III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 11 marca 2007 r. 2007-03-11

Wielki Post jest najodpowiedniejszym czasem, aby przypatrzeć się dokładniej, w jaki sposób realizujemy nasze chrześcijańskie powołanie. Bóg wezwał nas do życia odpowiedzialnego. Jesteśmy najpierw odpowiedzialni wobec Boga, następnie wobec ludzi, szczególnie wobec tych, którzy są nam najbliżsi, a wreszcie wobec siebie i za siebie.

Dokonajmy tego rozrachunku w oparciu o dzisiejsze czytania.

Opis z Księgi Wyjścia przypomina o tym, że wobec Boga powinniśmy stawać zawsze tak jak Mojżesz, a mianowicie w stałej gotowości do odpowiedzi na Jego wezwanie i uwrażliwieni na Jego obecność. Jesteśmy bowiem przed Nim odpowiedzialni. Święty Paweł kieruje do nas wezwanie, abyśmy byli wciąż czujni, gdyż w każdej chwili możemy się sprzeniewierzyć powołaniu Bożemu. A wtedy jesteśmy podobni do drzewa figowego, które nie przynosi owoców. Gdyby się nam to jednak przydarzyło, mamy jeszcze czas, aby odwrócić sytuację – o czym mówi Jezus w Ewangelii.

Dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

1. Po południu o godz. 17.00 Gorzkie Żale na które serdecznie zapraszamy. Pamiętajmy o ofiarach na kwiaty, które będą zbierane podczas Gorzkich Żali. Po nich wieczorna Msza św. Podczas Gorzkich Żali rozpocznie się Nowenna do Św. Józefa w tygodniu będzie po wieczornej Mszy świętej. Serdecznie zapraszamy.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie jak zwykle po wieczornej Mszy świętej. W szczególny sposób zapraszamy Młodzież klas III Gimnazjum Jana Pawła II, bo będzie Msza święta w Ich intencji jako podziękowanie za dar Sakramentu Bierzmowania.

3. W czwartek na Mszy św. o godz. 17.00 będzie comiesięczne spotkanie modlitewne dla dzieci klas II i ich Rodziców. Prosimy o sumienną obecność wszystkich. Po nabożeństwie będą do nabycia stroje komunijne dla dziewczynek i chłopców. Komplet dla dziewczynek wynosi 135 zł. a dla chłopców 90 zł. Można będzie też nabyć dla chłopców koszulki w cenie 25 zł.

4. W piątek pierwsza Droga Krzyżowa będzie o godz. 17.00 a po niej Msza Święta wieczorna. Druga Droga Krzyżowa w intencji Jana Pawła II o Jego rychłą beatyfikację i kanonizację o godz. 20.00. Zechciejmy brać liczniejszy w nich udział aby nie tylko podtrzymać piękną tradycję naszych Matek i Ojców ale wziąć w nich udział z potrzeby serca.

5. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się 25 marca zarówno dla Starszych jaki i dla Młodzieży i Dzieci. Program będzie podany w przyszłą niedzielę.

6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe, obfitych łask Bożych oraz opieki ich świętych patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji imienin.

7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Zofia Kras l. 84, i + Zdzisław Pyjor l. 57. Rodzinom składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie……

8. Przypominamy o nabywaniu małych paschalików wielkanocnych składając ofiarę po 5 zł. Można złożyć większą ofiarę na pomoc chorym.

9. W najbliższą sobotę 17 marca będzie wyjazd do Stadnik na Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu kleryków Seminarium Księży Sercanów w którym studiuje nasz kleryk Grzegorz Marcinek. Wyjazd spod kościoła o godz. 11.00. Są jeszcze wolne miejsca. Naprawdę warto skorzystać z tego Misterium Męki Pańskiej.

10. Niech Boże błogosławieństwo stale nam towarzyszy i niech będzie umocnieniem na trudy pracy nad sobą. Niech uzdolni nas także do życia odpowiedzialnego wobec Boga, za naszych bliźnich oraz za nas samych. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.