VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 4 MAJA 2008 ROK - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 2008-05-03

Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa kieruje naszą uwagę w stronę niebieskiej ojczyzny. Nasz Zbawiciel przed rozstaniem z Apostołami polecił im głosić Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Chrystus Pan posyła także i nas, swoich uczniów, abyśmy głosili Ewangelię w dzisiejszym świecie i przez to byli Jego misjonarzami dla naszych bliźnich. Wszyscy bowiem jesteśmy wezwani i powołani do wypełnienia misyjnego nakazu Pana Jezusa. W ten sposób możemy i powinniśmy przybliżać niebo dla naszych sióstr i braci.
Dzisiaj I niedziela miesiąca dlatego po Mszy św. będzie wspólna Adoracja W duchu szczerego żalu i skruchy, uznajmy przed Bogiem i sobą nawzajem, że jesteśmy grzeszni i błagajmy Pana o miło­sierdzie nad nami.

1. Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu św. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30 na które serdecznie zapraszamy.

2. W tym tygodniu nabożeństwa majowe połączone z Nowenną do Ducha św. będą o godz. 18.00 - z wyjątkiem soboty - a po nich Msza święta wieczorna.

3. W piątek Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza św. a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie Adoracji przez Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. Adoracja potrwa do godz. 18.00, którą zakończą Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego i nabożeństwo majowe a po nim Msza święta i ucałowanie Relikwii Krzyża świętego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym Dniu Skupienia zwłaszcza wieczorem. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie ogłoszeń z podaniem godzin Adoracji.

4. Droga Krzyżowa w intencji Jana Pawła II będzie w piątek jak zwykle o godz. 20.00 na którą bardzo serdecznie zapraszamy. Jeśli pozwoli pogoda Drogi Krzyżowe będą na Kalwarii Krzyskiej.

5. W sobotę o godz. 17.00 będzie Msza św. na cmentarzu. Po niej nabożeństwo majowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych i prosimy o robienie porządków przy grobach. Śmieci prosimy składać do pojemników na to przeznaczonych. Dziękujemy za kulturę zachowania porządku na cmentarzu. Jak zawsze przy takich nabożeństwach złożymy ofiary na potrzeby cmentarne.

6. W przyszłą niedzielę 13 maja dzieci klas II przeżyją I Komunię Świętą z udziałem Rodziców i Chrzestnych. W związku z tym kilka informacji:
A. W sobotę o godz. 9.00 będzie I Spowiedź dzieci klas II, ich Rodziców i Chrzestnych. Bardzo serdecznie prosimy by wszystkie dzieci przyszły na tę godzinę bo przed ich Spowiedzią będzie wspólne przygotowanie.
B. W niedzielę dzieci gromadzą się przed kościołem o godz. 10.15 i ustawiają się koło kościoła od strony zakrystii. Po błogosławieństwie Rodziców w uroczystej procesji zostaną wprowadzone do kościoła na Mszę św. w czasie której przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa do serca.
C. Bardzo prosimy aby na Mszę św. o godz. 10.30 przyszli Rodzice, Chrzestni, Rodziny i Goście Komunijni. Pozostali niech skorzystają z Mszy świętych o innej porze.
D. Podczas I Komunii św. w kościele robią zdjęcia tylko wyznaczeni i wybrani przez Rodziców: fotograf i kamerzysta. Inni muszą się zadowolić filmowaniem i robieniem zdjęć w innych miejscach. Prosimy o zachowanie porządku.
E. Dzieci klas II będą mieć próbę we wtorek i czwartek o 16.30. W czwartek będzie próba generalna. Dlatego prosimy aby przyszli także Rodzice. Obecność sumienna i obowiązkowa.

7. Z racji I Komunii św. comiesięczna składka na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia będzie dopiero w III niedzielę miesiąca.

8. Nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: potrzebnego zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. Szczególne życzenia składamy Ks. Profesorowi Stanisławowi Piechowi z okazji Imienin a także w 40 lecia Kapłaństwa. Życzymy Mu dużo sił i zdrowia, owocnej pracy dydaktycznej, potrzebnych łask Bożych w życiu i pracy naukowej oraz życzliwości ludzkiej na co dzień. Polecamy Go opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Szczęść Boże Solenizancie i Jubilacie.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności + Józef Czarnik l. 71 i + Kazimierz Mózgowiec l. 57. Jego pogrzeb będzie jutro o godz. 14.00 na naszym cmentarzu. Rodzinom wyrażamy nasze chrześcijańskie współczucie a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu……….

12. Przypominamy o pielgrzymce parafialnej do Częstochowy i Lichenia w dniach od 10 do 12 VI. Zapisy prowadzone są w zakrystii z podaniem nazwiska, imienia, dokładnego adresu i pesel. z wpłatą za przejazd i ubezpieczenie pielgrzymki 80 złotych. Dwa noclegi będą w nowym domu pielgrzyma w Arce obok nowej bazyliki. Koszt noclegu jedna doba od osoby 25 złotych. Można też tę kwotę za nocleg wpłacić od razu lub w czasie pielgrzymki. Ilość miejsc jest ograniczona. Zachęcamy do wyjazdu bo naprawdę warto.

13. Pozostańmy wszyscy na wspólną krótką Adorację Najświętszego Sakramentu. A na cały tydzień wszystkim życzymy Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie