VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 27 KWIETNIA 2008 ROK 2008-05-03

Gromadzimy się przy ołtarzu, by w mocy Ducha Świętego z radością wysławiać zmartwychwstałego Pana. Chrystus posyła nam Ducha Świętego, który obdarza nas swoimi darami. W czasie Mszy Świętej doświadczamy Jego działania przede wszystkim w słowie, które Bóg kieruje do nas. On także sprawia, że chleb i wino stają się Ciałem i Krwią Chrystusa. Dlatego otwórzmy dzisiaj nasze serca na Niego i pozwólmy, aby On sam modlił się w nas.
1. Po południu o godz. 17.30 niedzielne Nieszpory na które serdecznie zapraszamy.

2. W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają Dni Krzyżowe przed Wniebowstąpieniem Pańskim, podczas których w sposób szczególny modlić się będziemy o dobre urodzaje oraz w intencji ludzi głodujących, oraz o pokój na świecie. Tradycyjnie jeśli pozwoli pogoda udamy się w procesji z feretronami i sztandarami do Figury Matki Bożej za szkołą. Zachęcamy do licznego udziału w tych błagalnych procesjach o godz. 18.00. Tak bardzo nam wszystkim potrzeba łaski Bożej i Bożego błogosławieństwa, które możemy wypraszać podczas tych błagalnych nabożeństw. Niech nie zanika tak piękna tradycja Dni Krzyżowych i modlitw o urodzaje, by nie zabrakło nam chleba. Prosimy o obecność dzieci i młodzieży a także kogoś z domu. W drodze powrotnej będzie śpiewana Litania do Matki Bożej. Po procesji będzie Msza Święta.

3. W czwartek rozpoczyna się Maryjny miesiąc maj. Wraz z budzącą się do życia przyrodą chcemy czcić Bożą Rodzicielkę. W naszych świątyniach, przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach gromadzimy się, aby śpiewać maryjne pieśni i modlić się słowami Litanii Loretańskiej. Niech i nas nie zabraknie na tych pięknych maryjnych nabożeństwach. W tym tygodniu w czwartek i piątek nabożeństwa majowe będą po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 ze względu na I czwartek i I piątek miesiąca.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca maja. Spowiedź przed I piątkiem będzie w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.45. Prosimy ich zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

5. W tym też dniu rozpocznie się Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha. Będzie ona zawsze wieczorem w czasie nabożeństwa majowego.

6. W dalszym ciągu modlimy się za naszego Wielkiego Ojca Świętego Jana Pawła II przychodząc w piątek na Drogę Krzyżową o godz. 20.00

7. W sobotę przypada 3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. będą jak w niedzielę: o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 do południa i po południu o godz. 18.00. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe. Jest to święto kościelne i państwowe, dlatego zapełnijmy naszą świątynię liczną obecnością na Mszach świętych.

8. We środę Młodzież klas II Gimnazjum będzie miała egzamin przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania razem z Rodzicami. Rozpoczyna o godz. 13.30 - klasa II d, o godz. 14.20 - klasa II c, o godz. 15.10 - klasa II b, o godz. 16.00 - klasa II a. Egzamin będzie w budynku Gimnazjum.

9. Rada Wspólnoty Franciszkańskiej Zakonu Świeckich informuje:
a. w czwartek 1 maja o godz. 7.00 będzie Msza św. wspólnotowa dla wszystkich Braci i Sióstr Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz przyjęcie nowych osób wstępujących do Zakonu. Należy przynieść ze sobą Pismo św. i świecę. Po Mszy św. wspólne spotkanie.
b. w piątek 2 maja Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 6.30.
c. w sobotę 3 maja o godz. 11.30 nabożeństwo wynagradzająco – pokutne Najświętszemu Sercu Maryi.

10. Przed swoim wniebowstąpieniem Jezus powiedział do Apostołów: „Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi". My także, w sakramencie chrztu świętego i bierzmowania, otrzymaliśmy Ducha Świętego i Jego moc. Dlatego jesteśmy przygotowani, aby być świadkami Jezusa. Idźmy więc do naszych rodzin, zakładów pracy, szkół, aby swoim życiem świadczyć, że Jezus jest jedynym naszym Panem i Zbawicielem. A na drodze tego świadectwa niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.