XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31 SIERPNIA 2008 ROK 2008-08-31

Gromadzimy się wokół ołtarza Pańskiego w ostatnią niedzielę wakacji. Dziękujemy Panu Bogu za miniony czas, a patrząc w przyszłość, polecamy Bożej Opatrzności rozpoczynający się nowy rok szkolny. Chcemy także modlić się , aby wszyscy uczniowie Chrystusa, niezależnie od wieku, kształtowali w sobie Boży sposób myślenia i wartościowania. A za wszystkie zaniedbania, zwłaszcza te popełnione podczas wakacji, przeprośmy Boga, abyśmy mogli godnie uczestniczyć w tej Eucharystii.

1. Msze Św.: 7.00, 9.00, 11.00 i wieczorna Msza święta o godz. 18.00.

2. Do naszej rodziny parafialnej przybył ks. mgr Mirosław Żuchowski dotychczasowy wikariusz parafii p. w. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu. Witamy go bardzo serdecznie. Otoczmy go naszymi modlitwami i okażmy mu naszą życzliwość. Ks. Janusz pozostaje w naszej parafii i korzysta z rocznego urlopu zdrowotnego na poratowanie zdrowia. Będzie w miarę możliwości pomagał w pracy duszpasterskiej. Módlmy się też za Niego o łaski potrzebne i powrót do zdrowia.

3. Na progu roku szkolnego Kościół apeluje o to, aby udział dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej był pełen świadomego zaangażowania. W poniedziałek zapraszamy na Mszę Świętą, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów:
- godz. 8.00 młodzież z Gimnazjum
- godz. 9.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola
Na te Msze św. zapraszamy również nauczycieli i rodziców, aby we wspólnej modlitwie wyprosić błogosławieństwo Boże dla tego pięknego, ale trudnego dzieła wychowania dzieci i młodzieży na ludzi światłych, szlachetnych i religijnych.

4. Przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. Będziemy modlić się, aby wszyscy rodzice temu podołali.

5. Jutro mija już 69 lat od wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

6. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota września. Msze św. wotywne o godz. 6.30 i 18.00 We czwartek będziemy się modlić o powołania kapłańskie, w piątek za misje oraz składamy wtedy ofiary na misje.

8. Spowiedź na I piątek i na rozpoczęcie roku szkolnego będzie dla dzieci i młodzieży:
w środę od 17.00 klasy V, VI,
w czwartek od godz. 17.00 dla klas I, II, III Gimnazjum,
w piątek dla młodzieży szkół średnich i starszych również od 17.00.
Można też skorzystać ze Spowiedzi rano przed czy po Mszy świętej.
W I piątek odwiedzimy chorych z Komunią św. od godz. 7.45. Prosimy ich zgłosić w zakrystii oraz usłużyć dwoma samochodami.

9. W piątek rozpocznie działalność Grupa Modlitewna Ojca Pio w naszej parafii, Pod przewodnictwem Ks. Andrzeja Liszki, moderatora diecezjalnego. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 W piątek przychodzimy na wieczorną Drogę Krzyżową o godz. 20.00 by modlić się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II.

10. Odpust Ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w naszej parafii będzie 14 września dlatego jeszcze przez dwie niedziele będzie porządek Mszy św. jak w niedziele wakacyjne t. j. 7.00, 9.00, 11.00, 18.00. W przyszłą niedzielę ponieważ jest to I niedziela miesiąca dlatego będzie Msza św. o godz. 15.00 z udzielaniem Chrztu św.

11. Informujemy, że dzieci przedszkolne, które nie uczęszczają do przedszkola, będą miały katechezę organizacyjną we środę o godz. 17.00. Na pierwsze spotkanie zaprasza siostra katechetka Agata.

12. W sobotę 6 września 2008 o godz. 10.00 będzie I powakacyjne spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej. Prosimy o sumienną obecność wszystkich dziewcząt należących do niej a także zapraszamy chętne dziewczynki, które chciałyby należeć do niej.

13. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki swoich Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji imienin.

Umocnieni Eucharystią idźmy do naszych codziennych zajęć, kierując się Bożym sposobem myślenia i wartościowania. Niech nam w tym towarzyszy błogosławieństwo wypływające z tej Najświętszej Ofiary. Wszystkim na cały tydzień i nowy rok szkolny życzymy Szczęść Boże