XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 CZERWCA 2007 ROK 2007-06-17

Z pokorą przychodzimy do świątyni i stajemy przed Chrystusem, świadomi naszych licznych grzechów i nieprawości. On ofiaruje nam grzesznym dar swego przebaczenia i uzdalnia każdego z nas do przyjęcia łaski Bożego miłosierdzia. Niech w czasie sprawowania tej eucharystycznej Ofiary nasze serca przeniknie duch odpowiedzialności za popełnione zło oraz wdzięczności za dary dobroci Bożej. Abyśmy mogli godnie sprawować tę Najświętszą Ofiarę, przeprośmy teraz Boga i siebie nawzajem za wszystkie nasze niedoskonałości i grzechy.


Składka dzisiejsza na tacę jest przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

1. Po południu o godz. 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa na które serdecznie zapraszamy. W tygodniu nabożeństwo do Serca Pana Jezusa będzie po wieczornych Mszach świętych, podobnie w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. Przypominamy o cotygodniowej Drodze Krzyżowej, w piątek o godz. 20.00 w intencji Jana Pawła II o rychłą beatyfikację i kanonizację.

3. W przyszłą niedzielę przeżyjemy Uroczystość Odpustową ku Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczysta Suma będzie o godz. 11.00, której będzie przewodniczył Ks. Infułat Władysław Kostrzewa obchodzący w tym roku Jubileusz 40 lecia Kapłaństwa. Po Sumie będzie Procesja Eucharystyczna dlatego prosimy o liczny udział w procesji zwłaszcza dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, dzieci klas II w strojach komunijnych. Prosimy o zabranie feretronów, sztandarów.

4. Szczególnie prosimy o udział wszystkich parafian w Mszach świętych w przyszłą niedzielę odpustową. Prosimy także i tych, którzy uczęszczają do innych kościołów Tarnowa o obecność w naszej parafii. Prosimy o zapraszanie swoich bliskich na te nasze uroczystości zwłaszcza na Sumę.

5. W przyszłą niedzielę Msze święte będą według porządku wakacyjnego czyli o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. O tych godzinach na czas wakacji będą Msze święte niedzielne i świąteczne. W pierwszą niedzielę miesiąca będzie też Msza św. o godz. 15.00 podczas której będzie udzielany Sakrament Chrztu Świętego.

6. W tym tygodniu zakończenie Roku Szkolnego Mszą świętą będzie dla Gimnazjum w piątek o godz. 8. 00 a dla Szkoły Podstawowej, zerówek i przedszkola będzie o godz. 9.00. Szczegóły informacji zakończenia roku podaje Dyrekcja Gimnazjum i Szkoły Podstawowej.

7. Spowiedź przed Odpustem parafialnym i na zakończenie Roku Szkolnego dla dzieci i młodzieży będzie we środę od godz. 16.00. Prosimy Rodziców aby dopilnowali swoje dzieci by skorzystały ze Spowiedzi na zakończenie Roku Szkolnego. Starszych również prosimy o skorzystanie z tej okazji do Spowiedzi przed Odpustem bo w innym czasie kapłani mają inne zajęcia i nie będzie możliwości zorganizowania Spowiedzi w późniejszym czasie. W Spowiedzi pomogą kapłani spoza parafii.

8. W najbliższą niedzielę będziemy mogli nabyć książkę „Niezwykłe życie zwykłej dziewczyny” autorstwa naszych parafian Jadwigi i Zbigniewa Martyków. Książka jest powieścią opartą na faktach z życia Karoliny Kózkówny. Ukazuje, że ta prosta wiejska dziewczyna potrafiła wykonywać zwykłe codzienne czynności w sposób wręcz niezwykły. Męczeńska śmierć była ukoronowaniem jej heroicznego życia. Książka przybliża postać Karoliny w sposób przystępny i ciekawy. Czytając ją przenosimy się z łatwością w miejsca opisywanych wydarzeń i wczuwamy w atmosferę tamtych dni.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

11. Bóg przebacza nam wszystkie grzechy. Nie zapominajmy o Jego miłosierdziu i o naszej odpowiedzialności za popełnione zło. Niech w tej postawie umacnia nas Boże błogosławieństwo. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy błogosławieństwo Boże.


<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie