XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 LIPCA 2008 ROK 2008-07-06

Pierwsza niedziela lipca jest w naszej diecezji Dniem Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. W czasach, gdy jesteśmy świadkami coraz liczniejszych niesprawiedliwych ataków na Kościół i Jego pasterzy oraz kapłanów, powinniśmy jako wspólnota ludzi wierzących wesprzeć ich modlitwą, aby w swoim życiu i posłudze wzorowali się na Jezusie Chrystusie, Dobrym Pasterzu. Będziemy o to modlić się podczas krótkiej Adoracji po Mszy świętej z racji I niedzieli miesiąca.


1. Na czas wakacji w lipcu i sierpniu nie będzie Nieszporów. Natomiast wieczorna Msza św. będzie jak zwykle o godz. 18.00.

2. W środę zapraszamy jak zwykle na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej wieczornej.

3. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza św. a po Niej rozpoczęcie Adoracji Najświętszego Sakramentu przez Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. Adoracja według wyznaczonego porządku, który wisi w gablocie ogłoszeń potrwa do godz. 17.45. O tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem i ucałowanie Relikwii Krzyża świętego. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym Dniu Skupienia zwłaszcza wieczorem.

4. W piątek O godz. 20.00 zapraszamy na cotygodniową Drogę Krzyżową w intencji Ojca Świętego Jana Pawła II o rychłą beatyfikację i kanonizację. Prosimy o obecność młodzieży i dzieci. Zwracamy się z prośbą do Rodziców aby wspólnie z dziećmi także brali w niej udział.

5. W sobotę zapraszamy na Mszę św. na cmentarzu o godz. 17.00. Będziemy modlić się za naszych zmarłych polecając ich dusze Miłosierdziu Bożemu.

6. Karmel tarnowski przy ul. Krzyskiej 19 serdecznie zaprasza na Nowennę od 7 do 16 lipca przed uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel (Szkaplerznej) i Odpust 16 lipca. Szczegóły na afiszu.

7. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie na zakup działki na parking.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, błogosławieństwa Bożego i opieki św. Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji imienin.

9. Życzymy wszystkim na cały tydzień Szczęść Boże<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie