XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 CZERWCA 2007 ODPUST KU CZCI MATKI BOŻEJ NIEUSTAJACEJ POMOCY 2007-06-24

W dzisiejszą Uroczystość Odpustową zwracamy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki Nieustającej Pomocy. Wiele naszych modlitw zanoszonych do Boga za pośrednictwem Maryi składamy właśnie na ręce Matki Bożej Nieustającej Pomocy, mając pewność, że nigdy nie ustaje Ona w okazywaniu nam swojej opieki i macierzyńskiej miłości. Zawsze możemy liczyć na naszą matkę w niebie. Czy jednak Ona może liczyć na nas swoje dzieci? Jak łatwo zapominamy, że otrzymywane dary zobowiązują nas nie tylko do wdzięczności, ale również do podzielenia się z innymi okazaną miłością

Bardzo serdecznie witamy Ks. mgr Bogdana Kutę sercanina, naszego rodaka, który wygłosi kazania na Mszach świętych.

1. Msze św. : 7.00, 9.00. O godz. 11.00 Uroczysta Suma, którą odprawi Ks. dr infułat Władysław Kostrzewa, były proboszcz naszej parafii w latach 1991 – 92 obecnie Oficjał Sądu Diecezjalnego w Tarnowie, przeżywający 40 lecie Kapłaństwa. Po sumie Procesja Eucharystyczna. Po południu zapraszamy na godz. 17.30 na świąteczną Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 wieczorna Msza Święta.

2. Dzisiaj z racji Odpustu Parafialnego możemy zyskać odpust zupełny spełniając warunki jego zyskania: stan łaski uświęcającej, Komunia Święta. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu.

3. We środę przypada liturgiczne święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy na Mszę św. rano o godz. 6.30 a szczególnie wieczorem na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00.

4. W piątek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W naszej diecezji jest to szczególny dzień modlitw o beatyfikację i kanonizację Sługi Bożego Jana Pawła II. Uroczystość ta zawsze była okazją do wyrażenia modlitewnej wdzięczności za posługę Ojca Świętego, a także do złożenia tradycyjnej ofiary na Stolicę Apostolską, zwanej świętopietrzem. Pamiętajmy o tym w czwartek..

Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.

5. W tygodniu Msze św. rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00. W sobotę zakończenie nabożeństw do Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy Świętej.

7. W piątek zapraszamy na cotygodniową Drogę Krzyżową o godz. 20.00 w intencji Jana Pawła II o rychłą beatyfikacje i kanonizację. Po niej zakończenie w kościele. Nie ustawajmy w uczestnictwie w Drodze Krzyżowej.

8. Przypominamy, że na okres wakacji Msze święte niedzielne i świąteczne będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. W pierwszą niedzielę miesiąca będzie też Msza. Święta o godz. 15.00 podczas której będzie udzielany Sakrament Chrztu Świętego.

10. Rozpoczęły się wakacje. Niech będą one dla nas a zwłaszcza dla dzieci okazją do pogłębiania wiary, przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z tak cudowną przyrodą. Przez piękno naszej ojczystej ziemi niech przemawia do nas sam stwórca. Zechciejmy w ten wakacyjny czas otworzyć dla Niego nasze serca i umysły. Nie zapominajmy o obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej w czasie wakacji.

11. Zwracamy się do Rodziców, których synowie są ministrantami i lektorami aby w czasie wakacji posyłali synów do służenia w czasie Mszy Świętych i Nabożeństw.

12. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, zwłaszcza, Janom, Władysławom, Piotrom i Pawłom składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki Ich świętych Patronów. Jak zawsze zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczególne życzenia składamy Ks. Pawłowi. Dziękujemy Mu za pracę duszpasterską i katechetyczną. Życzymy aby w naszej parafii czuł się dobrze i by Chrystus Ukrzyżowany zawsze udzielał Mu potrzebnych łask do wypełnienia zadań a na co dzień by Matka Boża Nieustającej Pomocy miała Go w swej nieustannej opiece. Bóg zapłać i Szczęść Boże w dalszej gorliwej pracy kapłańskiej.

14. W sobotę wieczorem rozpoczyna się Wielki Odpust Tuchowski. Hasłem tegorocznego odpustu są słowa: „Maryjo, Opiekunko naszego powołania, proś Boga za nami”. Odpust potrwa do 8 lipca. Szczegółowy program Odpustu jest wywieszony w gablocie ogłoszeń.

15. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 im. Stefana Jaracza w Tarnowie informuje, że w dniu 25 czerwca 2007 r. w poniedziałek odbędzie się zebranie rodziców uczniów, którzy będą uczestniczyć w półkolonii organizowanej w tutejszej szkole.

16. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.