IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 LUTY 2008 ROK 2008-02-02

Dzisiejsza pierwsza niedziela lutego jest ostatnią niedzielą karnawału. Słowo Boże, które usłyszymy podczas obecnej Eucharystii, wskazuje nam jednak na inne niż zabawa źródło szczęścia człowieka. Jest nim życie według błogosławieństw Chrystusa. Każdy z nas jest bowiem powołany do tego, aby być szczęśliwym nie tylko przez kilka dni czy tygodni w roku, lecz aby w całym życiu widzieć głęboki sens i radość. Jednym ze sposobów realizacji powołania człowieka do szczęścia jest praca. Dlatego dziś podczas adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy prosić Pana Jezusa, abyśmy umieli docenić wartość pracy, jaką wykonujemy, i chcieli zobaczyć w niej miejsce, w którym realizujemy nasze chrześcijańskie powołanie. Za to, że nieraz szukamy szczęścia w życiu daleko od Boga i Jego przykazań, przeprośmy teraz miłosiernego Pana.

1. Dzisiaj ostatnia niedziela 40 Godzinnego Nabożeństwa. Po każdej Mszy św. będzie Adoracja wspólna a po niej prywatna do rozpoczęcia kolejnej Mszy św.
Po południu o godz. 15.00 Msza św. połączona z udzielaniem Sakramentu Chrztu a po niej Adoracja wspólna. Od godz. 16. Adorują Matki i Ojcowie. O godz. 16.30 Nieszpory Eucharystyczne a od 17.00 Adoruje Młodzież szkolna i pracująca.
O godz.18.00 wieczorna Msza święta. Tak pokierujmy swoim czasem aby brać udział w tym ostatnim 40 Godzinnym

2. W najbliższą środę przypada Popielec. Przez symboliczny gest posypywania naszych głów popiołem w czasie liturgii tego dnia wkroczymy w okres Wielkiego Postu. Wielki Post – to czas święty, czas szczególny. Przyjmujemy go jako dar Boży, abyśmy na nowo odnaleźli drogi naszego życia wiodące na szlaki zgodne z wolą Stwórcy. Msze święte będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 do południa i po południu o godz. 16.00 i 18.00. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z Mszą św. o godz. 18.00.
Składka w Środę Popielcową przeznaczona jest na cele charytatywne w Diecezji.

3. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty i o dobre przygotowanie się do Świąt Wielkanocnych, o powołania kapłańskie i zakonne oraz o szczere pojednanie się z Bogiem i braćmi.

4. Także od Środy Popielcowej do II Niedzieli Wielkiego Postu będzie wystawiona Parafialna Księga Trzeźwości na ołtarzu Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do podjęcia abstynencji na dowolny okres i wpisania się do niej. Wpis jest bardzo zobowiązujący ale i dający siłę do wytrwania.

5. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej o 7.00 Msza św. a po niej rozpoczęcie Adoracji, która potrwa do godz. 16.15.
Adorację rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. Szczegóły Adoracji podane są w gablocie ogłoszeń z którymi prosimy się zapoznać zwłaszcza Zelatorki i Zelatorzy.

W piątek rozpoczynają się piękne nabożeństwa wielkopostne.
Droga Krzyżowa będzie dwa razy. Pierwsza Droga Krzyżowa z udziałem dzieci będzie o godz. 16.30 a po niej Msza święta. Druga w intencji Jana Pawła II o rychłą Jego beatyfikację i kanonizację o 19.00. Szczególnie dla Młodzieży i dla tych, którzy nie mogą być wcześniej.
W niedziele Gorzkie Żale będą o godz. 17.00. Kazania pasyjne wygłosi Ks. Janusz.
Kierujemy serdeczne zaproszenie do wszystkich: do dzieci, do młodzieży i starszych by brali udział w tych pięknych nabożeństwach pasyjnych. Zechciejmy przez liczny udział w nich podtrzymać piękną tradycję naszych Ojców i Matek. Podczas Gorzkich Żali będzie jak zwykle składka na kwiaty i dekorację do Grobu Bożego, Ciemnicy i ołtarza.

6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla Matek po Mszy św. o godz. 7.00. Prosimy o sumienną obecność. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Pamiętajmy o tym w przyszłą niedzielę.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia Imieninowe, obfitych łask Bożych oraz opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. Szczególne życzenia kierujemy pod adresem siostry katechetki Agaty, która w tym tygodniu będzie czcić swoją patronkę. Życzymy Jej dużo zdrowia, siły do pracy katechetycznej a szczególnie błogosławieństwa Bożego w życiu zakonnym i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bóg zapłać za pracę i Szczęść Boże w dalszym życiu.

8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: + Stanisława Jurek l.76. Rodzinie składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie...

9. Zanim wrócimy do naszych domów, prośmy Boga o błogosławieństwo, abyśmy zawsze wypełniali Chrystusowe wezwanie do miłości i dążyli do trzeźwości. Wszystkim na cały tydzień życzymy wszystkim Szczęść Boże. Pozostańmy na Adorację.