XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 LISTOPADA 2007 ROK UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 2007-11-24

Niedziela Chrystusa, Króla Wszechświata skupia naszą uwagę na tajemnicy Chrystusowego królowania. Chrystus jest królem już z tytułu stworzenia. „Bez Niego nic się nie stało, co się stało” czytamy w Ewangelii Świętego Jana. Chrystus jest też królem z racji odkupienia całej ludzkości; jest królem wszystkich ludzi, bo za wszystkich oddał swoje życie na krzyżu. Zdobył nas wszystkich za cenę swojej Krwi. Wykupił nas z niewoli grzechu i szatana mocą miłości, która nie zna granic. Prawda o Chrystusie, Królu Wszechświata uzmysławia nam, jak bardzo potrzeba dziś świadków miłości Bożej; jak bardzo potrzeba ludzi rozkochanych w Bogu; jak bardzo potrzeba tych, którzy nauczyli się wprowadzać w życie wymagające przesłanie Ewangelii w kontekście zwyczajnej codzienności, potrzeba świętych. Jednym z takich świętych jest O. Pio o którym w Słowie Bożym powie nam Ks. Dyrektor Andrzej Liszka, którego witamy bardzo serdecznie.

1. Po południu o godz. 17.30 będzie Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.
Podczas Mszy św. o godz. 10.30 będzie przyjęcie 16 kandydatów na ministrantów.
Po południu o godz. 15.00 będzie specjalne nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z ucałowaniem Relikwii O. Pio i świadectwem osób, które otrzymały łaski za jego przyczyną. Dzisiaj jest także okazja nabycia materiałów o Ojcu Pio.

2. W tygodniu Różaniec połączony z wypominkami będzie w poniedziałek, wtorek i czwartek po Mszy świętej wieczornej. Prosimy o liczniejszą obecność na Nim by wspólnie modlić się za naszych zmarłych. Są to ostatnie dni modlitwy różańcowej połączonej z wypominkami w tym roku. W następnym będą już Roraty.

3. W środę zapraszamy jak zwykle na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej wieczornej.

4. W piątek pamiętajmy o wieczornej Drodze Krzyżowej w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II. Będzie ona jak zwykle o godz. 20.00.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w Kościele Adwent, czas, który ma nas przygotować do świąt Bożego Narodzenia. Wkraczamy w kolejny rok życia w liturgii i dzięki liturgii Kościoła bogatsi o doświadczenia mijającego roku.
W naszej parafii będzie niezwykle wydarzenie, uroczystość poświęcenia przebudowanych organów przez Firmę z Włocławka. Poświęcenia dokona Ks.Biskup Ordynariusz Wiktor Skworc przewodnicząc uroczystej Mszy św. o godz.11.00. Na organach zagra wydobywając najpiękniejsze głosy p. organista z bazyliki katedralnej w Tarnowie. Zapraszamy na tę uroczystość i już dzisiaj dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy wspomagali to dzieło. W związku z tą uroczystością w przyszłą niedzielę będą Msze św. o godz. 7.00, 9.00,
11.00, 15.00 z udzielaniem Sakramentu Chrztu i wieczorem o 18.00.

6. W piątek 30 listopada, obchodzimy święto Andrzeja Apostoła. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o zmarłym naszym Ks. prałacie Andrzeju Kmieciku.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask Bożych i opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji imienin.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Ignacy Marszałek l. 80 i + Andrzej Jarek l. 55. Rodzinom składamy wyrazy współczucia Chrześcijańskiego a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

9. Tradycyjnie już przed świętami odwiedzi nasze domy i dostarczy opłatki p. Organista Wojciech Chruściel. Uczyni to już od jutra. Prosimy skorzystać z tej posługi i złożyć Mu ofiarę, która będzie uzupełnieniem wynagrodzenia za Jego pracę w kościele i wyrazem naszej wdzięczności za nią. Pan Organista będzie miał imienne, aktualne zaświadczenie z pieczątką parafii i podpisem Ks. Proboszcza.

10. Przypominamy o wyborach do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Lista kandydatów znajduje się w gablocie ogłoszeń, na stronie internetowej i obok skrzynki wyborczej.
Przypominamy, że z listy wybieramy po dwóch kandydatów stawiając przy nich znak X i wrzucamy ich nazwiska do skrzynki ustawionej przed kościołem lub wypisując na osobnej kartce ich nazwiska po dwie osoby i wrzucając do skrzynki.

11. Budowanie Chrystusowego królestwa prawdy, sprawiedliwości, miłości, świętości i pokoju zaczyna się od budowania tego królestwa w sobie: w swoim umyśle, w swoim sercu, w swoim życiu. Nie można zapominać o tej prawdzie, że praca nad sobą, pogłębianie własnego życia duchowego, pozwalające jak najpełniej żyć Chrystusową prawdą, miłością i świętością to jednocześnie realizacja powołania i troska o rozwój królestwa Bożego na ziemi. Wołając dzisiaj szczerze: „Przyjdź królestwo Twoje”, prośmy o to, by królestwo Chrystusowe przepoiło najpierw nasze osobiste życie, a potem przemieniało bliższe i dalsze otoczenie, w którym – z woli Bożej – wypadło nam wszystkim żyć. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy błogosławieństwo Boże.