XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 CZERWCA 2008 ROK - UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA 2008-06-29

Rozpoczynamy Eucharystię, w której wraz z całym Kościołem chcemy uwielbić Ojca za Jego miłość do nas. Czynimy to: „Przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie". Nasze uwielbienie to wspólne dzieło kapłanów, służby liturgicznej i nas wszystkich zgromadzonych w tej świątyni, należących do tej wspólnoty parafialnej.


Dzisiejsza Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła jest okazją do wyrażenia modlitewnej wdzięczności za posługę Jana Pawła II i modlitwy o wyniesienie Go na ołtarze a także do złożenia tradycyjnej ofiary na Stolicę Apostolską zwaną świętopietrzem. Polecajmy też osobę Ks. Janusza modląc się o zdrowie i potrzebne łaski dla Niego.

1. Dzisiaj Msze Święte według porządku wakacyjnego: 7.00, 9.00, 11.00. Po południu o godz. 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa na które serdecznie zapraszamy. Po nim o godz. 18.00 wieczorna Msza św.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej.

3. W piątek przypada I piątek miesiąca lipca. Spowiedź przed I piątkiem będzie w czwartek i piątek od godz. 17.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.45. Prosimy zgłosić ich w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

4. W piątek o godz. 20.00 cotygodniowa Droga Krzyżowa w intencji Ojca Świętego Jana Pawła II o rychłą beatyfikację. Po niej zakończenie w kościele i ucałowanie Relikwii Krzyża Świętego. Przychodźmy jak najliczniej rodzinami z dziećmi i młodzieżą tym bardziej, że są wakacje. Serdecznie zapraszamy.

5. We wtorek 1 lipca rozpoczyna się Tuchowie Wielki Odpust pod hasłem: „ Z Maryją bądźmy uczniami Chrystusa". Potrwa on do 9 lipca. Zachęcamy do wyjazdu na Odpust własnymi samochodami i zabieranie dzieci by wspólnie przeżyć spotkanie z Matką Bożą Tuchowską wypraszając potrzebne łaski. Codziennie główne Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, o 11.00 suma z procesją eucharystyczną i wieczorem o godz. 18.30. 0 godz. 15.00 dla grup apostolskich. Korzystajmy tam z Sakramentów świętych zwłaszcza z okazji I piątku.

6. W czasie wakacji korzystajmy z kancelarii parafialnej po Mszach świętych wieczornych oprócz soboty. Narzeczeni jak do tej pory po wcześniejszym umówieniu terminu spotkania z Ks. Proboszczem.

7. Spotkaliśmy się we wspólnocie uczniów Chrystusa, aby przeżyć Eucharystię. Za chwilę zostaniemy rozesłani, aby radosnym wypełnieniem wymagań Boga i Kościoła w życiu rodzinnym i pracy zawodowej dawać świadectwo naszej wiary. Niech to świadectwo będzie czytelne. Niech nasze posłuszeństwo Kościołowi będzie radosne.

Na rozpoczynający się tydzień, miesiąc i wakacje, życzymy wszystkim Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie