ROK 2008-09-21

Dzisiejsza niedziela jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Katechizm Kościoła Katolickiego podkreśla ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Jakim mogą być dobrem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Roztropnie korzystajmy z ich dobrodziejstw. Zadbajmy też, by właściwie korzystało z nich młodsze pokolenie.

Przypominamy, że dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjne.

1. Msze Św.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Po południu o godz. 17.30 niedzielne Nieszpory na które serdecznie zapraszamy. Po nich o godz. 18.00 Msza święta.

2. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy Św. Wieczornej o godz. 18.00.

3. W piątek o godz. 20.00 Droga Krzyżowa z modlitwą o rychłe wyniesienie Ojca Świętego Jana Pawła II na ołtarze. Nie tylko zapraszamy na nią ale także dziękujemy za dotychczasowe uczestnictwo już tak wielu parafian, zachęcając pozostałych, zwłaszcza tych, którzy jeszcze w niej nie uczestniczyli. Przychodźmy z rodzinami i korzystajmy z pięknych rozważań poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej a także z możliwości ucałowania Relikwii Krzyża Świętego.

4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców po Mszy św. o godz. 7.00 a składka na tacę będzie przeznaczona na budujące się kościoły w diecezji.

5. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia:
błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

6. W minionym tygodniu zginęli w wypadku samochodowym nasi parafianie: Monika l. 30, Wojciech l. 31 - Latochowie i ich synek dwuletni Michałek. Rodzinom składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Ich dusze polecamy

Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie ...

7. Każdy z nas ma swoje życiowe powołanie wyznaczone przez Boga – Gospodarza winnicy. Niech Chrystus napełni teraz nasze serca darem swego błogosławieństwa, abyśmy w konkretnych okolicznościach naszego życia – osobistego, rodzinnego i społecznego kierowali się zasadą sprawiedliwości, pełnej prawdy i szczerej miłości.
Szczęść Boże wszystkim na cały tydzień.

OGłOSZENIA DODATKOWE

- W niedzielę - 21 września w Zabawie odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe Gr. 21 bł. Karoliny. Rozpocznie się ono Eucharystią o godz. 16.00, po której zapraszam na spotkanie w zabawskiej stodole.

- Podobne spotkanie po pielgrzymkowe dla grupy I odbędzie się w sobotę 27 września 2008 r. o godz. 16.00 w Świebodzinie

- Dzisiejsze modlitwy zanosimy do Boga przez świętego Mateusza Apostoła, gdyby bowiem nie przypadała dziś niedziela, 21 września obchodzilibyśmy jego święto. Zredagowana przez niego Ewangelia jest najdoskonalszym zapisem wydarzeń z życia Pana Jezusa, a historia jego życia przebiega od kantoru, gdzie nie zawsze panowała uczciwość, do godności Apostoła. Przez jego pośrednictwo prośmy, aby każdy z nas, dotknięty spojrzeniem Chrystusa, umiał pozostawić wszystko i pójść za Nim. Dziękujemy za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.

- W tym tygodniu patronują nam:

* w poniedziałek, 22 września, wspominamy błogosławioną Bernardynę Jabłońską, siostrę albertynkę, kontynuatorkę dzieła świętego brata Alberta.
* we wtorek, 23 września, prosimy o wstawiennictwo świętego ojca Pio,v kapucyna, stygmatyka i mistyka, wielkiego czciciela Eucharystii. Za życia i nadal po śmierci przyciąga do siebie wielkie rzesze. Przypisujemy mu wiele cudów i nawróceń.
* w czwartek, 25 września, wspominamy błogosławionego Władysława zv Gielniowa, franciszkanina przepełnionego duchem pokuty i płomiennego kaznodzieję.
* w sobotę, 27 września, czcimy świętego Wincentego a Paulo,v „duszpasterza galerników", założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy - lazarystów i Sióstr Miłosierdzia - szarytek.

- W dzisiejszym „GN” przeczytamy m.in.:

* jaki był początek Wszechświata
* obszerną relację z pielgrzymki Benedykta XVI do Francji
* którzy artyści, naukowcy i posłowie czytają „GN”
* rozmowę z Andrzejem Urbańskim, prezesem TVP na temat telewizji w związku z Dniem Środków Społecznego Przekazu
* artykuł o relacjach między wiarą a nauką

W tym tygodniu będą następujące pielgrzymki:

- w sobotę nauczyciele jadą do Bochni
- w niedzielę do Częstochowy – wyjazd o godz. 5.25 z przystanku koło „Stokrotki” (koszt 40 zł)
- w niedzielę do Szczepanowa – wyjazd o godz. 13.25 z parkingu kościelnego (koszt 10 zł)
Zapisy w zakrystii.