II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 4 MARCA 2007 ROK 2007-03-04

Można słyszeć i widzieć, a mimo to być głuchym i ślepym na to, co się widzi i słyszy. Tak było w przypadku Apostołów Piotra, Jana i Jakuba, którzy byli świadkami przemienienia na górze Tabor. Widzieli oni i słyszeli, a mimo to nie zrozumieli tego, co się tam wydarzyło. „Dobrze, że tu jesteśmy” – mówił Piotr, pozostając w zachwycie. Czyż i my nie szukamy niekiedy w religii podobnych zachwytów i uniesień? Czy jednak kiedy przychodzą chwile próby naszej wiary i trzeba nam zdać egzamin moralny z tego, w co wierzymy, to czy nie zapominamy za szybko o zachwytach i nie jesteśmy zdziwieni i odchodzimy, jak Piotr w czasie męki i ukrzyżowania Jezusa?

Zgromadzeni na Eucharystii w drugą niedzielę Wielkiego Postu, prośmy Pana o umiejętne korzystanie z daru wolności. Byśmy, wpatrując się w jaśniejące oblicze Chrystusa, budowali swoje codzienne życie na prawdzie i miłości. Tę naszą prośbę będziemy przedstawiać Bogu także podczas adoracji Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca

1. Po południu o godz. 17.00 Gorzkie Żale na które serdecznie zapraszamy. Pamiętajmy o ofiarach na kwiaty, które będą zbierane podczas Gorzkich Żali. Po nich wieczorna Msza św. Wcześniej o godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu Św.

2. We wszystkich kościołach w Polsce jest organizowana dziś zbiórka do puszek na pomoc dla polskich misjonarzy. Ze względu na comiesięczną zbiórkę na Remont organów ta zbiórka w naszej parafii będzie w przyszłą niedzielę przed kościołem.

3. Młodzież klas III Gimnazjum przyjmie Sakrament Bierzmowania 9 marca w naszym kościele. W związku z tym w poniedziałek rozpoczyna się bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, które potrwa do czwartku. Wszystkie spotkania będą w czasie wieczornych nabożeństw o godz. 17.00. Prosimy aby Młodzież bardzo sumiennie przychodziła z Rodzicami na każde spotkanie by jak najlepiej przygotować się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Spowiedź będzie w czwartek od godz. 16.00. Prosimy aby z niej skorzystali Rodzice, Świadkowie Bierzmowania a przede wszystkim Młodzież. Sakrament Bierzmowania przyjmuje się w stanie łaski uświęcającej. Będą do pomocy zaproszeni Księża. W innym czasie nie będzie wspólnej Spowiedzi. W czasie spotkań będą też próby.

4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie jak zwykle po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00. Po Nowennie spotkanie Parafialnej Caritas i wolontariuszy. Prosimy o sumienną obecność.

5. W czwartek 8 marca przypada Dzień Kobiet! Choć to raczej świecka uroczystość, oprócz tradycyjnych życzeń i kwiatka pamiętajmy o wszystkich kobietach w naszych modlitwach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych mat­kach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobie­tach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak ko­biety wypełniają szczególną rolę w świecie, w Kościele i rodzinie. Polecaj­my ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki. Wszystkie Kobiety i tych, którzy pragną modlić się w Ich intencji zapraszamy na Mszę św. wieczorną.

6. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego i całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Godzinkami o Męce Pańskiej o godz. 6.30. Msza święta o godz. 7.00 a po niej rozpoczęcie Adoracji przez Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny oddział Caritas, która potrwa do godz. 15.45. Prosimy o sumienny udział w adoracji Franciszkański Zakon Świeckich. O godzinie 15.45 Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. Ze względu na Bierzmowanie o godz. 16.00 będzie pierwsza Droga Krzyżowa a po niej przygotowanie do Mszy świętej pod przewodnictwem Ks. Biskupa Władysława Bobowskiego z udzielaniem Sakramentu Bierzmowania. Druga Droga Krzyżowa w intencji Jana Pawła II będzie jak zwykle o godz. 20.00.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00 będzie nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Prosimy o sumienną obecność. Także w przyszłą niedziele jak zawsze w II niedzielę miesiąca składka na tacę przeznaczona będzie na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

8. Informujemy, że otrzymaliśmy możliwość wyjazdu do Stadnik na Misterium Męki Pańskiej. Mamy zarezerwowany termin 17 marca o godz. 15.00. Ilość miejsc jest ograniczona do 49 + opiekun grupy. Udział w Misterium jest dla wielu wydarzeniem wiary. Zapisy na Misterium do Stadnik będą prowadzone w zakrystii u Siostry od poniedziałku do wyczerpania miejsc. Koszt przejazdu + ubezpieczenie 20 zł. Ofiary za Misterium na miejscu.

9. Comiesięczne spotkanie modlitewne dzieci klas II z Rodzicami modlitewne przed I Komunią świętą będzie w czwartek 15 marca przeniesione ze względu na przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.

10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe, obfitych łask Bożych oraz opieki ich świętych patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Eugeniusz Olszówka 69. Rodzinie składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a Nasz Panie...

12. Przypominamy o nabywaniu paschalików wielkanocnych o których była mowa już w ubiegłą niedzielę. Zaopatrujmy się także w prasę katolicką w Wielkim Poście.

13. Pozostańmy na wspólną Adoracje. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.