UROCZYSTŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 11 MAJA 2008 ROK 2008-05-11

Z radością Kościół uwielbia dzisiaj Ducha Świętego i zachęca nas wszystkich do medytacji nad wydarzeniem, jakie miało miejsce w pięćdziesiątym dniu po zmartwychwstaniu Chrystusa. W tym bowiem dniu w Wieczerniku Bóg zesłał na Apostołów Ducha Świętego, a z Nim nieopisaną moc do działania na rzecz budowania jedności z Bogiem, uświęcania i przepowiadania Ewangelii, aż po krańce ziemi.
Za niewykorzystanie mocy Ducha Świętego w naszym życiu przeprośmy teraz miłosiernego Boga, byśmy z czystym sercem mogli sprawować tę najświętszą Ofiarę.

1. Parafia nasza przeżywa piękną Uroczystość I Komunii Świętej dzieci klas II w liczbie 65. Polecamy je opiece Matki Bożej, by zawsze tak jak dzisiaj z radością przyjmowały Pana Jezusa w Komunii Świętej. Od jutra dzieci pierwszokomunijne będą miały „Biały Tydzień" wdzięczności za dar I Komunii Świętej i będą przychodzić w strojach komunijnych razem z Rodzicami na nabożeństwa o godz. 18.00.

2. Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności i podziękowania Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za troskę i przygotowanie dzisiejszej Uroczystości. Za przygotowanie kościoła, za ubiór kwiatami i za dar komunijny, którym jest piękny haftowany ręcznie złoty ornat. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali aby przygotować dzisiejszą Uroczystość a szczególnie Ks. Pawłowi za przygotowanie dzieci do I Spowiedzi i I Komunii Świętej składam Bóg zapłać oraz Siostrze Robercie za wystrój kwiatowy kościoła. Wszystkim niech wynagrodzi Bóg swoją łaską i błogosławieństwem.

3. Dzieci I Komunijne wraz z Rodzicami i rodzinami pojadą na tradycyjną pielgrzymkę do Tuchowa W NAJBLIŻSZY CZWARTEK 15 MAJA. Będą miały tam specjalną Mszę św. i oddanie się opiece Matce Bożej. Rozpoczęcie w Tuchowie o godz. 17.00.

4. Dzisiaj po południu o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i modlitwy do Ducha Św. po nim wieczorna Msza święta o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek..

5. Jutro drugi dzień świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 do południa i po południu o godz. 16.00 i 18.00. Chociaż jest to dzień pracy i nauki, starajmy się jednak zachować w miarę możności jego religijny i świąteczny charakter uczestnicząc we Mszy świętej.

6. W tym tygodniu nabożeństwa majowe ze względu na Biały Tydzień będą połączone z Mszą św. godz. 18.00. Serdecznie na nie zapraszamy.

7. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 20.00 w intencji Sługi Bożego Ojca św. Jana Pawła II o rychłą Jego beatyfikacje i kanonizację. Łączmy się we wspólnej modlitwie. Droga Krzyżowa po Kalwarii. O prowadzenie rozważań prosimy Gimnazjum Im. Jana Pawła II w rocznicę nadania imienia.

8. W przyszłą niedzielę dzieci klas III przeżyją I Rocznicę I Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 10.30. Dzieci wraz z Rodzicami zgromadzą się przed kościołem o godz. 10.15. Próby będą we wtorek i czwartek o godz. 17.00. Spowiedź dla nich będzie w piątek od godz. 17.00. Szczegóły przygotowania podaje siostra katechetka Agata.

9. Również w przyszła niedzielę w parafii św. Józefa Odpust ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Uroczysta suma o godz. 11.00.

10. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Przez poprzednie dwa miesiące takiej składki nie było bo były przeznaczone na inny cel. Prosimy o tym pamiętać.

11. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała i procesja do czterech ołtarzy. W tym roku centralna Msza św. będzie w kościele jak zwykle o godz. 9.00. Po skończonej Mszy św. wyruszy procesja ul. Jaracza, Ćwiklińskiej w północną jej część, Węgrzyna, Krzyską do kościoła. Prosimy o przygotowanie dekoracji ołtarzy, trasy procesji, ubiór domów, posprzątanie posesji. Pierwszy ołtarz będzie przy posesji p. Renaty i Sylwestra Ambroży przy ul. Jaracza 5, drugi przy posesji p. Agnieszki i Rafała Stańczyków przy ul. Ćwiklińskiej, trzeci przy posesji p. Teresy i Piotra Walkowiczów przy ul. Węgrzyna 7, czwarty przy posesji p. Teresy i Stanisława Kabata przy ul. Krzyskiej 85. W związku z przygotowaniem ołtarzy prosimy o przyjście na specjalne spotkanie w poniedziałek po wieczornej Mszy św. przedstawicieli wymienionych ulic celem omówienia szczegółów dekoracji.

12. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności + Marian Onak l. 62 i + Helena Szatko l. 73. Rodzinom wyrażamy nasze współczucie chrześcijańskie a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…………………

14. Przypominamy o pielgrzymce do Częstochowy i do Lichenia w dniach 10 do 12 czerwca. Tych którzy zdecydowali się uczestniczyć w pielgrzymce prosimy o dokonanie zapisu i wpłaty bo musimy potwierdzić noclegi w Licheniu. Są jeszcze wolne miejsca.

15. Pouczeni Słowem Bożym, umocnieni darami ducha Świętego budujmy naszą jedność z Bogiem i z ludźmi, starajmy się uświęcać nasze życie i dobrym przykładem głośmy Chrystusa. Na ten codzienny wysiłek działania z mocą Ducha Świętego przyjmijmy błogosławieństwo. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie