XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 LIPCA 2007 ROK DZIEŃ MODLITW O ŚWIĘTOŚĆ ŻYCIA KAPŁAŃSKIEGO 2007-07-08

Wakacje, które się rozpoczęły, są czasem danym nam przez Boga dla odpoczynku. Każdy człowiek potrzebuje odpoczyn­ku, by nabrać nowych sił do pracy i nauki. Wszyscy możemy się czuć zmęczeni trudem roku szkolnego, czy pracy zawodo­wej. Dzisiaj Jezus zaprasza nas: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię". On nas za­prasza do siebie, ale również wychodzi naprzeciw, niosąc ra­dosną nowinę o zbawieniu. Czyni to zwłaszcza poprzez posłu­gę kapłanów. Dlatego dziś, jak co roku w pierwszą niedzielę lipca, obchodzimy diecezjalny Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o kapłanach, zwłaszcza tych, których Bóg postawił na naszej drodze życia. W czasie dzisiejszej Eucharystii, adorując Chrystusa, módlmy się o świętych kapłanów, ponieważ za ich pośrednictwem Bóg zechciał wypełnić swoją obecnością nasze codzienne życie. Prośmy także o nowe powołanie kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii. Uczyńmy to podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.

1. Dzisiaj Msze Święte według porządku wakacyjnego: 7.00, 9.00, 11.00. Z racji I niedzieli miesiąca będzie Msza św. o godz. 15.00, podczas której będzie udzielany Sakrament Chrztu .

Po południu o godz. 17.30 niedzielne Nieszpory na które serdecznie zapraszamy. Po nich o godz. 18.00 wieczorna Msza św.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej.

3. W piątek przypada I piątek miesiąca lipca. Spowiedź przed I piątkiem będzie w czwartek i piątek od godz. 17.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.45. Prosimy zgłosić ich w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

O godz. 20.00 zapraszamy na cotygodniową Drogę Krzyżową w intencji Ojca Świętego Jana Pawła II o rychłą beatyfikację. Po niej zakończenie w kościele i ucałowanie Relikwii Krzyża Świętego. Bierzmy z radością udział w niej by choć w ten sposób spłacić dług wdzięczności Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.

4. W Tuchowie trwa Wielki Odpust pod hasłem: „Maryjo, Opiekunko naszego powołania, proś Boga za nami”. Zachęcamy do wyjazdu na Odpust własnymi samochodami i zabieranie dzieci by wspólnie przeżyć spotkanie z Matką Bożą Tuchowską wypraszając potrzebne łaski. Codziennie główne Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00 suma z procesją eucharystyczną i wieczorem o godz. 18.30. 0 godz. 15.00 dla grup apostolskich. Szczegóły są podane na afiszu w przedsionku kościoła.

5. W przyszłą niedzielę po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Prosimy o liczną obecność Matek należących do Róż.

6. Składka w przyszłą niedzielę na tacę jak zawsze w II niedzielę miesiąca jest przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Pamiętajmy o tym w przyszłą niedzielę i złóżmy odpowiednią ofiarę na tacę. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na „ Remont”. Ofiary dzisiejsze na tacę przeznaczone są na Kurię Diecezjalną w Tarnowie.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. Składamy także życzenia Siostrom: Siostrze Przełożonej Erneście i Wisennie naszej seniorce. Życzymy Im wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy na wiernej służbie Chrystusowi w duchu Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. Bóg zapłać za pracę i modlitwę i Szczęść Boże na dalsze życie zakonne.

8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Helena Jurek l. 77. Pogrzeb Jej będzie w poniedziałek 2 VII o godz. 15.00 na naszym cmentarzu parafialnym. Rodzinie składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu.


9. Zachęcamy do nabycia książki „Niezwykłe życie zwykłej dziewczyny” autorstwa naszych parafian Jadwigi i Zbigniewa Martyków. Książka jest powieścią opartą na faktach z życia Karoliny Kózkówny. Ukazuje, że ta prosta wiejska dziewczyna potrafiła wykonywać zwykłe codzienne czynności w sposób wręcz niezwykły.

Męczeńska śmierć była ukoronowaniem jej heroicznego życia. Książka przybliża postać Karoliny w sposób przystępny i ciekawy. Czytając ją przenosimy się z łatwością w miejsca opisywanych wydarzeń i wczuwamy w atmosferę tamtych dni. Cena książki 15 złotych.

<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie