III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22 KWIETNIA 2007 ROK 2007-04-22

Każda Msza Święta to spotkanie ze zmartwychwstałym Chrystusem. On kieruje do nas swoje słowo, karmi nas swoim Ciałem, a umocnionych posyła do naszych codziennych zadań. Zbawiciel jest zawsze blisko nas. Jest zatroskany o nasz głód fizyczny i duchowy. A oczekuje od nas tylko jednego – miłości. Dlatego otwórzmy nasze serca na Jego miłość, którą nam dziś okaże. Najpierw jednak przeprośmy Go za nasze grzechy abyśmy mogli w całkowitej pełni doświadczyć Jego miłości.

1. Msze św. jak w każdą niedzielę. Nieszpory niedzielne o godz. 17.30. Zapraszamy.
Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców

2. Jutro, 23 kwietnia, w liturgii Kościoła celebrujemy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jego krew leży u fundamentów Kościoła i państwa na ziemiach piastowskich, a jako apostoł pogan propagując ewangeliczną wizję człowieka urósł do rangi symbolu duchowej jedności tworzącej się wówczas Europy. Niech i dziś o nieprzemijalności świadectwa jego męczeńskiej śmierci
świadczy umiejętność harmonijnego łączenia różnych kultur w jednoczącej się Europie.

3. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie jak zwykle po wieczornej Mszy św.
W tym dniu wspominamy św. Marka Ewangelistę. W Polsce uważany jest za patrona wiosennych zasiewów. Polecajmy jego wstawiennictwu wszystkich pracujących na roli i uprawiających ogródki działkowe.

4. W piątek jak zwykle o godz. 20.00 Droga Krzyżowa w intencji Jana Pawła II o rychłą Jego beatyfikację. Przyjdźmy jak najliczniej na wspólną modlitwę by w ten sposób wyrazić swoją wdzięczność z to wszystko co uczynił dla nas i naszej Ojczyzny. Prosimy o prowadzenie rozważań Drogi Krzyżowej.

5. W miesiącu maju przeżyjemy I Komunię Świętą dzieci klas II - 13 maja o godz. 10.30, Rocznicę I Komunii św. 20 maja również o tej godzinie.

6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe: dużo łask Bożych i opieki świętych Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego z okazji imienin. Szczególne życzenia kierujemy pod adresem naszego pana organisty Wojciecha Chruściela by za wzorem swego patrona wiernie służył Bogu w swej zaszczytnej funkcji prowadzenia śpiewu podczas liturgii, organizował go w parafii i pięknie grał na odnawianych organach w naszym kościele. Życzymy Mu także dobrego zdrowia, siły do pracy i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.

7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Roman Łakoma l. 79. Pogrzeb będzie w poniedziałek na cmentarzu parafialnym o godz. 15.00. Rodzinie składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie ...

8. Chętnych na pielgrzymkę do Zawady k. Dębicy 5 maja w I sobotę, prosimy aby zapisywali się w zakrystii u Siostry do przyszłej niedzieli. Koszt przejazdu 10 zł.
Przy zapisie podajemy swoje dane: Imię, nazwisko, adres i nr pesel.

9. „To jest Pan”. Niech te słowa, które wypowiedział w dzisiejszej Ewangelii jeden z Apostołów, przypominają nam każdego dnia prawdę, że zmartwychwstały Chrystus jest z nami „aż do skończenia świata”. Umocnieni Jego obecnością w Najświętszym Sakramencie i Jego błogosławieństwem idźmy świadczyć, że On jest naszym Panem, który bezpiecznie prowadzi nas przez trudy połowów do brzegu naszego życia, gdzie nas czeka i przygarnie do siebie. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.