XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 WRZEŚNIA 2007 ROK 2007-09-23


W duchu wdzięczności za miniony tydzień, stajemy wokół ołtarza Chrystusowego, aby wielbić Boga za Jego nieskończoną miłość wobec nas. Każda Ofiara Eucharystyczna jest uobecnieniem męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Dlatego wdzięczni za okazaną nam przez Boga miłość dziękujemy za wszystkie Jego dary, a jednocześnie prosimy, aby darzył nas nieustannie swoimi łaskami. Wsłuchując się w dzisiejsze czytania mszalne, uczmy się wiernej służby Bogu i ludziom tak, aby nasza codzienność była kształtowana w duchu ewangelicznym. A za to, że nie zawsze chcieliśmy, aby słowo Boże kształtowało nasze życie, przeprośmy Boga, abyśmy godnie i owocnie mogli uczestniczyć w tej Eucharystii.


Przypominamy, że dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na KUL i PAT w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.


1. Msze Św.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Po południu o godz. 17.30 niedzielne Nieszpory na które serdecznie zapraszamy. Po nich o godz. 18.00 Msza święta.

Po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy Św. Wieczornej o godz. 18.00.

3. W piątek o godz. 20.00 Droga Krzyżowa z modlitwą o rychłe wyniesienie Ojca Świętego Jana Pawła II na ołtarze. Nie tylko zapraszamy na nią ale także dziękujemy za dotychczasowe uczestnictwo już tak wielu parafian, zachęcając pozostałych, zwłaszcza tych, którzy jeszcze w niej nie uczestniczyli. Przychodźmy z rodzinami i korzystajmy z pięknych rozważań poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej a także z możliwości ucałowania Relikwii Krzyża Świętego.

4. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.


5. „Nie możecie służyć Bogu i mamonie” – tymi słowami Pan Jezus pouczył nas dzisiaj, że wielkość człowieka mierzy się nie tym, kim jest i czym się zajmuje, ale jego służbą wobec Boga i ludzi. Niech zatem to wszystko, co stało się naszym udziałem podczas tej Mszy Świętej, dogłębnie przenika nasze życie, abyśmy przez wierną służbę, żarliwą modlitwę i prawdziwie chrześcijańską postawę wiernie służyli Bogu i ludziom. Niech Bóg nam w tym błogosławi. Szczęść Boże wszystkim na cały tydzień.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie