XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 WRZEŚNIA 2007 ROK 2007-09-16

ODPUST PARAFIALNY KU CZCI PODWYŻSZENIA ŚWIĘTEGO KRZYŻA

Parafia nasza przeżywa Uroczystość Odpustową ku czci Podwyższenia Świętego Krzyża. Kościół Krzyż Chrystusowy zawsze odczytywał jako ołtarz, na którym Syn Boży dokonał zbawienia ludzkości. Cześć oddawana osobie Jezusa Chrystusa przez wiernych od wieków promieniowała również na to wszystko, co miało z nim styczność. Drzewo „ na którym zawisło Zbawienie świata”, należy niewątpliwie do rzeczy szczególnie związanych z naszym Panem. Tę świadomość miały wszystkie pokolenia chrześcijan. Wszak dla nich znak krzyża stał się wyznaniem wiary i streszczeniem najważniejszych jej prawd. Krzyż Chrystusa, na którym objawiła się największa miłość Boga do człowieka, zawsze dla chrześcijan pozostanie wyznaniem wiary. Jest On także symbolem cierpienia i pokuty. Stanowi również najwyższą mądrość, sposób na udane życie. Jezus Chrystus powiedział: „Jeśli kto chce pójść za mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje”. Nie ma życia bez krzyża. Można od niego uciekać, ale pozbyć się go nie da. Tylko wzięcie swoich cierpień, obowiązków stanu, kłopotów i nieszczęść na swe ramiona może człowiekowi zapewnić dobre, wartościowe i ostatecznie chwalebne przejście przez ziemski etap drogi do szczęścia wiecznego. To jest Mądrość Krzyża. Z Krzyżem wszystko jest możliwe.

1. Msze Św.: 7.00, 9.00, o godz. 11.00 – Uroczysta Suma z procesją eucharystyczną pod przewodnictwem Ks. Prałata Józefa Atłasa z Nowego Sącza – Biegonic.
Po południu o godz. 17.00 Droga Krzyżowa na Kalwarii Krzyskiej. Zapraszamy na nią bardzo serdecznie. Po niej o godz. 18.00 wieczorna Msza Święta.

Dzisiaj w naszej świątyni każdy może zyskać Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: łaska uświęcająca, Komunia święta, modlitwa w intencjach Ojca świętego oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu. Korzystamy też z możliwości ucałowania Relikwii Krzyża świętego po Mszach świętych.

2. Dziękujemy serdecznie za liczną obecność na naszym parafialnym Odpuście wszystkim naszym Drogim Parafiankom i Parafianom a szczególnie Gościom, Pielgrzymom do Chrystusowego Krzyża. Niech Chrystus cierpiący na Krzyżu udzieli wszystkim błogosławieństwa i tak potrzebnych łask w naszym życiu.

3. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy świętej o godz. 18.00.

4. W piątek o godz. 20.00 kolejna Droga Krzyżowa w intencji Jana Pawła II o Jego rychłą beatyfikację. Dziękujemy tym wszystkim, którzy chodzą na Drogę Krzyżową co piątek i tym, którzy tak licznie uczestniczyli i prowadzili rozważania w tym tygodniu przygotowującym nas do parafialnego Odpustu. Pamiętajmy, że jest to Nabożeństwo Drogi Krzyżowej szczególnie związane z miejscem kultu Krzyża na terenie Tarnowa. Prosimy o trwanie w tej modlitwie i zachęcamy do włączania się w rozważania Rodzin i prowadzenie rozważań.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców. Prosimy o obecność na tym nabożeństwie wszystkich Ojców należących do Róż Żywego Różańca.

6. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na KUL i PAT w Krakowie i Tarnowie. Pamiętajmy o tym w przyszłą niedzielę.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki Ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności + Karolina Kieć l. 89 i + Janina Krzemińska l. 73 której pogrzeb będzie jutro o godz. 14.00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie...

9. W najbliższą niedzielę 23 września będzie XXII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin na Jasną Górę. Wyjazd naszej grupy będzie o godz. 5.25 spod pawilonu „Lux” przy ul. Nowodąbrowskiej. Koszt pielgrzymki 40 zł. od osoby.
A w niedzielę 30 września będzie też Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości.W yjazd naszej grupy również spod kościoła o godz. 13.30. Koszt 10 zł.

10. Dziś w Licheniu zostaje beatyfikowany sługa Boży O. Stanisław Papczyński. Uroczystość będzie transmitowana przez TVP2, TVP Polonia, i telewizję Trwam o godz. 12.00.

11. Spotkanie wszystkich popielgrzymkowe dla wszystkich grup będzie w Zabawie 23 IX 2007 o godz. 16.00. Dla I grupy będzie autobus z ul. Goldhamera.

12. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów będzie we wtorek o godz. 17.00. Zachęcamy Rodziców aby zachęcali swoich synów do służby przy Ołtarzu.

13. Znakiem Krzyża rozpoczęliśmy Mszę św. i znakiem Krzyża zakończymy. Krzyż Chrystusa pozostał w centrum naszych modlitw, czytań z Pisma św. i refleksji nad przeczytanym słowem. Przyjmując teraz Boże błogosławieństwo, niechaj wraz z nim dotrze do naszych serc raz jeszcze nadzieja całego Kościoła, który woła dzisiaj na całym świecie: „Chwalimy Krzyż Twój Panie i błogosławimy Ciebie, bo przez drzewo krzyża przyszła radość na cały świat”. Podejdźmy też ucałować Relikwie Krzyża Świętego. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.