XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 WRZEŚNIA 2007 ROK 2007-09-30

Ewangeliczna opowieść o bogaczu i żebraku odsyła nas do obrazu świata podzielonego na bogatych i biednych. W tym świecie żyjemy. Jesteśmy cząstką tego świata. Chrystus przestrzega nas przed ułudą bogactwa i chciwością, bo mogą one zaślepić człowieka i doprowadzić go do prawdziwej, wiecznej biedy. Wzywa też w ten sposób do umiłowania ubóstwa w duchu. Obiecuje na tej drodze wieczne szczęście i obfitość wszelkich dóbr. Zapewnia: „błogosławieni ubodzy w duchu”. Wzywa też swoim nauczaniem – również głosem Kościoła – do dawania na co dzień świadectwa solidarności z ubogimi.


Eucharystia, w której uczestniczymy, jako ofiara i uczta miłości jest źródłem, fundamentem i szkołą prawdziwej solidarności z Bogiem i bliźnimi. Otwórzmy się zatem na jej owoce.


1. Msze św.: 7.00, 9.00, 10.30 dla dzieci, 12.00 i o godz. 18.00.
O godz. 17.30 będą Nieszpory na które bardzo serdecznie zapraszamy.

2. Jutro rozpoczynamy miesiąc Różańca świętego. Zorganizujmy wspólną, rodzinną modlitwę różańcową, a także weźmy udział we wspólnych nabożeństwach parafialnych, które w naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 17.15 a po nich będzie Msza św. wieczorna. Za pośrednictwem Różańca czerpiemy obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela.

Dzieci i młodzież gimnazjalną w tygodniu zapraszamy do uczestnictwa kiedy tylko mogą a szczególnie w dni prowadzenia modlitwy różańcowej wg proponowanego planu na ten tydzień. W poniedziałek Gimnazjum klasy I, II, we wtorek klasy V i VI Szkoły Podst., w środę klasy III i IV Szkoły Podst., w czwartek klasy III Gimnazjum, w piątek pozostałe klasy Szkoły Podstawowej, w sobotę Róże Ojców.

3. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie połączona z Różańcem.

4. W czwartek będzie spotkanie modlitewne Klas III Gimnazjum przed Sakramentem Bierzmowania. Prosimy o sumienną obecność na tym spotkaniu zarówno młodzież jak i Ich Rodziców.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca października. Msze św. wotywne rano o godz. 6.30 i wieczorem po nabożeństwie różańcowym.

Spowiedź przed I piątkiem miesiąca:

W środę od godz. 16.30 dla dzieci klas V, VI

W czwartek od 16.30 dla młodzieży klas I, II i III Gimnazjum

W piątek od 16.30 dla dzieci klas III i IV, młodzieży i starszych

Prosimy aby dzieci korzystały ze Spowiedzi w wyznaczone dni.

W piątek odwiedzimy chorych. Prosimy zgłosić ich w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami od godz. 7.45.


6. W piątek o godz. 20.00 kolejna Droga Krzyżowa w intencji Jana Pawła II o Jego rychłą beatyfikację i kanonizację. Serdecznie zapraszamy.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.


8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Paweł Stepek l. 26, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz.13.00. Rodzinie składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie……


9. W tym tygodniu przypada:
-w poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
-we wtorek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
-we czwartek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
-w piątek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy


10. W poniedziałek tj. 1 X 2007 r. w godz. 8.00 – 13.00 w szkole wypłacane będą dofinansowania do podręczników szkolnych i mundurków. Osoby zainteresowane, które złożyły podania u pedagoga szkolnego proszone są o odbiór należnej kwoty.

11. W przyszłą niedzielę Odpust w Lisiej Górze. Suma o godz. 11.00.

12. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m. in.:
- reportaż o nowej błogosławionej - siostrze Marii Merkert z Nysy na Śląsku
- rozmowę o karze śmierci z naczelnym kapelanem więziennictwa
- wypowiedzi na temat różańca
- o wyborach do sejmu wszystkich dotychczasowych kadencji
- o kolejnej prośbie z Ojcze nasz – bądź wola Twoja jako w niebie, tak i na ziemi


13. Jako że wspólnie mówiliśmy podczas Eucharystii do Boga: „Ojcze nasz”, więc, jako Jego dzieci, a dla siebie nawzajem bracia i siostry dawajmy w życiu codziennym dowody solidarności z bliźnimi. Pierwszeństwo wśród nich dajmy tym, których Chrystus szczególnie umiłował i z którymi się utożsamia. Nie zapominajmy o ubogich.
Na umacnianie prawdziwej solidarności z biednymi niech nam Pan błogosławi.
Wszystkim na cały tydzień Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie