XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 LISTOPADA 2007 ROK
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
2007-11-11

Każda niedziela jest pamiątką zmartwychwstania Pana Jezusa, jest małą Wielkanocą. Dzisiejsza niedziela wypada w dniu, kiedy nasz naród, obchodząc Święto Niepodległości, dziękuje Bogu za to, że przed osiemdziesięciu dziewięciu laty przywrócił do życia wolną Polskę. Złączmy się we wspólnej modlitwie za naszą ziemską ojczyznę, prosząc Boga, abyśmy kiedyś zasłużyli sobie na wejście do ojczyzny niebieskiej.

Przypominamy, ze dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na pokrycie wydatków bieżących z tytułu prowadzenia parafii. Bóg zapłać za złożone hojniejszej ofiary.

Na początku tej Eucharystii przeprośmy Boga za grzechy popełnione przeciwko miłości ojczyzny.

1. Po południu o godz. 17.30 Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. Zapraszamy na wspólną modlitwę. Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. W tygodniu wieczorna Msza św. o godz. 17.00. Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami będzie w poniedziałek, wtorek i w sobotę po wieczornej Mszy św. wieczornej.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

4. W przyszłą niedzielę będą zbierane przed kościołem ofiary do skarbony na ogrzewanie kościoła. Robi się coraz chłodniej i trzeba rozpocząć ogrzewanie kościoła. Nie możemy zrezygnować z ogrzewania kościoła, bo przecież przychodząc do niego chcemy się w nim czuć dobrze. A tak będzie jeśli w kościele będzie ciepło. Mamy również odnowiony kościół, odnowione organy dlatego nie zapomnijmy o tym w przyszłą niedzielę składając odpowiednią i życzliwą ofiarę do skarbony.

5. Również w przyszłą niedzielę w całej naszej Diecezji obchodzić będziemy Niedzielę Biblijną, która ma nam pomóc aby jeszcze bardziej ukochać Pismo Święte i czytać Go jak najczęściej.

6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask Bożych i opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Genowefa Świątek l. 87 i + Stanisław Cierpich l. 83. Rodzinom składamy wyrazy współczucia Chrześcijańskiego a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…

8. Zbliżają się wybory do Rad Duszpasterskich w całej diecezji w dniu 25 listopada. Można jeszcze do środy zgłaszać kandydatów do Rady Duszpasterskiej w naszej parafii bo w przyszłą niedzielę musimy podać ich nazwiska w ogłoszeniach parafialnych. Prosimy jeszcze zgłaszać kandydatów podając Imię i nazwisko oraz miejsce zamieszkania oraz kto zgłasza. Dziękujemy za zgłoszone już kandydatury.

9. W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę w Zabawie, w parafii rodzinnej bł. Karoliny będą uroczystości w 93 rocznicę jej męczeńskiej śmierci.
Program odpustu ku czci bł. Karoliny w Zabawie
16.XI.07 – PIĄTEK 09:00 – Msza św. w intencji szkoły im. Bł. Karoliny, 17:00 Nowenna do Bł. Karoliny i Msza św. w intencji ofiar przemocy, 18:00 Czuwanie przy relikwiach Bł. Karoliny.
17.XI.07 – SOBOTA 11:00 Msza św. – pielgrzymka młodzieży kandydatów do sakramentu Bierzmowania, 16:30 Msza św. w kaplicy Bł. Karoliny
18.XI.07 – NIEDZIELA 8:00 Msza św. - pielgrzymka róż różańcowych, 11:00 Msza św. - pielgrzymka rolników i Rycerstwa Niepokalanej, 15:00 Poświęcenie jubileuszowej bramy na Szlaku Męczeństwa i droga krzyżowa, 17:00 Msza św. w kaplicy.

10. W przyszłą niedzielę przypada w Śmignie odpust ku czci św. Rafała Kalinowskiego. Suma odpustowa o godz. 11.00

11. Przyjmując za chwilę Boże błogosławieństwo, idźmy z nim do naszych domów, szkół i zakładów pracy i pomnażajmy dobro duchowe i materialne naszej ojczyzny ziemskiej w oczekiwaniu na wejście do ojczyzny niebieskiej. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.