III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 24 LUTY 2008 ROK 2008-02-23

Wielki Post jest okresem, w którym Kościół ponawia z mocą i kieruje do wszystkich wierzących zachętę do nawrócenia. Jest to zachęta, rozbrzmiewająca w sposób wyjątkowy we Mszy Świętej, w której wezwanie: „Przeprośmy Boga za nasze grzechy”, nabiera charakteru społecznego i kościelnego, stając się warunkiem owocnego przyjęcia skutków zbawczych Ofiary Chrystusa, którą złożył za nas na krzyżu. Dlatego otwieramy nasze serca na słuchanie słowa Bożego, aby w jego świetle szukać dróg nawrócenia i odnowienia naszego życia osobistego i społecznego. Komunia Święta staje się natomiast źródłem życia i mocy na codzienne potwierdzanie czynami usłyszanego słowa.

1. Po południu o godz. 17.00 Gorzkie Żale na które serdecznie zapraszamy. Pamiętajmy o ofiarach na kwiaty, które będą zbierane podczas Gorzkich Żali. Po nich wieczorna Msza św. o godz. 18.00.
Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie jak zwykle po wieczornej Mszy świętej. W szczególny sposób zapraszamy Caritas parafialną i tych wszystkich, którzy podejmą pracę jako jej członkowie i wolontariusze. Bardzo potrzeba większego zaangażowania parafian i wspólnej odpowiedzialności za dzieło Caritas w naszej parafii.

3. W piątek pierwsza Droga Krzyżowa będzie o godz. 16.30 a po niej Msza Święta wieczorna. Druga Droga Krzyżowa w intencji Jana Pawła II o Jego rychłą beatyfikację i kanonizację o godz. 19.00. Zechciejmy brać liczniejszy w nich udział aby nie tylko podtrzymać piękną tradycję naszych Matek i Ojców ale wziąć w nich udział z potrzeby serca.

4. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w piątą niedzielę Wielkiego Postu to jest 9 marca zarówno dla Starszych jaki i dla Młodzieży oraz Dzieci. Program będzie podany w niedzielę poprzedzającą Rekolekcje. Spowiedź będzie dla wszystkich w czwartek 13 marca.

5. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe, obfitych łask Bożych oraz opieki ich świętych patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji imienin.

6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Krystyna Liszka l. 83. Rodzinie składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

7. Przypominamy o nabywaniu małych paschalików wielkanocnych składając ofiarę po 5 zł. Można złożyć większą ofiarę na pomoc chorym. O rozprowadzanie prosimy Caritas. Będą też później do nabycia baranki wielkanocne.

8. Celebrując Eucharystię, dostąpiliśmy udziału w przemieniającej mocy naszego Pana, który nieustannie ofiaruje się za nas i odpuszcza nam grzechy. Pragniemy, aby ta moc stawała się coraz bardziej widoczna w naszej przemianie duchowej i w przemianie świata, do której zostaliśmy zachęceni. Błogosławieństwo Trójjedynego Boga niech będzie potwierdzeniem tej przemieniającej mocy w nas wszystkich. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.