NIEDZIELA WIELKANOCNA – 6 MAJA 2007 ROK 2007-05-06

W duchu wielkanocnej radości gromadzimy się w braterskiej wspólnocie wierzących, aby uczestniczyć w eucharystycznym spotkaniu ze zmartwychwstałym Panem. Słowo, które On dziś do nas kieruje, jest wezwaniem do wzajemnej miłości: „Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem". Prośmy Pana, w czasie tej Najświętszej Ofiary i podczas adoracji, abyśmy dostrzegali Go w naszych bliźnich i miłowali się wzajemnie, gdyż tylko autentyczna, chrześcijańska miłość bliźniego świadczy, że jesteśmy uczniami Jezusowymi.

Przypominamy, że dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na remont wieży katedralnej w Tarnowie. Dzisiaj I niedziela miesiąca dlatego po Mszy św. będzie wspólna Adoracja W duchu szczerego żalu i skruchy, uznajmy przed Bogiem i sobą nawzajem, że jesteśmy grzeszni i błagajmy Pana o miło­sierdzie nad nami.

1. Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu św. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30 na które serdecznie zapraszamy.
2. W tym tygodniu nabożeństwa majowe o godz. 18.00 - z wyjątkiem soboty - a po nich Msza święta wieczorna. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona będzie z nabożeństwem majowym.

3. W piątek Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza św. a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie Adoracji przez Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. Adoracja potrwa do godz. 18.00, którą zakończą podziękowania i prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego i nabożeństwo majowe a po nim Msza święta i ucałowanie Relikwii Krzyża świętego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym Dniu Skupienia zwłaszcza wieczorem. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie ogłoszeń z podaniem godzin Adoracji.

4. Droga Krzyżowa w intencji Jana Pawła II będzie w piątek jak zwykle o godz. 20.00 na którą bardzo serdecznie zapraszamy.

5. W sobotę o godz. 17.00 będzie Msza św. na cmentarzu. Po niej nabożeństwo majowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych i prosimy o robienie porządków przy grobach. Śmieci prosimy składać do pojemników na to przeznaczonych. Dziękujemy za kulturę zachowania porządku na cmentarzu. Jak zawsze przy takich nabożeństwach złożymy ofiary na potrzeby cmentarne.

6. W przyszłą niedzielę 13 maja dzieci klas II przeżyją I Komunię Świętą z udziałem Rodziców i Chrzestnych. W związku z tym kilka informacji:

A. W sobotę o godz. 10.00 będzie I Spowiedź dzieci klas II, ich Rodziców i Chrzestnych. Bardzo serdecznie prosimy by wszystkie dzieci przyszły na tę godzinę bo przed ich Spowiedzią będzie wspólne przygotowanie.

B. W niedzielę dzieci gromadzą się przed kościołem o godz. 10.15 i ustawiają się koło kościoła od strony zakrystii. Po błogosławieństwie Rodziców w uroczystej procesji zostaną wprowadzone do kościoła na Mszę św. w czasie której przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa do serca.

C. Bardzo prosimy aby na Mszę św. o godz. 10.30 przyszli Rodzice, Chrzestni, Rodziny i Goście Komunijni. Pozostali niech skorzystają z Mszy świętych o innej porze.

D. Podczas I Komunii św. w kościele robią zdjęcia tylko wyznaczeni i wybrani przez Rodziców: fotograf i kamerzysta. Inni muszą się zadowolić filmowaniem i robieniem zdjęć w innych miejscach. Prosimy o zachowanie porządku.

E. Dzieci klas II będą mieć próbę w środę o 16.00 a przyjdą na generalną próbę razem z Rodzicami w czwartek na godz. 16.30. Obecność sumienna i obowiązkowa.

7. Z racji I Komunii św. comiesięczna składka na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia będzie dopiero w III niedzielę miesiąca. Przy okazji składamy Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na remont organów. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są jak prosił o nie Ks. Biskup Ordynariusz na remont wieży katedralnej w Tarnowie.

8. W przyszłą niedzielę Majowy Odpust Fatimski w Tarnowie. Uroczysta Suma zostanie odprawiona o godz. 11.00. Szczegóły podane są na afiszu.

9. Nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00.

10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: potrzebnego zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów.
Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Mariola Grabka l. 37. Pogrzeb Jej będzie we wtorek o godz. 15.30 na naszym cmentarzu. Rodzinie wyrażamy nasze chrześcijańskie współczucie a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu...

12. Przypominamy o pielgrzymce do Częstochowy i Lichenia w dniach od 29 do 31 V. Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcamy do wyjazdu.

13. Pozostańmy wszyscy na wspólną krótką Adorację Najświętszego Sakramentu. A na cały tydzień wszystkim życzymy Szczęść Boże.