VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 13 MAJA 2007 2007-05-12

Gromadzimy się na niedzielnej Eucharystii, w pierwszym dniu tygodnia, w którym Chrystus zmartwychwstał i zesłał na Apostołów Ducha Świętego. Dzięki Duchowi Świętemu Chrystus obecny jest w sakramentalnych znakach. W każdym z siedmiu sakramentów Kościoła spotykamy się z Chrystusem, ale w sakramencie Eucharystii uczestniczymy razem z całą wspólnotą w ofierze Pana. Otwórzmy szeroko nasze serca na dar przychodzącego do nas w słowie i ofiarującego się za nas w Eucharystii Chrystusa.

1. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Po południu o godz. 17.30 nabożeństwo majowe a po nim wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

2. Parafia nasza przeżywa piękną Uroczystość I Komunii Świętej dzieci klas II w liczbie 70. Polecamy je opiece Matki Bożej, by zawsze tak jak dzisiaj z radością przyjmowały Pana Jezusa w Komunii Świętej. Od jutra dzieci pierwszokomunijne będą miały „Biały Tydzień” wdzięczności za dar I Komunii Świętej i będą przychodzić w strojach komunijnych razem z Rodzicami na nabożeństwa o godz. 18.00.

3. Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności i podziękowania Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za troskę i przygotowanie dzisiejszej Uroczystości. Za przygotowanie kościoła, za ubiór kwiatami i za dar komunijny, którym jest obrus na ołtarz. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali aby przygotować dzisiejszą Uroczystość z szczególnie Ks. Pawłowi za przygotowanie dzieci do I Spowiedzi i I Komunii Świętej składam Bóg zapłać oraz Siostrze Marcie za wystrój kościoła. Wszystkim niech wynagrodzi Bóg swoją łaską i błogosławieństwem.

4. Dzieci I Komunijne wraz z Rodzicami i rodzinami pojadą na tradycyjną pielgrzymkę do Tuchowa 22 maja. Będą miały tam specjalne nabożeństwo i oddanie się opiece Matce Bożej. Rozpoczęcie w Tuchowie o godz. 17.00. Będzie także pielgrzymka wszystkich dzieci I Komunijnych z całego dekanatu do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w dniu 26 maja o godz. 10.00

5. W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają Dni Krzyżowe przed Wniebowstąpieniem Pańskim, podczas których w sposób szczególny modlić się będziemy o dobre urodzaje oraz w intencji ludzi głodujących, oraz o pokój na świecie. Tradycyjnie jeśli pozwoli
pogoda udamy się w procesji z feretronami i sztandarami do Figury Matki Bożej za szkołą. Zachęcamy do licznego udziału w tych błagalnych procesjach o godz. 18.00. Tak bardzo nam wszystkim potrzeba łaski Bożej i Bożego błogosławieństwa, które możemy wypraszać podczas tych błagalnych nabożeństw. Niech nie zanika tak piękna tradycja Dni Krzyżowych i modlitw o urodzaje, by nie zabrakło nam chleba. Prosimy o obecność dzieci i młodzieży a także kogoś z domu. W drodze powrotnej będzie śpiewana Litania do Matki Bożej. Po procesji będzie Msza Święta.

6. W piątek rozpocznie się Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będzie ona wieczorem w czasie nabożeństwa majowego.

7. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 20.00. Nie ustawajmy w modlitwie o beatyfikację i kanonizację Sługi Bożego Jana Pawła II i przychodźmy jak najliczniej na wspólną modlitwę.

8. W przyszłą niedzielę dzieci klas III przeżyją I Rocznicę I Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 10.30. Dzieci wraz z Rodzicami gromadzą się przed kościołem o godz. 10.15. Próby będą we środę i czwartek o godz. 16.30. Spowiedź dla nich będzie w piątek od godz. 17.00.

9. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Prosimy o tym pamiętać.

10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; potrzebnego zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów.
Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Wiesław Lubański l. 54, + Adolf Gasiciel l. 74, + Bogdan Choma l. 44, + Roman Płaczek l. 66, którego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15.00 na naszym cmentarzu. Rodzinom składamy nasze współczucie chrześcijańskie a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

12. Przypominamy o pielgrzymce do Częstochowy i do Lichenia w dniach 29 do 31 maja.
Tych którzy zdecydowali się uczestniczyć w pielgrzymce prosimy o dokonanie zapisu i wpłaty bo musimy potwierdzić noclegi w Licheniu. Są jeszcze wolne miejsca.

13. Młodzież klas II Gimnazjum nr 6 imienia Jana Pawła II, będzie miała egzamin przed Sakramentem Bierzmowania 24 maja od godz. 14.00. Katecheta Ks. Tadeusz prosi aby młodzież sumiennie przygotowała się do niego. Egzamin będzie z Rodzicami.

14. Obdarowani w sakramencie Eucharystii przez Chrystusa pokojem, zanieśmy go teraz naszym bliskim i dzielmy się nim w ciągu tego tygodnia, który jest przed nami.
Na dobre owoce tego trwania w Nim niech nas umocni Boże błogosławieństwo. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.