UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 8 IV 2007 ROK 2007-04-07

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, którą dzisiaj przeżywamy, napełnia nasze serca radością, nadzieją i mocą. Głos rezurekcyjnych dzwonów ogłosił zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią, grzechem i szatanem. Z pustego grobu powstaje nadzieja i uskrzydla nasze serca. Ze zjednoczenia z Jezusem płynie moc pozwalająca z odwagą opowiadać się po stronie dobra. Te wszystkie przeżycia i pragnienia chcemy złożyć w Eucharystycznej Ofierze, prosząc, aby Bóg je przyjął, uczynił źródłem swojej chwały i naszego uświęcenia.

1. Msze św.: jak zawsze w niedziele, czyli o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00.
Po południu o godz. 15.00 - Msza św. połączona z udzielaniem Sakramentu Chrztu św.
Nieszpory świąteczne będą o godz. 17.30 a po nich Msza św. wieczorna o godz. 18.00

2. Jutro drugi dzień świąteczny – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. jak w każdą niedzielę. Nieszporów nie będzie. Składka na tacę jak zwykle w Poniedziałek Wielkanocny jest przeznaczona na KUL i PAT w Krakowie i Tarnowie.

3. Nowenna do Miłosierdzia Bożego będzie po wieczornych Mszach świętych, które będą o godz. 18.00.

4. W środę pamiętajmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 połączona z Nowenną do Miłosierdzia Bożego.

5. W czwartek 12 kwietnia zapraszamy dzieci klas II i ich Rodziców na comiesięczne spotkanie modlitewne przed I Komunią św. Prosimy o sumienną obecność.

6. W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca, Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego a także całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Godzinkami o godz. 6.30 o 7.00 Msza święta a po Niej rozpoczęcie Adoracji przez Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. Adoracja potrwa do godz. 17.45. O godz. 18.00 Msza święta z kazaniem i ucałowanie Relikwii Krzyża Świętego. Szczegółowy program podany jest w gablocie ogłoszeń. Droga Krzyżowa w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II jak zwykle w piątek o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy

7. W sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych drogich zmarłych. Msza święta na cmentarzu o godz. 17.00. Wcześniej o godz. 16.30 będzie różaniec za zmarłych.

8. W przyszłą niedzielę nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Prosimy wszystkich należących do Róż o sumienną obecność.

9. Również w przyszłą składka na tacę przeznaczona na potrzeby bieżące z tytułu jej prowadzenia. Prosimy o tym pamiętać w przyszłą niedzielę.

10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: łask Bożych i wstawiennictwa przed Bogiem swego Patrona. Wszystkich zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

11. W przyszłą niedzielę II Wielkanocy, przeżywamy jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Jest to święto Caritasu. Jak co roku z okazji tego święta w naszej parafii składamy dary materialne dla potrzebujących zwłaszcza w naszej parafii. Przyjmować je będą Panie z naszej Caritas w sali Domu Katechetycznego od godz. 14.00 – 18.00.

12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Drogim Parafiankom i Parafianom za liczny i pobożny udział w Liturgii Wielkiego Tygodnia , w Adoracjach przy Ciemnicy i Grobie Pańskim. Dziękujemy tym, którzy je przygotowali i prowadzili. Dziękujemy także za liczny udział w Gorzkich Żalach i w Drogach Krzyżowych w Wielkim Poście oraz za ich przygotowanie i prowadzenie. Serdecznie dziękuję Księżom: Ks. Profesorowi Stanisławowi, Ks. Katechetom: Tadeuszowi i Pawłowi. Dziękuję Siostrom Zakonnym, szczególnie Siostrze Zakrystiance Marcie i Siostrze Ewie, p. Organiście, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Młodzieńcom trzymającym straż przy Grobie Pańskim. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania godnego przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy za sprzątanie kościoła oraz za wykonanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Bożego. Szczególnie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty w czasie Gorzkich Żali. Efekty waszych ofiar widać w kościele. Wszystkim niech wynagrodzi Chrystus Cierpiący i Zmartwychwstały. Bóg zapłać.

13. Radosne „ Alleluja” jest dziś na naszych ustach i w naszych sercach. Niech radość wielkanocnych świąt dotrze do każdego człowieka. Niech będzie ona zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym Chrystusem. Jako wierzący pragniemy aby wiara w to, że Jezus Chrystus Zmartwychwstał, że żyje i jest wśród nas, przenikała nasze życie i była obecna w nim w każdym wymiarze, zwłaszcza w wymiarze społecznym i narodowym. Niech budzi ona naszą wiarę na lepszą przyszłość opartą na prawdzie, sprawiedliwości i miłości wzajemnej. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza wszystkich swoimi łaskami, darzy zdrowiem, siłą i radością. Chrystus Zmartwychwstał prawdziwie. Alleluja. Niech Boże błogosławieństwo, które za chwilę przyjmiemy umacnia nas w głoszeniu wspaniałej prawdy naszej wiary. Szczęść Boże Wam Drodzy Parafianie, Waszym i naszym Gościom, na radosne przeżywanie świąt i na cały wielkanocny tydzień.