VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 20 MAJA 2007 ROK - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 2007-05-20

Zgromadzeni na Eucharystycznej Ofierze uroczyście przeżywamy wydarzenie wniebowstąpienia Pana Jezusa. Jest to dla nas okazja do przypomnienia sobie o chwale nieba, do której każdy z nas został powołany. Chrystus, który odszedł do nieba, pragnie zgromadzić nas wszystkich w domu Ojca, gdzie, jak powiedział, przygotowuje nam miejsce.

Przypominamy, że dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

1. Po południu o godz. 17.30 będzie nabożeństwo majowe połączone z Nowenną do Ducha Świętego.

Na Mszy św. godz.. 10.30 dzieci klas III przeżyją pierwszą rocznicę swojej I Komunii świętej. Prosimy Rodziców aby dzieci przeżywające rocznicę I Komunii św. przychodziły przez cały tydzień rocznicowy na nabożeństwa majowe o godz. 18.00.

2. W tygodniu od poniedziałku do soboty nabożeństwo majowe z Nowenną do Ducha Świętego będzie o godz. 18.00 a po nim Msza Święta.

3. W piątek zapraszamy na specjalne nabożeństwo w intencji Matek i program dla nich z okazji Dnia Matki. Będzie ono połączone z nabożeństwem majowym i z Mszą św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

4. W piątek Droga Krzyżowa będzie o godz. 20.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojca Świętego o Jego rychłą beatyfikację i kanonizację. Nie ustawajmy we wspólnej modlitwie w tej intencji.

5. W przyszłą niedzielę 27 czerwca przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy się okres wielkanocny i czas Komunii Św. wielkanocnej. Kto jeszcze nie wypełnił tego obowiązku niech to uczyni w tym tygodniu.

6. Również w przyszłą niedzielę nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców po Mszy św. o godz. 7.00.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; potrzebnego zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

8. Przypominamy Rodzicom klas II o pielgrzymce do Tuchowa we wtorek o godz. 17.00 i w sobotę do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej z całym dekanatem na godz. 10.00. Prosimy o udział wszystkich dzieci pierwszokomunijnych z Rodzicami.

9. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Pragniemy ją przeżyć jak najgodniej zwłaszcza Mszę Świętą i Procesję Eucharystyczną. Planujemy aby w tym roku główny ołtarz był na stadionie gdzie byłaby celebrowana Msza Święta o godz. 9.00. Po skończonej Mszy Świętej procesja do kościoła przejdzie wzdłuż ul. Krzyskiej a ołtarze byłyby w tych samych miejscach jak 8 lat temu. Pierwszy ołtarz przy posesji pp. Jarków, drugi ołtarz byłby w okolicy posesji pp. Wieczorków , trzeci przy posesji pp. Młotów, czwarty przy kapliczce koło szkoły. Prosimy o włączenie się w przygotowanie planowanych ołtarzy mieszkańców w pobliżu tych ołtarzy. Do głównego prosimy aby włączyli się sportowcy i mieszkańcy mieszkający w pobliżu ul. Krzyskiej od stadionu w kierunku Pawęzowa oraz ul. Wiśniowej. Do pierwszego ołtarza na trasie procesji mieszkańcy ul. Krzyskiej i przyległych z ulicami Sosnową, Platanową, Jodłową drugiego mieszkańcy ul. Krzyskiej i przyległych z ul. Bukową, Jeżynową i mieszkańców bloków trzeciego ul. Krzyskiej oraz ulic Fałata, Traktorowej, Gierymskich; czwarty - ul. Krzyskiej oraz ul. Porzeczkowej, Migdałowej, Modrzejewskiej. O pomoc w ubiorze kwiatami w kościele prosimy mieszkańców ulic Pomarańczowej i Cytrynowej. By dobrze przygotować się do tej uroczystości zapraszamy na specjalne spotkanie we wtorek 22 maja po wieczornym nabożeństwie. Prosimy o obecność wszystkich, którym zależy na tym by jak najgodniej uczcić Chrystusa Eucharystycznego, który przejdzie pośród naszych domów tej części naszego Osiedla.

10. Nadal w wielu parafiach naszej diecezji prowadzona jest budowa kościołów. Działanie to jak zawsze związane jest z poważnym zaangażowaniem i wysiłkiem miejscowej wspólnoty. W dziele budownictwa sakralnego nie powinno zabraknąć duchowej i materialnej pomocy całego Kościoła Tarnowskiego. W związku z tym ks. Biskup Ordynariusz ustanowił parafie patronackie dla budowanych kościołów, gdzie czas patronatu obejmuje okres 5 lat budowy nowej świątyni. Nasza parafia patronuje w diecezji budowę kościoła w Słopnicach k. Limanowej. W naszym dekanacie pomagamy przy budowie kościoła w Jastrząbce Nowej. W związku z tym w najbliższą niedzielę 27 V przyjedzie Ks. Proboszcz z tej parafii, wygłosi kazania na Mszach świętych i zbierze ofiary na tacę na ten cel. Wspomóżmy ten trud budowy tak jak potrafimy.

11. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; potrzebnego zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

12. Wspominając wielkie wydarzenie zbawcze, jakim było Wniebowstąpienie Pańskie, zostaliśmy napełnieni słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Na czas naszego podążania do domu Ojca przyjmijmy teraz Boże błogosławieństwo. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.