II NIEDZIELA WIELKANOCNA - MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 30 III 2008 ROK 2008-03-30

Zgromadzeni jako uczniowie Chrystusa, w naszym parafialnym wieczerniku świętujemy dziś drugą niedzielę Wielkanocną. Wypełniając prośbę Jezusa, którą skierował do św. Faustyny, Kościół poświęcił w sposób szczególny tę Niedzielę Miłosierdziu Boga. Tego miłosierdzia potrzebuje każdy z nas, zwłaszcza wtedy kiedy grzech zaczyna nami rządzić, a my nie jesteśmy już w stanie zerwać z nim. Wówczas On, życie nasze, podaje nam pomocną dłoń w której jest tyle dobroci. Jezus wie czego nam aktualnie potrzeba i wie, jak temu wszystkiemu zaradzić. Jednak to tylko od nas zależy czy przyjmiemy ten wielki dar miłosierdzia Bożego. Ponieważ nie zawsze tak czynimy dlatego za to przepraszajmy naszego Ojca.

1. Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.
O godz. 17.30 niedzielne Nieszpory z Koronką do Bożego Miłosierdzia a po nich wieczorna Msza święta.

2. Oktawę świąt Zmartwychwstania Pańskiego, kończy dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego. Podczas pamiętnej pielgrzymki do Ojczyzny w 2002 roku Ojciec święty Jan Paweł II prosił o wyobraźnię miłosierdzia. „Bądźcie świadkami miłosierdzia” Możemy już dzisiaj realizować taką postawę składając ofiarę dla potrzebujących do skarbony przy św. Antonim. Przy okazji tego święta dziękujemy tym, którzy bezinteresownie pełnią posługę na rzecz biednych i chorych w Caritas parafialnej, wolontariuszom, również tym, którzy zawsze wspierają tę pracę swoją ofiarą a także panom kierowcom pomagającym dary przywozić i rozwozić potrzebującym. Polecamy wszystkie te osoby Bogu w naszych modlitwach i składamy serdeczne Bóg zapłać. Liczymy, że nowe osoby pomogą podjąć pracę w naszej Caritas oraz, że powstanie Szkolne Koło Caritas w najbliższym czasie.

3. Jutro będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu w Kościele obchodzimy Dzień Świętości Życia oraz Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie jako dar Stwórcy jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Wspierajmy modlitewnie każde macierzyństwo i często trudną starość. Zapraszamy na wieczorne nabożeństwo o godz. 18.00. Po Mszy św. będziemy przyjmować chętnych do duchowej adopcji dziecka poczętego. Zachęcamy do podjęcia tego pilnego wezwania.

4. W środę, 2 kwietnia przypada 3 rocznica śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II. Jak słyszeliśmy w komunikacie Ks. Biskupa Ordynariusza zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele błogosławionej Karoliny czy przy katedrze. Dla tych, którzy nie będą mogli tam uczestniczyć zapraszamy do naszego kościoła na godz. 20.30 na Mszę świętą i na specjalny Apel zakończony o 21.37 w godzinie odejścia do domu Ojca, naszego umiłowanego Ojca św. Jana Pawła II. W tym czasie zadzwonią dzwony we wszystkich kościołach. Wypada aby w tym czasie jak najwięcej było obecnych na wspólnej modlitwie o Jego beatyfikację. Złóżmy Mu należny hołd. Tak wiele każdy z nas Mu zawdzięcza.
Cotygodniową Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, będzie po wieczornej Mszy świętej o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu przypada I piątek, I sobota miesiąca. Msze św. wotywne rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00. Spowiedź przed I piątkiem będzie w czwartek i piątek od godz. 17.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.45. Prosimy ich zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.
W piątek wieczorem o godz. 19.00 Droga Krzyżowa w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II o Jego rychłą beatyfikację. Swoją obecnością w czasie rocznicy Jego śmierci okazujemy wdzięczność za wszystko co dla nas uczynił. Drogę Krzyżową poprowadzi Młodzież klas II Gimnazjum im. Jana Pawła II.

6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: łask Bożych i wstawiennictwa przed Bogiem swego Patrona. Wszystkich zapraszamy łask zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

7. Umocnieni uczestnictwem w Najświętszej Ofierze, idźmy w naszą codzienność i starajmy się świadczyć, że Bóg jest z nami poprzez spełnianie czynów miłości. Niech nas w tym umocni błogosławieństwo Boże, które teraz przyjmiemy. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.