XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 WRZEŚNIA 2007 ROK 2007-09-02

Dziś, w pierwszą niedzielę roku szkolnego, przychodzimy do Chrystusa, aby powierzyć Mu trud nauczycieli, wychowawców, katechetów, rodziców, dzieci i młodzieży. Rozpoczynamy kolejny etap pielgrzymki do „miasta Boga żyjącego, Jeruzalem niebieskiego”. Jezus wzywa nas, byśmy ewangelizowali, byśmy byli Jego świadkami w tych środowiskach, w których żyjemy, pracujemy i uczymy się.

Prośmy Chrystusa w tej Mszy Świętej o moc potrzebną do mężnego wyznawania naszej wiary. Prośmy także o Jego pomoc w odkrywaniu i rozwijaniu naszych talentów oraz o niezbędną do tego pokorę, czyli prawdę o nas samych, o czym uczy nas dzisiejsza liturgia słowa.

A teraz przeprośmy Boga za wszystkie nasze słabości i grzechy, które popełniliśmy w ostatnim czasie, zwłaszcza w okresie wakacji.

1. Msze Św.: 7.00, 9.00, 10.30 dla dzieci, 12.00 i 18.00. O godz. 15.00 będzie udzielany Sakrament Chrztu podczas Mszy Świętej.

Na godz. 17.30 zapraszamy na niedzielne Nieszpory. Po nich wieczorna Msza święta.

2. Jutro rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Msze święte na rozpoczęcie roku dla Gimnazjum o godz. 8.00, dla Szkoły Podstawowej i Przedszkola o godz. 9.00. Bardzo serdecznie zapraszamy zarówno Dzieci, Młodzież, Rodziców, Nauczycieli, Wychowawców a także Pracowników szkół do wzięcia w nich udziału aby wypraszać Boże błogosławieństwo na cały rok szkolny trudnej pracy.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca września. Msze św. wotywne będą rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00.

5. Spowiedź na I piątek i na rozpoczęcie roku szkolnego będzie dla dzieci i młodzieży:

w czwartek od godz. 17.00 dla klas VI oraz dla klas I i II Gimnazjum.

w piątek dla klas III, IV, V, młodzieży szkół średnich i starszych również od 17.00.

Można też skorzystać ze Spowiedzi rano przed czy po Mszy świętej.

W I piątek odwiedzimy chorych z Komunią św. od godz. 7.45. Prosimy ich zgłosić w zakrystii oraz usłużyć dwoma samochodami.

W piątek przychodzimy na wieczorną Drogę Krzyżową o godz. 20.00 by modlić się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II. Nie ustawajmy w tej modlitwie a poprzez uczestnictwo w niej okażmy wdzięczność za to wszystko co dla nas uczynił Wielki Papież nasz Rodak Jan Paweł II.

6. W sobotę – 8 września – Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny Głównej Patronki Diecezji, w Polsce zwane świętem Matki Boskiej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno Słowa Bożego.
Trzeba nam więc pytać; jaki ono w moim życiu wydaje owoc? Poświęcenie ziarna będzie po Mszy św. rano o godz. 6.30 i po wieczornej Mszy świętej. Prosimy przynieść ze sobą ziarno do poświęcenia.

7. W przyszłą niedzielę porządek będzie jak w niedziele w ciągu roku szkolnego a więc Msze Święte będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 dla dzieci, 12.00 i 18.00. Prosimy aby wszystkie dzieci przyszły na swoją Mszę Święta.
Po Mszy św. o godz. 7.00 będzie nabożeństwo stanowe dla Matek i zmiana tajemnic różańcowych dla Niewiast, Matek.

8. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Pamiętajmy o tym. Przypominamy, że dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na Kurię Diecezjalną w Tarnowie. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na Remont organów.

9. Informujemy, że dzieci przedszkolne, które nie uczęszczają do przedszkola, będą miały katechezę organizacyjną w piątek o godz. 16.00. Na pierwsze spotkanie zaprasza siostra katechetka Agata.

10. W sobotę 8 września 2006 o godz. 10.00 będzie I powakacyjne spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej. Prosimy o sumienną obecność wszystkich dziewcząt należących do niej a także zapraszamy chętne dziewczynki, które chciałyby należeć do niej.

11. Odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego będzie w niedzielę 16 września. Szczegóły w przyszłą niedzielę.

12. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki swoich Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji imienin.

13. Wszystkim na cały tydzień i nowy rok szkolny życzymy Szczęść Boże !