X NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 CZERWCA 2008 ROK 2008-06-08

Jako uczniowie Chrystusa, przychodzimy do świątyni w dzień Pański, aby usłyszeć Jego słowo i umocnić się Jego Ciałem. Powołanie Lewiego, o którym usłyszymy w Ewangelii, niech nas zachęci do refleksji nad chrześcijańskim powołaniem i ożywi wolę podążania za naszym Panem w codziennym życiu.
Za nasze grzechy, które świadczą, że zbaczamy z drogi wskazanej przez Jezusa, przepraszajmy na początku tej Mszy Świętej, byśmy mogli godnie w niej uczestniczyć.

1. Po południu o godz. 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa na które serdecznie zapraszamy. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. W tygodniu nabożeństwo do Serca Pana Jezusa będzie po wieczornych Mszach Świętych, podobnie w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Godzinkami o Męce Pańskiej o godz. 6.30 o godz. 7.00 Msza św. z procesją eucharystyczną a po niej całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu którą rozpocznie Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. Adoracja potrwa do godz. 17.45 o tej godz. Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego z Litanią do Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 Msza św. i ucałowanie relikwii Krzyża Św. Szczegółowy program jest zamieszczony w gablocie ogłoszeń z którym prosimy się zapoznać.

4. W piątek też zapraszamy na Drogę Krzyżową w intencji Sługi Bożego Ojca Świętego Jana Pawła II o rychłą Jego beatyfikację i kanonizację o godz. 20.00.

5. W sobotę o godz.17.00 będzie Msza św. na cmentarzu. Po niej nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych i prosimy o robieniu porządków przy grobach. Dziękujemy za kulturę zachowania porządku na cmentarzu. Jak zawsze przy takich nabożeństwach złożymy ofiary na potrzeby cmentarne.

6. W przyszłą niedzielę składamy ofiary na KUL i PAT w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na cele inwestycyjne.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

8. Pielgrzymka parafialna do Częstochowy i Lichenia wyrusza we wtorek 10 VI o godz. 5.00 rano spod kościoła. Prosimy wszystkich, którzy zgłosili się na wyjazd aby dzisiaj uzupełnili swoje dane potrzebne jutro do ubezpieczenia podając swój dokładny adres i pesel i numer telefonu. Prosimy także o punktualne przybycie.

9. Zaproszenie na Pielgrzymkę Rodzin do Starego Sącza.

10. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 w Tarnowie informuje, że w dniu 12 czerwca 2008 r. w czwartek o godz. 17.00 odbędzie się zebranie rodziców uczniów klas I – rocznik 2001 w świetlicy szkolnej. Ponadto informuje, że 13 czerwca będzie możliwość zakupu podręczników do wszystkich klas.

11. Umocnieni Eucharystią, wrócimy do naszych codziennych zajęć, pamiętając kierunek naszej drogi, którą wytyczył Chrystus. Niech nas w tym umocni Jego łaska i błogosławieństwo. Na cały tydzień życzymy wszystkim Szczęść Boże.