IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2 MARCA 2008 ROK 2008-03-01

Przyszliśmy do kościoła nie z przymusu, lecz dobrowolnie, aby uczestniczyć w Eucharystii. Dlatego też dokładamy starań, aby pobożnie i owocnie przeżyć Mszę Świętą. Wiara bowiem podpowiada nam, że Msza Święta jest uobecnieniem tajemnicy paschalnej Chrystusa: pod znakami chleba i wina uobecnia się śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Szkoda byłoby bez­myślnie zmarnować te chwile! Wiara łączy się jednak nie tylko z naszą decyzją. Ona jest przede wszystkim łaską, Bożym darem. Dlatego chcemy o ten dar prosić, zwłaszcza podczas adoracji eucharystycznej. Pra­gniemy modlić się o moc wiary, która poprowadzi nas przez ży­cie i dzięki której będziemy postępować jak dzieci światłości.

1. Po południu o godz. 17.00 Gorzkie Żale na które serdecznie zapraszamy. Pamiętajmy o ofiarach na kwiaty, które będą zbierane podczas Gorzkich Żali. Po nich wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie jak zwykle po wieczornej Mszy świętej.

3. W czwartek rozpocznie się Nowenna do św. Józefa. Uroczystość św. Józefa jest w tym roku przeniesiona na sobotę 15 marca.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca marca. Wotywa o Sercu Pana Jezusa rano o godz. 6.30. W piątek pierwsza Droga Krzyżowa będzie o godz. 16.30 a po niej Msza Święta wieczorna o Sercu Pana Jezusa. Druga Droga Krzyżowa w intencji Jana Pawła II o Jego rychłą beatyfikację i kanonizację o godz. 19.00. Zechciejmy brać liczniejszy w nich udział aby nie tylko podtrzymać piękną tradycję naszych Matek i Ojców ale uczynić to z potrzeby serca. Poświęćmy czas dla Chrystusa Cierpiącego by rozważać Jego Mękę na krzyżu biorąc udział w Gorzkich Żalach jak i w rozważaniach Drogi Krzyżowej. Znajdźmy czas dla naszego dobra. Spowiedź przed I piątkiem będzie w czwartek i piątek od godz. 16.00. Chorych prosimy zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami od godz. 7.45.

5. W sobotę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety wypełniają szczególną rolę w świecie, w Kościele i rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne dla Starszych, dla Młodzieży i dla Dzieci. Msze św. jak w każdą niedzielę. Młodzież przychodzi na Mszę Świętą o godz. 9.00 a dzieci na 10.30. Msze św. z kazaniem dla Starszych w czasie Rekolekcji w tygodniu będą rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00. Spowiedź będzie w czwartek 13 marca. Do chorych objazd będzie w piątek od godz. 10.30. Ofiary dla Rekolekcjonisty będą zbierane we wtorek i w środę. Po rozpoczęciu Rekolekcji w niedzielę dzieci dalszy ciąg będą miały od poniedziałku do środy a Młodzież od środy do piątku. Szczegółowy program Rekolekcji będzie podany w przyszłą niedzielę.

7. Zmiana tajemnic różańcowych w dla Matek będzie podczas Rekolekcji na nabożeństwie stanowym po Mszy św. o godz. 7.00. w przyszłą niedzielę.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe, obfitych łask Bożych oraz opieki ich świętych patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Adela Sas l.82, której pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15.00. Rodzinie składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie...

10. W duchu wielkopostnej solidarności wesprzyjmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza „Caritas", która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym w całej Polsce oraz biednym Polakom na obczyźnie. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych i państwo, pozostawieni własnemu losowi. Nabywajmy chętnie paschaliki wielkanocne.

11. Zbliża się Niedziela Palmowa a z nią poświęcenie palm. Zachęcamy do robienia pięknych palm na ten dzień.

12. Młodzież klas III Gimnazjum przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania, zapraszamy w czwartek na comiesięczne spotkanie z udziałem Rodziców Będą omawiane uroczystości udzielania Sakramentu Bierzmowania, który będzie w naszej parafii. Prosimy o obecność wszystkich kandydatów na tym spotkaniu.
Nieobecność na nim jest rezygnacją z przyjęcia tego Sakramentu. A kandydat nie uczestniczący w niej nie otrzyma kartki zezwalającej na przyjęcie Sakramentu Bierzmowania. Prosimy o sumienną obecność także Rodziców.

13. Comiesięczne spotkanie modlitewne dla dzieci klas II i ich Rodziców będzie we wtorek połączone z Mszą św. o godz. 17.00.

14. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Pozostańmy na wspólną Adorację.