XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 VIII 2007 ROK 2007-09-02

Wchodzimy w ostatni tydzień sierpnia, oddając cześć Matce Bożej. Dziękujemy dziś Bogu za „przedziwną pomoc i obronę” w osobie Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Dzień ten skupia nasze myśli i serca w duchowej stolicy naszego narodu. Jasnogórski wizerunek wpisał się w dzieje naszego państwa, narodu, los jednostek i rodzin. Posiada swoje miejsce w literaturze i sztuce. Dziękując za to wszystko Bogu, bądźmy dumni z naszej pobożności, pielęgnujmy ją zwłaszcza wśród młodych pokoleń.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią dzisiaj w naszej parafii przebywa Ks. proboszcz ze Słopnic Dolnych k. Limanowej gdzie buduje kościół. Nasza parafia jest wyznaczona przez Ks. Biskupa Ordynariusza do pomocy duchowej i materialnej. Witamy bardzo serdecznie Ks. mgra Jana Gniewka, który wygłosi Słowo Boże i zbierze ofiary na tacę przeznaczone na wsparcie budowy kościoła.

1. Msze Św.: 7.00, 9.00, 11.00, 18.00. Po południu zapraszamy na niedzielne Nieszpory o godz. 17.30.

Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. Decyzją Ks. Biskupa Ordynariusza w miejsce Ks. Tadeusza nowym wikariuszem w naszej parafii został Ks. mgr Janusz Krajewski, który przyszedł z parafii Łukowica k. Łącka. Będzie On uczył młodzież w Gimnazjum. Także w miejsce Siostry Ewy i Marty decyzją Władz Sióstr Służebniczek Dębickich przyszły nowe Siostry: zakrystianka Roberta i katechetka Agata. Witamy Ks. Janusza i Siostry bardzo serdecznie i otaczamy Ich naszą modlitwą u stóp Krzyża i polecamy opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

4. Nie zapomnijmy o Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 20.00 w intencji Jana Pawła II o wyniesienie Go na ołtarze. Dziękujemy za obecność. Kolejne rodziny prosimy o przewodniczenie rozważaniom na Drodze Krzyżowej.

5. W sobotę 1 września, wspominamy 68 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Niech pamięć o tym tragicznym wydarzeniu w historii Polski i świata będzie dla nas wezwaniem do troski o dobro i rozwój naszej Ojczyzny. Pamiętajmy o tych, którzy broniąc Ojczyzny oddali za Nią życie.

6. W przyszłą niedzielę powracamy do Mszy Św. w roku szkolnym. Msze święte będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. W pierwszą niedzielę miesiąca będzie też Msza św. o godz. 15.00 podczas której będą udzielane Chrzty. Taka Msza św. będzie w przyszłą niedzielę I miesiąca.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe: błogosławieństwa Bożego i opieki ich św. Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego.

8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Wiktoria Kozioł l. 98. Pogrzeb Jej będzie we wtorek o godz. 16.00 na naszym cmentarzu. Rodzinie składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

9. Dom rodzinny jest pierwszą szkołą życia chrześcijańskiego i szkołą bogatszego człowieczeństwa. Na czas wypełniania tego zadania przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.