XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 PAŹDZIERNIKA 2007 ROK 2007-10-07

Rozpoczynamy dzisiaj 63 Tydzień Miłosierdzia, w którym chcemy przypatrzeć się naszemu powołaniu do miłosierdzia. Każdy z nas został przez Chrystusa zaproszony do służby cierpiącym i ubogim. Miejscem dawania świadectwa, że Bóg jest miłością jest parafia. Tutaj przede wszystkim winniśmy szukać sposobów przychodzenia z pomocą tym, którzy jej potrzebują. W niej, jednocząc się z innymi, możemy włączyć się w dzieła charytatywne. To będzie nasze świadectwo wierności ewangelicznemu przykazaniu miłości. Swoją modlitwą ogarnijmy tych wszystkich, którzy w naszej społeczności parafialnej każdego dnia pełnią cichą i pokorną służbę bliźnim. Rozpoczynając Eucharystię przeprośmy Boga za nasze grzechy i zaniedbania, zwłaszcza za brak dostatecznej troski o tych, którzy oczekują od nas pomocy.


1. Z racji I niedzieli o godz. 15.00 będzie Msza św. podczas której będzie udzielany chrzest a o godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe na które bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, kto tylko może. W tygodniu Różaniec także o godz. 17.15. Prosimy i zachęcamy, aby z każdej rodziny ktoś był obecny zawsze w tygodniu na tym nabożeństwie, by z Maryją trwać na modlitwie i wypraszać potrzebne łaski. Matka Boża wciąż prosi Odmawiajcie Różaniec. Swoją obecnością na Różańcu odpowiadajmy na Jej prośbę.

2. Do prowadzenia Różańca w tym tygodniu prosimy: w poniedziałek DSM, we wtorek – klasy II Szkoły Podstawowej, w środę - klasę V a Szkoły Podst., w czwartek - klasy II Gimnazjum, w piątek - klasy III, IV Szk. Podst. Prosimy te grupy o szczególną obecność wszystkich na nabożeństwach różańcowych.

3. Dzieci klas II i ich Rodziców zapraszamy we wtorek na spotkanie modlitewne przed I Komunią św. w czasie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.15. Prosimy o obecność wszystkich dzieci i Rodziców.

4. W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca, Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza święta a po Niej rozpoczyna się Adoracja Najświętszego Sakramentu według programu wywieszonego w gablocie ogłoszeń. O godz. 17.15 będzie Różaniec a po nim Msza święta i ucałowanie Relikwii Krzyża św.

5. Pamiętajmy w piątek o wieczornej Drodze Krzyżowej o godz. 20.00 w intencji Jana Pawła II. Przyjdźmy jak najliczniej by wyrazić wdzięczność Ojcu Świętemu za Jego pontyfikat i prosić o Jego rychłą beatyfikację i kanonizację. Zapraszamy młodzież Gimnazjum i ich Rodziców.

6. W sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych na cmentarzu. O godz. 16.00 będzie Msza święta a po niej Różaniec. Przyjdźmy jak najliczniej aby wspólnie modlić się za naszych bliskich zmarłych.

7. W sobotę na godz. 20.00 nasza parafia jest zaproszona na czuwanie Fatimskie przed Odpustem. Weźmy w nim udział jak najliczniej. O godz. 19.00 wyruszy piesza pielgrzymka z pod kościoła.

8. W przyszłą niedzielę będzie VII Dzień Papieski. Jest on obchodzony od 2001 r. zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Upłynie pod hasłem „Jan Paweł II – Obrońca Godności Człowieka”. Tego dnia organizowana jest publiczna zbiórka pieniędzy pod hasłem „Dzielmy się miłością”. Zebrane środki przeznaczone są na fundusz stypendialny Fundacji, która przyznaje stypendia najbardziej uzdolnionym gimnazjalistom i licealistom, pochodzącym z wiosek i z małych miast. W ten sposób, każdy może włączyć się w budowę „Żywego pomnika” Janowi Pawłowi II. Zbiórka będzie przed kościołem do specjalnych puszek kwestarskich prowadzona przez młodzież Gimnazjum im. Jana Pawła II.

9. Również w przyszłą niedzielę będzie nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla matek a składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie

10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

11. Przypominamy jak zwykle o robieniu porządków przy grobach i placach na cmentarzu, tym bardziej, że zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Prosimy o zachowanie czystości oraz o składanie śmieci do pojemników na to przeznaczonych. Korzystajmy ze sprzyjającej pogody. Nie zwlekajmy z tymi porządkami do ostatniej chwili bo trzeba wywieźć śmieci i to kilkakrotnie po czynionych pracach. Przestrzegamy przed przywożeniem śmieci z poza cmentarza, bo kto tak uczyni będzie ukarany mandatem przez odpowiednie służby miejskie. Dotyczy to zwłaszcza pojemnika na parkingu cmentarza. Prosimy także zwracać uwagę by nie palić w pojemnikach żadnych śmieci. Wypominki będziemy zbierać od przyszłej niedzieli

12. Caritas Polska już po raz czwarty, a Caritas Diecezji Tarnowskiej po raz pierwszy przeprowadza społeczną kampanię Kromka Chleba, której celem jest uwrażliwienie naszego społeczeństwa - czyli każdego z nas - na los ludzi bezdomnych i najuboższych oraz pozyskanie środków na pomoc dla nich. Rozpoczynając „Tydzień Miłosierdzia” możemy włączyć się w tę akcję składając ofiarę na ten cel i otrzymując za nią „Krążek Nadziei” - symboliczny znak otwartego serca. Krążki są rozprowadzane przy kościele; ofiara przynajmniej 5 zł. Z racji Tygodnia Miłosierdzia zachęcamy do złożenia ofiary dla biednych do skarbony przy Św. Antonim i składania produktów spożywczych nie przeterminowanych również przy Jego figurze.

13. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie